Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:21 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Nie Kwi 29, 2012 10:51 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Kwi 29, 2012 10:01 am
Postów: 1
Witam.

Po długim grzebaniu w sieci ostatecznie zawitałem na wasze forum. Czego szukam? Porady.

Z tego co już zdążyłem zauważyć, internet pęcznieje od różnych poradników i diet dotyczących zdrowego odżywiania. Trochę miesza to w głowie, a jestem właśnie na etapie wyboru czegoś dla siebie, zadbania o swój organizm.

Może trochę info o mnie jeśli to istotne.
Na początek jakieś liczby: Mam 27 lat, 178cm wzrostu i 59kg wagi. Waga moja pozostaje praktycznie niezmienna od 16 roku życia, a jadam dość sporo. A jak jadam? Byle jak. Tradycyjne domowe obiady z kartoflami i schabowym/mielonym/gołąbkiem/sercami/żołądkami plus surówka, zupy na mięsie, rzadko makarony oraz ryby i tylko trochę częściej owoce i warzywa. Obiadami raczy mnie stołówka w mojej pracy, jako że jest to szkoła dla dzieci autystycznych posiłki jakie wymieniłem są częścią diety dla dzieci autystycznych. Dodam że kuchara zaopatruje się w pobliskim markecie.
Na śniadanie... często nic, a jak już to jakaś gotowa kanapeczka ze sklepu.
Kolacja to kanapki na pieczywie razowym z serkami różnymi zazwyczaj, plus wędliny.
No i niestety zdarzają się kebaby, pizze i różne fast foody, a weekendy procentują w alkohol. Ponad to pale papierosy.
Praktycznie zero jakiś sportowych zajęć.
Ciesze się dobrym zdrowiem, aczkolwiek wiem, że nie musi to trwać zbyt długo.. ;)

Tak więc oprócz oczywistych kwestii jak papierosy, aktywność fizyczna itp. Chcę poprawić radykalnie swoje odżywianie się.

W mojej skromnej wizji, chciałbym prawie całkowicie wyzbyć się mięsa, oszczędzając jedynie ryby (które ubóstwiam). Być bardziej "wegetariański", spożywając rzadziej nabiał i to w wersji chudej lub zastępując takie produkty sojowymi zamiennikami, co tyczy się również kotletów sojowych, które zresztą bardzo mi zasmakowały :). No i wiadomo, to co wegetarianie lubią najbardziej, owoce, warzywa itd.
Jednocześnie rezygnuje z obiadów na stołówce, na rzecz własnych uprzednio przygotowanych. Poprawić śniadanie i kolacje oraz sayonara fast foody. Zrezygnować również z marketów.

I oto moje prośby o porady.

1. Nie chce sobie zaszkodzić przechodząc na nowy styl odżywiania się. To pierwsze i najważniejsze pytanie do was. Jak odpowiednio dobrać produkty i ich porcje by uniknąć jakiś niedoborów?
2. Gdzie najlepiej się zaopatrywać nie licząc oczywiście eko-sklepów? Czy targi to dobry pomysł? Oraz co z eko-produktami z marketu? (np. kotlety sojowe, mleko roślinne).

Widziałem tą dietę na bazie grupy krwi. Bardzo mi przypadła do gustu, chyba warto w nią też zainwestować? Mam A+.

Serdecznie proszę was o pomoc i poradę. Liczę na waszą wiedzę jak i znajomość miejsc w sieci gdzie mógłbym uzyskać więcej informacji. Z góry dziękuję.

p.s. Jeśli potrzebne będą jeszcze jakieś dane dajcie znać.
Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Nie Kwi 29, 2012 12:08 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Gru 13, 2010 2:30 pm
Postów: 8
Sposób Twojego odżywiania do tej pory bł niewłaściwy. Cieszę się, że zdałeś sobie z tego sprawę.
Odżywianie "zgodne z grupą krwi", z którym już się zapoznałeś jest dla Ciebie odpowiednie.
Koniecznie usuń z jadłospisu pszenicę, mleko i przetwory mleczne, mięso wieprzowe i jego przetwory.
Wprowadź fasole, grochy, jarzyny, owoce, tłuste ryby morskie i owoce morza, soję, chleb żytni lub orkiszowy.
Jeżeli już postanowiłeś zdropwo się odżywiać, to pomyśl jeszcze o zaprzestaniu palenia. Polecam książkę Allena Carra
"Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie".Można ją kupić w ksęgarni.Życzę powodzenia!
Więcej o tym jak dieta może wpływać na stan naszego zdrowia na: www.zdrowie-natura.info.pl

Życzę zdrowia i wytrwałości w osiągnięciu postanowień. Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pon Kwi 30, 2012 9:04 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Napisałeś:

Cytuj:
Z tego co już zdążyłem zauważyć, internet pęcznieje od różnych poradników i diet dotyczących zdrowego odżywiania. Trochę miesza to w głowie, a jestem właśnie na etapie wyboru czegoś dla siebie, zadbania o swój organizm.


Zauważyłam to samo... jedni przepisują od drugich... nic nie pisząc o źródłach... ja zawsze piszę gdzie coś wyczytałam i ... sprawdziłam w praktyce... informując przy tym że mam grupę krwi 0... bo wiem z książek Dr Petera D'Adamo, że to jest ważne... i potwierdzam spostrzeżenia tego badacza. Medycyna konwencjonalna chyba chowa głowę w piasek... i marnuje pieniądze na badania przesiewowe wszystkich jak leci bez uwzględniania uwarunkowań genetycznych... a więc chociażby grupy krwi...

Moim zdaniem... warto systematycznie zaglądać na stronę autora diet zgodnych z grupą krwi dadamo.com... zwłaszcza do wirtualnej encyklopedii produktów i na forum

Tam jest wiele przestróg (np. dotyczących goji... aloesu... też skłonności niektórych warzyw do gromadzenia pestycydów) i różnych sprawdzonych rad... z całego świata... też kulinarnych

Ja zaopatruję się na targu... tam można wyszukać dobrej jakości warzywa... przez prawie trzy lata testował nam je w domu chomik... Mięso testuję sama :)

Sprawdź do jakiego GenoTypu Ci najbliżej... bo możesz spróbować wejść na jeszcze wyższy poziom dopasowania jedzenia... wszak są osoby z grupą A (badacze) które mogą jadać bez szkody dla swego zdrowia nawet wieprzowinę... a są też takie, dla których żadne mięso nie jest korzystne (wojownicy). Ponad dwa lata temu napisałam na podstawie poradnika DIETA GENOTYPOWA odpowiednie charakterystyki (A może być badaczem, lub wojownikiem lub nauczycielem). Umieściłam je na swoim wątku.


Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Śro Sie 08, 2012 9:44 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 21, 2012 11:52 am
Postów: 7
jak chcesz zdrowo jeść to zainwestuj w dietę bogatą w ryby. W każdej rybie są zdrowe kawsy Omega3, które niesamowicie korzystnie wpływają na nasz cały organizm. Ja ze swojej strony polecam pstrągi i łososia firmy Almar. Jest wysoko jakościowy i jedzenie jego to sama przyjemność. Ja to szczerze powiedziawszy jestem uzalezniona od łososia. Jem go pod każdą postacią. czy to w sałatkach czy na kanapki czy samego z cytrynką, jem i wiem że czuję się naprawdę dużo lepiej;) i łosoś wpływa też na poprawę samopoczucia ;))


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Śro Sie 08, 2012 11:07 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Dobre ryby jak najbardziej... ale gdzieś się nam ten Jeszoswiesz podział :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 9:52 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 08, 2012 2:34 pm
Postów: 7
Ryby to idealne rozwiązanie. Według mnie dobrze jest nie mieszać tłuszczów z węglowodanami.

A tak przy okazji:

Jesteś przeciwko GMO? Poprzyj petycję zakazującą obrotu genetycznie zmodyfikowaną żywnością na epetycje . pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 8:27 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 13, 2012 9:31 pm
Postów: 29
Miejscowość: Stalowa Wola
Co do zdrowego odżywiania - wszystko z umiarem i odżywiać się w miarę możliwości. Warto także robić sobie swojskie wyroby, chleby na zakwasie makaron itp. Ja polecam stronę bezchemii info, a w szczególności kanał na youtube http://www.youtube.com/user/bezchemii

_________________
bezchemii.info -domowe wyroby,wideoporadniki, zdrowy tryb


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pon Sie 13, 2012 12:04 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 06, 2012 2:20 pm
Postów: 4
Najlepsza rada to kupować żywność przez internet. nie chodzisz po sklepach i nic Cię nie kusi, a cenowo nawet taniej wychodzi.
Ja osobiście polecam stronkę:
http://sklep.wybieramzdrowie.pl/category/kategorie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 12:17 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sie 27, 2012 10:41 am
Postów: 86
To też dobry pomysł,dzięki temu żywność masz taniej. Proponuję jednak na początek wybrać,ułożyć sobie odpowiednia dietę i trzymać się jej.

_________________
www.Galen-Evita.pl- apteka internetowa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 2:08 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 25, 2012 8:46 am
Postów: 17
Niestety, problem zdrowego jedzenia zaczyna się nie tylko w głowie, ale też w portfelu... Proces "przekwalifikowywania się" na organiczne produkty to niemal zmiana światopoglądowa. Prawda jest taka, że przy określonej kwocie na produkty kupowałem taniej i więcej, ale była to żywność dużo gorszej jakości, bez produktów odżywczych. Teraz moje myślenie wygląda tak:
- po co mam kupować warzywa w supermarkecie, skoro i tak są sztuczne i nawet nie smakują? Inwestycja jest naprawdę inwestycją w zdrowie
- po co mam np. "odkładać" kasę na nowy ciuch/gadżet = pragnąć wyglądać dobrze, jeśli przez śmieciową żywność pogarsza się moja sylwetka = i tak wyglądam źle?
- po co mam kupować tańsze musli, skoro mają one znikomą zawartość błonnika = jestem głodny znowu w przeciągu jednej godziny i i tak jem ich więcej, a są bezwartościowe?
No ale to tych wniosków dorastałem sam. Wystarczy iść do sklepów z ekologiczną żywnością (polecam sieć Organic, znajdują się w galeriach handlowych we większych miastach), żeby zobaczyć jak bardzo tamta żywość różni się od zwykłej... Może na początku zamień tylko jeden, tańszy produkt na żywność eko, żeby poczuć jakość?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pon Sie 27, 2012 7:40 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 27, 2012 7:32 pm
Postów: 7
Witam. Temat jak dla mnie bo ostatnio bardziej zainteresowałem się zdrowym odżywianiem a konkretnie wyszukiwaniem jak najmniej przetworzonych produktów jak również tych niezdrowych. Swoje spostrzeżenia zapisuję na blogu. Wiem że nie wolno umieszczać linków więc jeżeli ktoś chce przeczytać moje opinie:
google > wieszcozjesz blogspot

Oczekuje na komentarze które pomogą mi w rozwijaniu bloga i być może zniechęcenia kogoś do nadużywania produktów niezdrowych.

_________________
m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pon Wrz 24, 2012 11:42 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Szczerze mówiąc to bardzo ciekawy blog,wiele cennych informacji oraz wskazówek. W kwestii samej diety to oczywiście nikt nie ma pewności czy będzie akurat skuteczna. Jednak w połączeniu z ruchem i aktywnością fizyczną- na pewno będą efekty.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2012 9:53 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 25, 2012 8:46 am
Postów: 17
Większość racjonalnych i zrównoważonych diet prowadzonych na serio w połączeniu z aktywnością daje efekty :) Choć ja naprawdę przywiązuję wagę do wartości produktów i jestem zagorzałym przeciwnikiem żywności GMO...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Pią Paź 12, 2012 3:04 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Paź 12, 2012 3:02 pm
Postów: 18
A skąd bierzecie informacje o tym jak zdrowo jeść? Jakieś strony internetowe, gazety, od znajomych? Bo łatwo się pogubić co jest zdrowe, a co już nie, a nie chcę wpaść w błędne koło...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chcę zdrowiej jeść. Proszę o radę.
PostWysłany: Czw Paź 18, 2012 11:21 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Paź 18, 2012 10:55 am
Postów: 3
Hej,
większość tych rzeczy jakie tu napisali to faktycznie prawda. Ale często martwi mnie podejście ludzi do zdrowego żywienia, jść zdrowo wcale nie znaczy light! Wręcz przeciwnie! Wszystkie sklepy ze zdrową żywnością bardzo rzadko oferują produkty odtłuszczone, odcukrzone lub inne od... a dlaczego? niestety mało kto zdaje sobie sprawę że aby usunąć tłuszcz np z jogurtu muszą go czymś zastąpić aby nie tracić na masie, zazwyczaj jest to poprostu skrobia.
Bardzo polecam najlepszą dietę na świecie która zawsze działa, a nazywa się; "rozsądek" ;)
Nie musisz rezygnować z mięsa (nie licząc drobiu w dzisiejszych czasach nawet psy podwórkowe go nie tykają bo to jeden wielki hormon), ani przerzucać się na soję, choć faktycznie jest smaczna ;) staraj się wybierać w sklepie produkty jak najmniej przetworzone i dobrej jakości, nie sugeruj się ceną lecz składem. Możesz zastąpić zwykły jogurt danon lub zott które zawierają mnóstwo chemii) na jogurty zawierające żywe bakterie np. Klimeko, Łemkowyna, są bardziej tłuste lecz poprawią perystaltykę jelit.
Oczywiście im więcej warzyw i owoców tym lepiej, minimum 5 razy dziennie, błonnik zapewnia sytość. Ryby niezbędne kwasy omega itp.

Będę mocno trzymać za Ciebie kciuki, abyś znalazła odpowiedni sposób żywienia ;)
dietetyk
A.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności