Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:47 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: rzucam papierosy!
PostWysłany: Czw Gru 09, 2010 5:20 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Gru 06, 2010 9:10 pm
Postów: 7
Słyszałem że picie soku z marchwi ułatwia rzucanie palenia...ale ile w tym prawdy ...??? !!! może Wy coś o tym wiecie ???


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: rzucam papierosy!
PostWysłany: Pią Gru 10, 2010 10:38 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Lis 02, 2010 10:27 am
Postów: 49
O soku z marchwi nic nie słyszałam, ale pogoda mnie trochę powstrzymuje, bo nie chce się wychodzić na taki ziąb żeby zapalić :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucam papierosy!
PostWysłany: Pią Gru 24, 2010 10:15 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Kwi 21, 2007 8:39 pm
Postów: 17
Cytuj:
dobrym sposobem jest jeszcze przeliczenie sobie ile wydaje się na papierosy chociażby w skali roku

wiem z obserwacji niektórych znajomych :wink: że to ma bardzo duże znaczenie,
jak sobie podliczymy ile nas nałóg kosztuje to będzie dodatkowa motywacja żeby się go pozbyć


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucam papierosy!
PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 8:48 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 05, 2007 8:34 pm
Postów: 26
moja przyjaciółka zawsze wychodzi na zewnątrz żeby zapalić, jak było bardzo zimno dała sobie spokój a teraz od paru dni chyba nadrabia zaległości :?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucam papierosy!
PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 1:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 14, 2011 12:50 pm
Postów: 5
Mój kolega kiedyś stosował plastry ale twierdził, że mu pomogły tylko na chwilę. Ogólnie wydaje mi się, że najważniejsze jest poczucie silnej woli. Bez niej nie ma co nawet próbować. Mam też znajomych którzy rzucili palenie po 30 latach, ale tylko i wyłącznie dzięki samozaparciu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucam papierosy!
PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 10:11 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Lis 02, 2010 10:27 am
Postów: 49
Szczerze to też wychodzę z założenia, że jeśli ktoś naaaaa prawdę nie ma zaparcia żeby rzucić i zawsze znajduje pretekst typu: "ale ja tak lubię palić", "no to tylko na imprezkach będę paliła" to zawsze się znajdzie dobra okazja, żeby jednak zapalić. Aktualnie jestem na diecie i nałóg palenia jest w pewnym stopniu podobny do podjadania... :/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucam papierosy!
PostWysłany: Śro Lut 09, 2011 10:58 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Gru 06, 2010 9:10 pm
Postów: 7
sport i zbilansowana dieta pomogą nam się przygotować na rzucenie papierosów !!!! wiem co mowie nie pale od 9 mies. witaminy w czystej postaci zawarte w sokach jednodniowych naprawdę są dobre !!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucam papierosy!
PostWysłany: Sob Cze 04, 2011 11:05 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 25, 2011 11:14 am
Postów: 84
najgorsze jest to, że rzucamy palenie w ostateczności. mój teść ostatnio miał zawał - bardzo ciężko zawał. palił przez ponad 30 lat po dwie paczki dziennie. a dopiero teraz, kiedy lekarz mu powiedział, że gdyby pogotowie przyjechało kilka minut później, to by umarł, to dopiero zdecydował się na zerwanie z nałogiem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucam papierosy!
PostWysłany: Pon Sie 22, 2011 8:16 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Sie 16, 2011 9:42 am
Postów: 11
Ja mam przykład dziadka, ktory rzucił palenie po 20 latach, jest to najlepszy przykład, że silna wolna sie najbardziej liczy. żadnych plastrów ani soków z marchewek nie stosował...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucam papierosy!
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2011 7:56 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Wrz 12, 2011 4:34 pm
Postów: 20
Przez wiele lat swojej praktyki stwierdzam że najlepszym i jedynym w 100% skutecznym sposobem na rzucenie palenia jest silna wola, gdy tej niema to reszta sposobów to takie marne tematy zastępcze, z których najlepsze to plastry, ale te są skuteczne pod warunkiem rzetelności terapii a z tą prawie zawsze jest be, ludzie strasznie lubią kombinować, a bo dzień przerwy to nic a bo nie mam pieniędzy(na fajki są zawsze) itd. Przez wiele lat wyciągnałem z nałogu całe cztery osoby , żałosne :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucam papierosy!
PostWysłany: Pon Paź 03, 2011 4:37 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 03, 2011 4:32 pm
Postów: 1
ja osobiście nie próbowałam używać plastrów, ale moja koleżanka ich używała i nic jej nie pomogły :( chęć na papierosa jej nie przechodziła, ale jak zapaliła papierosa to wymiotowała pół dnia.. dla mnie sposobem na rzucenie palenia jest uzmysłowienie sobie co tak na prawdę papierosy mogą mi zrobić.. mówię o nowotworach. ostatnio przeczytałam artykuł na tej stronie i od razu mi się odechciało palić... **************


(edytowane -admin)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucam papierosy!
PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 4:17 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Kwi 19, 2012 10:57 pm
Postów: 4
Ja stosowałem plastry Nicorette przez pierwsze dni , ale najważniejsza jest silna wola, wystarczy jeden papieros i wraca sie do nałogu. Ja nie palę od 6 miesiecy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucam papierosy!
PostWysłany: Sob Cze 02, 2012 3:08 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Cze 02, 2012 3:04 pm
Postów: 3
Ja chodziłam do psychologa, który mi uświadomił, że palenie nie jest zdrowe, musiałam płacić psychologowi za to co mówili mi inni :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucam papierosy!
PostWysłany: Śro Cze 27, 2012 7:04 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Cze 20, 2012 4:10 pm
Postów: 11
Bez silnej woli i postanowienia o definitywnym rzuceniu palenia żadne substytuty nie pomogą w zerwaniu z nałogiem. Palacze szukają różnych sposobów, lecz jedynie świadomość odpowiedzialności za własne postępowanie może przynieść sukces.

_________________
www.vitamarket.pl - zapraszamy do skorzystania z aktualnych promocji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: rzucam papierosy!
PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 4:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sie 24, 2012 4:12 pm
Postów: 1
Ja rzucałam papierosy 2 razy. Po raz pierwszy jak zaszłam w ciążę , nie paliłam 5 lat. Później zaczęłam 2 lata paliłam. Za 2-gim razem udało mi się. Nie palę już 4 lata.
Wszystko jest w głowie, kto chce uda mu się , nie za pierwszym , drugim to za trzecim razem. Próbujcie, ciągle próbujcie.
A tu moja historia :)

http://www.twojesuplementydiety.pl/rzuc-palenie-raz-na-zawsze

trzymam za wszystkich kciuki :-)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności