Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:19 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: ból po wyrwanym zębie
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 11:53 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Cze 19, 2006 5:18 am
Postów: 13
Kiedy można zacząć płukać ranę po wyrwanym zębie, okropnie mnie boli głowa i puchnie mi szczęka i język. A może inaczej można poradzić sobie z tym bólem :evil:


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: zęby
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 12:34 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Maj 17, 2006 4:20 pm
Postów: 9
ja też tak miałem. przepłucz (delikatnie!! mocz dziurę raczej) sobie na dobranoc jamę ustną letnią wodą z łyżką soli stołowej - nie bój się, nic nie boli ani nie szczypie. tak mi poradził dentysta i było ok.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 1:43 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Współczuję, też niedawno wyrywałam zęba, same rwanie przeżyłam ale najgorsze było jak znieczulenie zaczeło puszczać Na szczęście dostałam Ketonal (bardzo skuteczny ale tylko na receptę) bez tego było by bardzo źle :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 3:09 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
Ja właśnie szykuję się do wyrwania ósemki:( Poczytałam na różnych forach relacje po zabiegu i prawie wszędzie radzą zimne okłady na opuchnięty policzek, bo zimno łagodzi ból A parę godzin po zabiegu nic nie jeść ani nie pić Później można ale trzeba uważać żeby nie było za gorące, no i nie gryźć ta stroną po której był wyrwany ząb. Płukać zaraz po zabiegu też nie radzą bo może wypaść skrzep... Zresztą jedni mówią tak a inni zupełnie coś odwrotnego, moim zdaniem jak bardzo boli i nie da się wytrzymać to lepiej iść do stomatologa i niech Ci powie co masz robić, po co masz się męczyć. A dawno wyrywałaś ten ząb?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 15, 2007 9:47 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 12, 2007 10:22 pm
Postów: 84
Mariola, żyjesz jeszcze po tym wyrwaniu zęba??? Znalazłam takie informacje które mogą Ci się przydać: przez 24 godziny po wyrwaniu nie wolno przepłukiwać intensywnie jamy ustnej ani też czyścić zębów w pobliżu miejsca gdzie był wyrwany ząb. Wszelkie napoje najlepiej pić napoje przez słomkę i trzeba unikać picia gorących płynów. W następnym dniu po wyrwaniu zęba stomatolog może zalecić aby delikatne płukać jamę ustną ciepłą wodą z dodatkiem soli. I bardzo ważne jest aby po zabiegu wytrwać bez papierosów bo palenie powoduje że rana dłużej się goi!!!!!
Przeczytaj sobie też taki medyczny artykuł jak prawidłowo postępować po zabiegu wyrwania
>http://docere.pl/?m=36&a=4259
Daj znać czy te sposoby pomogły, pzdr :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: dalej boli
PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 9:59 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Cze 19, 2006 5:18 am
Postów: 13
Dobry ten link ale dalej boli bez saridonu nie można wytrzymać, płukania nie pomagają, co do picia przez słomkę to gdzieś czytałam, że nie powinno się pić bo tworzy się podciśnienie i niszczy się cienką błonę


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 10:22 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Może na wszelki wypadek idź do jescze raz do dentysty żeby upewnić się czy coś się nie dzieje, jak tak długo utrzymuje sie taki silny ból to według mnie coś jest nie tak...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Do dentysty
PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 12:19 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Cze 19, 2006 5:18 am
Postów: 13
suchy zębodół się zrobił Po tygodniowym płukaniu poszłam do dentysty okazało sie że to suchy zębodół , Dostałam płukanie , które strasznie bolało myślałam że ucho mi wysadzi, ale po opatrunku i półgodzinnym wzmożonym bólu istne uspokojenie, Musze jeszcze jutro iść na zmianę opatrunku


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Do dentysty
PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 12:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Maj 17, 2006 4:20 pm
Postów: 9
Mariola napisał(a):
suchy zębodół się zrobił Po tygodniowym płukaniu poszłam do dentysty okazało sie że to suchy zębodół , Dostałam płukanie , które strasznie bolało myślałam że ucho mi wysadzi, ale po opatrunku i półgodzinnym wzmożonym bólu istne uspokojenie, Musze jeszcze jutro iść na zmianę opatrunku
Pozbawiona osłony i czynników ochronnych (znajdujących się we krwi) kość zębodołu, zostaje zainfekowana bakteriami znajdującymi się w jamie ustnej. Podrażnione zostają drobne zakończenia nerwowe tam zlokalizowane. W efekcie czego pojawiają się narastające w 3. dobie po zabiegu samoistne, ciągłe dolegliwości bólowe, ćmiące i pulsujące. Może także pojawić się podwyższona temperatura ciała i dreszcze. W mniej nasilonych przypadkach pacjenci „przechodzą” ten stan cierpiąc i faszerując się środkami p. bólowymi i częstymi płukankami j. ustnej naparami szałwi lub rumianku. Bardziej nasilone a nawet bardzo silne dolegliwości bólowe zmuszają do szukania w trybie pilnym pomocy lekarza dentysty. Zasada postępowania jest taka, aby oczyścić i zabezpieczyć zębodół przed dostępem śliny, drobnoustrojów i resztek pokarmowych i umożliwić gojenie się kości. Następuje to poprzez pokrycie jej w początkowym etapie bardzo delikatną, napełzającą z okolicy tkanką nabłonkową. Zębodół goi się również od wewnątrz, poprzez odbudowę tkanki kostnej, co obserwowane jest jako jego powolne spłycanie się.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 6:17 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
Ja mam wyznaczoną wizytę na czwartek, czyli pojutrze!!! wyrywam w przychodni na kasę bo prywatnie to około 100 kosztu za wyrwanie Ale po tym co tu poczytałam to nie wiem czy nie stchórzę i nie ucieknę przed gabinetem :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Lis 21, 2007 9:49 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Mar 12, 2007 10:22 pm
Postów: 84
Jak boli i nie da się już leczyć to nie ma co odwlekać, chwila i będziesz miec to za sobą, nie masz co sie bać, jak już masz wizytę umówioną to idź tylko pamiętaj żeby NIE PALIĆ po zabiegu!!!!!! bo właśnie od palenia może się zrobić suchy zębodół, w ogóle już nie pal w tym dniu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 11:54 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Cze 19, 2006 5:18 am
Postów: 13
Minęło już 10 dni od wyrwania a ja muszę chodzić po nowe opatrunki codzienna zmiana, jeszcze boli ale już jest dużo lepiej. Zębodół może się też zrobić gdy jest zbyt dużo znieczulony, krew nie wycieknie i nie tworzy się nabłonek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 11:15 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 01, 2007 4:40 pm
Postów: 56
Wczoraj też wyrwałam zęba i przyznam że strach przed wyrwaniem był dużo gorszy niż samo wyrwanie, poszło szybko i nie było tak źle. Jednak wszystko zależy od tego jak przeprowadzony zostanie sam zabieg wyrywania, ja robiłam w państwowej przychodni ale trafiłam na bardzo dobrego chirurga stomatologa i nie mam żadnych problemów. Mariola mam nadzieję że u Ciebie też wszystko dobrze się skończy i że Ci się to wreszcie jakoś wygoi


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 11:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lis 27, 2007 10:54 pm
Postów: 1
Miejscowość: Jastrz
ja wyrwałam ósemkę 12 dni temu i do tej pory mam suchy zębodół, boli okropnie, do tego lekki szczękościsk oraz ból ucha i spuchniete węzły chłonne.
Jutro idę nawet do laryngologa.
Jednym słowem czuję sie fatalnie, 12 dni jestem na antybiotyku, 5 razu juz miałam tabletkę do zęba dawana, a ketonali w ciągu pierwszych 4 dni po wyrwaniu zjadłam 35 szt.
2 lata temu tez wyrywałam ósemke i tez miałam suchy zębodół i taki problemy, ale nie było wyjscia, teraz też trzeba było wyrwac zęba.
I nie pomogło stosowanie sie do zaleceń, letnie posiłki, nie palę papierosów (jestem niepaląca) i zażywanie od razu po wyrwaniu antybiotyku by uniknąc kompplikacji i stanu zapalnego.
Więc witam w klubie SUCHEGO ZĘBODOŁU.
I współczuje tym klubowiczom, ktorzy bedą nadchodzic świeżo po wyrwaniu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: ból po wyrwanym zębie
PostWysłany: Śro Kwi 16, 2008 1:34 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 15, 2008 5:00 pm
Postów: 1
ja jestem prawie dobe powyrwaniu dolnej 6. mnie wyrwanie troszke bolalo ale byly toze dwa pojedyncze drobne bole ale to moze dlatego ze sama wkrecalam sobie ze to boli. stomatolog stwierdzil ze lecialo mi dosc duzo krwi ale to chyba swiadzczy ze jestem mocno ukrwiona. ogolnie wyrwanie nie boli. zaplacilam tylko 60zl korzen byl podwojny. pol godz po zalozenieu opatrunku mialam go wyrzucic i zostawic bez ale jeszcze dosc mocno krew mi leciala (ale nie ciekla :P ) wiec zmienilam jeszcze po dwa ray opatrunek. balam sie nocki ze bedzie bolec. samlekarz mi nie kazal kupywac zadnych ketonali itd ale ja pomyslalam ze jest jakis nienormalny ze bol bedzie a co w nocy zrobie bez tabletek? wiec kupilam okazalo sie ze niepotrzebnie dotej pory nic a nic mnie nie boli. i nie bojcie sie ja 1 raz wyrywalam i tak sie balam ze masakra ale jest spoko mam jeszcze 2 do wyrwania ale dam rade:)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności