Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:30 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: prośba do Pani Tesy
PostWysłany: Nie Gru 20, 2009 6:37 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Gru 20, 2009 5:58 pm
Postów: 5
Witam,
od prawie 4 miesięsy stosuję dietę zgodną z grupa krwi. Do tej pory korzystałam z książki Jedź zgodnie ze swoją grupą krwi (2008), jednak dzisiaj zauważyłam, że na stronie www.dadamo.com(The Support -> TypeBase Food Value) również są podane produkty i dużo informacji podanych w książce a na stronie jest rozbieżnych, np. wg książki banany są obojętne a wg strony - wysoce wskazane. Według czego mam się kierować?Moje pytanie kieruje do Pani, ponieważ wydaje mi się, że jest Pani bardzo zorientowana w tym wszystkim:) Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie wiem co i w jakich ilościach mogę jeść. A samo przejście na tę dietę nie mało mnie kosztowało, bo musiałam mój stary sposób odżywiania odwrócić do góry nogami:D


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: prośba do Pani Tesy
PostWysłany: Pon Gru 21, 2009 9:08 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witaj lores :D

Gratuluję Ci wyboru diety :D
Pierwsza książka D'Adamo nie zawiera jeszcze podziału właścicieli każdej grupy krwi na wydzielaczy (antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych) i niewydzielaczy...więc przeczytaj istniejący tu na forum wątek "wydzielacze niewydzielacze", bo warto o tym wiedzieć. Na stronie internetowej są informacje nowsze niż w książce (już zweryfikowane) ... sprawdź czy w książce, którą masz jest jeszcze taki błąd: por i ogórek w/g niej nie należą dla zerówki do grupy unikać ... a powinny. Przeczytaj na moim wątku o GenoTypach "0". W diecie genotypowej wiele produktów będących w grupie korzystnych dla niektórych GenoTypów (dot. też "zerówki") jest wskazanych do okresowego (3-6 miesięcy w roku) "nie jadania"... np. banany dla Zbieracza i Badacza. Tylko Łowca w/g tej najnowszej książki (DIETA GENOTYPOWA) może jadać je z korzyścią dla swego organizmu cały czas. Jeśli chodzi o wapń, to ja np. jadam sardynki, ale słyszałam (nawet w tv było), że we Wrocławiu mieli już produkować jakiś suplement ze skorupek jaj...to będzie chyba to...choć Dr Peter J. D'Adamo o tym chyba nie napisał. Natomiast z książek prof.Michała Tombaka wynika, że skorupka jaja jest bardzo dobrze przyswajalna przez przewód pokarmowy człowieka ...napisałam o tym w wątku o jajkach.

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: prośba do Pani Tesy
PostWysłany: Śro Gru 30, 2009 8:52 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Gru 20, 2009 5:58 pm
Postów: 5
Witam,
bardzo dziekuję za odpowiedź:)
myślę, że jestem wydzielaczem, chociaż pewności nie mam. sprawdziłam produkty ze strony i porównałam je z książką, mam starą wersję;/
Mam jeszcze parę pytań:
- czy herbatka z dzikiej róży i lipy jest wskazana?według książki tak a na stronie nic o tym nie jest napisane;/
- jak często można jest produkty obojętne, np. ryż czy chleb żytni z dżemem?
- jak dużo je Pani sardynek?np. na tydzień? i ile razy dziennie pije Pani wapno?czytałam, że suszone figi też mają wapń, 100g to jak szklanka mleka podobno
Pozdrawiam:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: prośba do Pani Tesy
PostWysłany: Czw Gru 31, 2009 7:28 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam lores :D


Cytuj:
- czy herbatka z dzikiej róży i lipy jest wskazana?
Pierwsza na pewno i warto ze względu na zagrożenie wirusowe pijać herbatkę z bzu lekarskiego
Cytuj:
- jak często można jest produkty obojętne, np. ryż czy chleb żytni z dżemem?
Jeśli jesteśmy w dobrej kondycji zdrowotnej to tak (zwłaszcza, gdy dżem jest ze zdrowotnych dla nas owoców). W kierunkowych książkach D'Adamo, z serii zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi, produkty te na ogół przechodzą do grupy obojętne dozwolone rzadko, czyli 2 kromki, 2 razy w miesiącu...a więc ilość śmiechu warta.
Cytuj:
- jak dużo je Pani sardynek?np. na tydzień? i ile razy dziennie pije Pani wapno?czytałam, że suszone figi też mają wapń, 100g to jak szklanka mleka podobno
Po pierwsze powtórzę za pewnym kolegą...że nie jestem Pani...tylko tak ładnie wyglądam... Sardynki jadam 2-3 razy w tygodniu połowę z małej puszeczki (sardynki w oleju), jadam też figi (same albo w surówce), a moja mama jada codziennie 2 (pokrojone drobno,wymieszane z płatkami górskimi i zalane odrobinką "niezdrowego" mleka). U D'Adamo czytałam, że jadając wskazane warzywa organizm dość dobrze wybiera sobie wapń. Teraz żadnego wapna nie piję, ale jem Vital 0 f. calivita (oczywiście jak nie zapomnę). Zauważyłam jednak w lato, jak ukąsiła mnie chyba końska mucha, że dobrze wtedy mi służyło calcium pantothenicum...pisałam o tym w swoim wątku "Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia". Moja mama mieliła sobie długo skorupki...teraz też na razie zrobiła w tym przerwę, ale pija jogurt (ona ma chyba GenoTyp Zbieracza). Osteoporozy nie mamy...bo, pomimo upadków, nic nam się nie łamie... W nowej książce D'Adamo są nowe wskazówki żywieniowe, zależne od GenoTypu. Faktem jest że on zerówkom uzupełnianie diety w wapń, poleca. Ja, ogólnie rzecz biorąc, unikam suplementów jak mogę (chyba nie lubią ich moje nerki... i od razu widzę to u siebie pod oczami).

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: prośba do Pani Tesy
PostWysłany: Sob Lut 13, 2010 3:30 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Gru 20, 2009 5:58 pm
Postów: 5
Witam,

dosyć dawno mnie tutaj nie było, ale to ze względu na brak czasu (sesja). Mam jeszcze pytanie odnośnie kapusty włoskiej, bo na stronie dadamo.com jest napisane, że kapusta jest obojętna dla wydzielacza 0 i niewskazana dla niewydzielacza 0, ale z drugiej strony wg książki ciemnozielone warzywa dla 0 są wysoce wskazane i np. kapusta włoska ma wapń. Także jak to w końcu jest? Chyba jestem wydzielaczem to mogę kapuste włoska jeść codziennie? I jeszcze pytanie odnośnie pietruszki: nać jest wysoce wskazana, ale korzeń?na stronie nic o tym nie jest napisane. Pasternak jest wysoce wskazany to korzeń pietruszki też? Dziękuję za odpowiedź:)

Pozdrawiam:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: prośba do Pani Tesy
PostWysłany: Śro Lut 17, 2010 7:35 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam lores :D

Czy wszystko sobie już znalazłaś? Moim zdaniem, jak nie ma dodatkowego zastrzeżenia... to na pewno nie szkodzi...zawsze warto sprawdzić na dadamo.com (tam gdzie są obrazki produktów)...na razie się nie wyrabiam...jak będę miała chwilę coś dopiszę. Życzę Ci udanej sesji i pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: prośba do Pani Tesy
PostWysłany: Śro Lut 17, 2010 3:05 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Gru 20, 2009 5:58 pm
Postów: 5
Witam,

sesja już zaliczona:))

uznałam, że korzeń pietruszki jest wysoce wskazany i kapusta włoska też:) ale nadal mnie martwi ten wapń, uważam, że jem go za mało;/ bo tylko brokuły, suszone figi, sardynki, pije 2razy dziennie po 1tabletce i od niedawna jem kapuste włoską. Nigdzie nie widziałam jarmuszu;/ Jem jeszcze szpinak ale on podobno wypłukuje wapń;/ A no i pije mleko sojowe, chociaż nie jestem pewna czy jestem wydzielaczem, smakuje mi ale teraz właśnie mam katar i problem z gardłem więc nie wiem czy za dużo wypiłam tego sojowego mleka czy jestem niewydzielaczem;/ ech denerwuje mnie to już wszystko, zwłaszcza, że wszyscy dookoła uznaja mnie za dziwoląga;/

Pozdrawiam:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: prośba do Pani Tesy
PostWysłany: Nie Lut 21, 2010 10:05 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :D

Objawem braku wapnia w/g słynnego biologa prof. Tombaka, jest błyszcząca skóra na uszach (Droga do zdrowia str 49). Może nie jest w Twoim przypadku tak źle... Innymi nie warto się przejmować... wierz mi. Gratuluję zaliczenia sesji... to były czasy...

Pozdrawiam z Wołomina :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: prośba do Pani Tesy
PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 9:36 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Sty 01, 2012 11:43 am
Postów: 2
Witam na tym forum pania Tese
Mam pytanie gdzie mozna kupic ksiazke Adamo dieta
Chcialbym sprubowac diety mam grupe 0rhplus
A meczy mnie mysl ze przy tej grupie nie mozna jadac chleba ?
Trafilem na to forum wpisujac trzeszczace kosci kregow szyjnych
Napisala tam pani o wywarze z lisci laurowych ,czy po wypiciu takiego wywaru morze mi to przejsc?
Najchetniej to bym chciał z pania porozmawiac bo widze ze ma pani wielka wiedze i jest chyba praktykujaca jesli chodzi o te diete
pozdrawiam serdecznie w nowym roku


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: prośba do Pani Tesy
PostWysłany: Wto Sty 03, 2012 7:51 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Dziękuję alibiialibi za życzenia noworoczne... w tym momencie odruchowo pomyślałam o znajomych z netu heinrichu z naszego forum i o jednym... Polonusie. Przy okazji pozdrawiam Wszystkich "Noworocznie" :)

Zerówka, jak nie jada zgodnie ze swoją grupą krwi (potwierdza to moje doświadczenie)... miewa najczęściej kłopoty z alergiami i ze stawami... więc najlepiej dotrzeć do którejś z książek kierunkowych D'Adamo z serii zwalcz chorobę dietą zgodną ALERGIE lub ZAPALENIE STAWÓW. Można też zastanowić się na co skarży się osoba po której odziedziczyło się grupę krwi. W każdej książce D'Adamo z tej serii są wskazówki nie tylko o sposobie przygotowania do ćwiczeń, aby przyniosły efekt... ale też produkty diety są podzielone aż na pięć podgrup (pisałam o tym tu nieraz)... m.in. są w oddzielnej podgrupie wymienione te najbardziej korzystne dla właściciela każdej grupy krwi... i obojętne (w/g encyklopedii)... które w gruncie rzeczy w przypadku leczenia chorób powinno się zdecydowanie ograniczyć... ja to "przećwiczyłam" m.in. na pomidorach...podczas kłopotów ze stawami i wiem, że to działa. W pierwszej książce D'Adamo - "Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi" jest o zerówce na ten temat na str 90-92. Ta książka była w Stanach bestsellerem w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Po angielsku można kupić u autora (poszukać na dadamo.com). Książki D'Adamo po polsku wydaje Mada i są dostępne w księgarniach internetowych. Można ją (i inne) też kupić w księgarni państwa Jakubowskich w Wołominie... więc prawdopodobnie i w innych księgarniach też... warto zapytać... na pewno są wszędzie... bo na forum dadamo.com opisuje swe doświadczenia wielu ludzi z całego świata.
Niedawno widziałam w necie, że dołączyła tę książkę D'Adamo też do swojej oferty CaliVita, która jak zauważyłam jako jedyna u nas w Polsce ma w swej ofercie m.in. suplementy dostosowane składem do indywidualnych potrzeb poszczególnych grup krwi (Vital 0... Vital B...Vital A i Vital AB)
Kurację liśćmi laurowymi sposobem z książek Tombaka przeprowadzałam, bo... też słyszałam to trzeszczenie... podczas chodzenia po schodach... może jeszcze... aby sprawdzić czy moja mama (która piła ten wywar wcześniej) nie przesadza twierdząc, że jest skuteczny (trzeszczenie znika)... Teraz... ponieważ od dawna zaprzestałam jadania ziemniaczków i zauważalnych przez organizm ilości pomidorków... stawy mam raczej w lepszym stanie... zwłaszcza, że ćwiczę często polecaną przez Tombaka na kręgosłup tzw."rybkę" (3 str. "Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia").

Pamiętam też informacje z wykładu instruktora tai chi Michała Stachurskiego... o pozytywnym wpływie na kręgosłup szyjny
"ćwiczeń żółwia". Ciekawostka... właśnie w najbliższy czwartek będzie miał on ponownie wykład na WUTW (pt. Jak nie dopuścić do zwyrodnień)... ale to oczywiście w Wołominie...
Jedzenie... pomimo starań... nie jest pozbawione szkodliwych składników... więc jakieś złogi (zwyrodnienia) powoli powstają... warto spróbować sposobów z książek Tombaka... zwłaszcza, że liście laurowe są u D'Adamo w grupie produktów obojętnych... i taki sam sposób na oczyszczanie stawów przytacza w swej książce "Woda utleniona na straży zdrowia" (wyd.2008) rosyjski uczony Ivan Nieumywakin.

Ludziom ogólnie zdrowym z "zerówką" (niezależnie od statusu wydzielania antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych) w/g Encyklopedii zdrowia D'Adamo (str 419) prawdziwy chleb żytni nie szkodzi.
Moim zdaniem jest na forach w necie sporo wiadomości w temacie odżywiania zgodnego z grupą krwi... ale "rozmnażają się" przez przepisywanie... i drobne zmiany formy... a to zafałszowuje treść... ja stosuję się od dawna do wskazówek pochodzących z książek Dr Petera D'Adamo... zaglądam na dadamo.com i staram się jak najwięcej tam zrozumieć... a tutaj... choć denerwują mnie reklamy... jestem.
Mogę Ci wypisać (z książki D'Adamo "Zapalenie stawów") najbardziej korzystne produkty... i na razie radzę Ci czytać... to forum... lub dadamo.

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: prośba do Pani Tesy
PostWysłany: Nie Sty 15, 2012 8:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Sty 01, 2012 11:43 am
Postów: 2
Dziekuje Pani za tak szczegulowa odpowiedz
nie bylo mnie tu dlugo bo z tego wszystkiego to i jeszcze zaplatalo mi sie zapalenie zatok ktore jak bylem w listopadzie w szpitalu zostalem olany ze nic tam nie mam ,tylko z kad ten bol ,i po wizycie u ralyngologa i powturnym przeswietleniu dal mi diagnoze ,i przepisal silny antybiotyk po kturym sie zle czulem i znow poszlem do niego by dal inny ale teraz boje sie go brac za duzo zlych opini sie naczytalem
Nastraszyl mnie punkcja zatok jak mi teraz nie przejdzie bo to juz mnie meczy ponad 3 miesiace
Z tad szukam pomocy by to jakos wyleczyc domowymi sposobami ale jak do tej pory stoje w miejscu,bylem u fizykoterapeuty i powiedzial ze mi pomoze ze ma jakas lampe Q.Light szwajcarskiej firmy musze sprubowac ponoc i na kregoslup pomaga .
Dieta jest super duzo jest na necie o niej ,mam chyba lekka nadwage bo waze 85/179 chcialbym troche schudnac bo w szpitalu mnie nastraszyli zbyt wysokim poziomem cholesterolu bodajze 240 calkowitego mialem jak mnie przyjmowali ,
Chleb juz od miesiaca jem ten z ciemnego ziarna bo cos trzeba jesc ,a pomidory jem tylko w sezonie bo jak tu nie jesc jak je sam produkuje ,
Pozdrawiam pania jesli cos mi pani zasugeruje o tej diecie to chetnie skozystam i z gory dziekuje


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: prośba do Pani Tesy
PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 11:55 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Teraz mnie długo nie było :)

Aby nie mieć kłopotów z zatokami trzeba korzystając z rad Dr Petera J.D'Adamo unikać zwłaszcza mleka i przetworów mlecznych oraz produktów glutenowych... ja (0Rh-) sprawdziłam skuteczność tej rady i potwierdzam. Sprawdziłam też parę beznakładowych rad prof. Tombaka i potwierdzam ich pozytywny wpływ np. zdrowotnego oddychania (2:8:4)... a na "konserwację" kręgosłupa... tzw. "rybki".
Z tego co czytałam... cholesterolem można się nie przejmować jeśli HDL jest dostatecznie wysoki (taki... aby wynik podzielenia cholesterolu całkowitego przez HDL był poniżej 5)... Jadając zgodnie ze swoją grupą krwi dość szybko się ten wynik poprawia (też to sprawdziłam).
Pomidory są "na indeksie" wtedy... gdy dokucza zapalenie stawów... odstawienie ich akurat mnie już po trzech dniach pomogło... to też przećwiczyłam... O większości pisałam na swoim wątku... może komuś potrzebującemu się to przyda...
Zauważyłam, że dziwne rzeczy zaczęły się dziać teraz w necie. Nasze wpisy są powielane na dużej ilości jakichś stron z reklamami... nie wiem czy to jest legalne.

Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: prośba do Pani Tesy
PostWysłany: Pią Lut 10, 2012 10:52 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 14, 2011 4:08 pm
Postów: 7
TeSo przeczytałaś w końcu książkę Jamesa? :)

Jeśli chodzi o Tombaka to ja preferuje ssanie oleju słonecznikowego :D to jest najlepsze na moje zatoki


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: prośba do Pani Tesy
PostWysłany: Sob Lut 11, 2012 11:21 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam violonczela :)

Czytałam w książkach prof. Tombaka, że olej słonecznikowy jest dobry do oczyszczania mózgu z metali... a tu i do leczenia zatok... ciekawe czy u wszystkich...

Jeszcze nie mam tej książki... ale mam obiecaną w mojej księgarni. Gdzieś w necie znalazłam info, że można kupić w empiku... poprosiłam wtedy córkę by tam zajrzała... ale wtedy nie było... więc cierpliwie czekam... zresztą mam wciąż za mało czasu :)

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności