Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:48 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Wto Paź 11, 2011 10:38 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Wrz 29, 2011 7:17 pm
Postów: 6
Właśnie niekoniecznie jest tak, że łupież musi być permanentną przypadłością. Mi pojawił się nagle, na pewno nie z powodu nieprawidłowo spłukanego szamponu czy odżywki. Po prostu skóra głowy zaczęła mnie swędzieć, na włosach pojawiły się maluteńkie płatki.
Nie chciałam ryzykować stosowaniem tak ingerujących szamponów, jak nizral. A szampon Oliprox to właśnie produkt apteczny, w zupełności hipoalergiczny.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Wto Paź 25, 2011 2:24 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sty 28, 2011 1:53 pm
Postów: 12
Według mnie świetnym szamponem przeciwłupieżowym jest szampon Selsun Blue (dostępny w aptekach), w moim domu zawsze się go stosuję gdy ktoś ma problemy z łupieżem. Polecam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Wto Paź 25, 2011 2:44 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Lip 28, 2011 9:26 am
Postów: 177
Warto też skonsultować się z dobrym dermatologiem i dopiero potem wybrać szampon przeciwłupieżowy. Nigdy nie kupuje szamponów nieznanych i anonimowych firm,wolę te dobre i sprawdzone.

_________________
www.optilus.pl - soczewki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Czw Paź 27, 2011 7:59 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Paź 27, 2011 7:55 am
Postów: 6
Ja używam szamponu przeciwłupieżowego z Ecolpant trwale eliminujący łupież i jego objawy jestem z niego zadowolona. Zawiera on substancję aktywną hexamidine diisethionate i można go kupić w Internecie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Sob Paź 29, 2011 6:08 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Paź 21, 2011 8:09 am
Postów: 10
Jak wiadomo przyczyn powstawania łupieżu jest dużo.
Drażniąco na skórę głowy mogą działać żele, pianki, szampony, farby, lakiery. Niebagatelne znaczenie ma też woda, może być zbyt chlorowana czy też zanieczyszczona. Ważne jest też odpowiednie spłukiwanie i suszenie głowy. Częste suszenie suszarką sprzyja powstawaniu łupieżu. Wiadomo też, że łupież występuje częściej u osób z przetłuszczającą się skórą. Najczęściej daje się we znaki w okresie dojrzewania, szczególnie u chłopców, gdy hormony szaleją, a gruczoły łojowe pracują na wysokich obrotach. łupież występuje też u osób w wieku średnim, a zanika na starość. Dlatego najlepszym sposobem jest udanie się do dermatologa, który dobierze odpowiedni szampon. Ja najczęściej miałem łupież z powodu zbyt twardej głowy. Pomógł Nizoral ale najefektowniej mycie głowy wodą z biedronki:)

_________________
http://naszezdrowieiuroda.blogspot.com/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Pon Paź 31, 2011 9:53 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Wrz 29, 2011 6:08 pm
Postów: 12
W przypadku dużego i przewlekłego problemu ze skórą głowy też odesłałabym do dermatologa. Ale gdy łupież pojawia się nagle myślę, że skonsultowanie się z farmaceutką jest bezpiecznym rozwiązaniem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Pią Paź 05, 2012 6:52 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
na łupież bardzo dobry jest szampon Nizoral. Do kupienia w każdej aptece. Jego cena jest dość wysoka, ale rezultaty są też zadowalające. Można też kupić Nizoral w saszetkach jednorazowych na wypróbowanie. No i wiadomo, że nie z pierwszym myciem pozbędziemy się łupieżu, ale przy systematycznym stosowaniu tego środka.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Nie Cze 16, 2013 5:15 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Cze 16, 2013 4:40 pm
Postów: 20
http://naturalnie24.pl/sklep,14,84,silk-&-shine-shampoo-_250ml_ proszę bardzo :))


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Pon Cze 17, 2013 12:16 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Nie napisałeś w swoim poście jaki to jest rodzaj łupieżu. W przypadku łupieżu przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy, gdzie objawom może towarzyszyć złuszczanie naskórka, najlepszy wydaje się Nizoral. Głowę należy myć 2x w tygodniu przez 2 pierwsze tygodnie. W celach profilaktycznych głowę myjemy raz w tygodniu. Wystarczy tylko jedno mycie głowy przy użyciu Nizoralu, aby uzyskać zadowalający efekt. Do pierwszego mycia można użyć innego szamponu.
Szampon Selsun Blue zawiera jako substancję czynną siarczek selenu i ma raczej łagodne działanie przeciwłupieżowe. Można go stosować zarówno do pierwszego, jak i do drugiego mycia. Ale skuteczniejszym środkiem wydaje się być bardziej skondensowany szampon Selsun Yellow. Ma on kilka razy silniejsze działanie i pomaga szybko poradzić sobie z problemem.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Nie Cze 23, 2013 4:54 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Jeszcze jedno wypada przypomnieć...

Zanim zaczniecie kupować wciąż nowe specjalne szampony spróbujcie po prostu myć włosy dwukrotnie niewielkimi ilościami ulubionego szamponu dokładnie masując skórę głowy i równie dokładnie spłukując ciepłą a na końcu zimną wodą...
Przed myciem warto czasem natrzeć skórę głowy np. oliwą z oliwek... albo naftą... albo startą cebulą (to są zwykłe stare i niezawodne sposoby... i do tego tanie)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 6:51 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Tutaj padło kluczowe słowo "ulubionego" szamponu, a często ten ulubiony stosujemy od dawna i nie jest on skuteczny. Ja przywołuje Nizoral, ale słysze też pozytywne opinie na temat H&S czy DX2, który dodatkowo jest przeciw wypadaniu włosów.


www.Stylion.pl

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Wto Lip 02, 2013 1:38 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 27, 2013 12:10 pm
Postów: 4
Astrokamera.pl to najłatwiejszy sposób na spotkanie z profesjonalnym doradcą duchowym.
Wystarczy wykupić żetony za pośrednictwem sms lub przelewem internetowym i korzystać z oferowanych usług naszych doradców.

Spotkanie z wróżką na żywo bez wychodzenia z domu.

To bardzo proste! Sprawdź jak działa ************

Admin
edytowane - zakaz reklamy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Śro Lip 03, 2013 5:53 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Martita chyba pomyliła forum...


W poprzednim poście napisałam "ulubiony"szampon... bo każdy ma jakieś preferencje... ale głównie chodziło mi o to, by zwrócić uwagę na fakt, że bez zachowania staranności podczas mycia i płukania włosów zazwyczaj pojawia się "coś" co wygląda właśnie jak łupież...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Śro Lip 24, 2013 2:44 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Maj 23, 2013 7:07 pm
Postów: 72
Odpowiednia technika mycia włosów jak i sama odzywka,szampon- to wszystko ma duże znaczenie,nie ukrywajmy. Czasem sam szampon nie pomoże jeżeli nie połączmy go z kilkoma innymi elementami pielęgnacji.

_________________
www.Juvital.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jaki szampon przeciwłupieżowy?
PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 3:19 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Sie 25, 2013 3:08 pm
Postów: 3
Łupież to chyba bardziej choroba skóry, więc warto nawilżać też skórę głowy maskami nawilżającymi. Moje włosy bez odżywki trudno rozczesać, więc używam po każdym myciu, a szamponu staram się nie zmieniać za często, bo włosy się przyzwyczajają.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności