Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:22 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Delikatne kosmetyki do kąpieli
PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 11:38 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Mar 27, 2012 1:58 pm
Postów: 26
Mam bardzo wrażliwą skórę, wszystkie dostępne w drogeriach płyny i żele do kąpieli, strasznie ją wysuszają i podrażniają. Myję się samą wodą i mydłem dla alergików. Znacie jakieś kosmetyki do kąpieli na bazie naturalnych składników? Może one byłyby dla mnie ratunkiem.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Delikatne kosmetyki do kąpieli
PostWysłany: Wto Maj 08, 2012 12:16 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Kwi 12, 2012 1:20 pm
Postów: 2
Hmm... a może podpytaj w aptece? Oni na pewno mają tam jakiś wybór, bo wiem że moja bratowa kupuje kosmetyki tylko z jednej firmy i to w aptece (też ma wrażliwą skórę). Albo spróbuj używać kosmetyków dla dzieci, nie powinny Cię podrażniać, bo są przeznaczone dla bardzo wrażliwej skóry.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Delikatne kosmetyki do kąpieli
PostWysłany: Śro Maj 09, 2012 7:29 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lis 03, 2010 5:02 pm
Postów: 57
hmm, moja córka ma atopowe zapalenie skóry i do kąpieli oraz smarowania używam emolientów. Tylko to jej nie uczula i pomaga. W aptece masz spory tego wybór. A myślałaś może o jakichś specjalnych olejkach? Ja proponuję tobie przejść się do apteki i wysłuchać porad farmaceuty. Powiedz nam potem co ci polecił , to poradzimy :)

_________________
http://www.mistrzowieszeptow.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Delikatne kosmetyki do kąpieli
PostWysłany: Śro Maj 09, 2012 8:23 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Kwi 07, 2012 9:36 am
Postów: 11
O ile takie specyfiki mamy w Polsce, jak wiadomo dużo tego typu produktów u nas albo brakuje, albo cena nie z tej ziemi ;/ , też nie dawno szukałam podobnych dla alergików, lecz niestety odprawili mnie z kwitkiem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Delikatne kosmetyki do kąpieli
PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 8:29 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lis 03, 2010 5:02 pm
Postów: 57
Cenowo to faktycznie nie jest kolorowo :/ Taki płyn do kąpieli A-Dermy, który mi alergolog ciągle poleca to koszt 80-90zł. Dla mnie to przesada.
Puczka tak mi się teraz skojarzyło, próbowałaś może kosmetyków Gala? Z tego co się orientuje to są typowo naturalne i tanie kosmetyki. Na bazie olejków i wyciągów. Może coś takiego by tobie pomogło?

_________________
http://www.mistrzowieszeptow.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Delikatne kosmetyki do kąpieli
PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 11:11 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Mar 27, 2012 1:58 pm
Postów: 26
No właśnie emolienty są strasznie drogie, moja siostrzenica też ma azs i siostra wydaje krocie na te wszystkie specyfiki do pielęgnacji. No a mnie nie bardzo na takie "luksusy" stać :/ Myślałam o jakichś takich naturalnych sposobach, jakieś zioła czy coś w tym stylu.
Kiti, nie słyszałam o Galu, a gdzie to można kupić? Bo w drogeriach raczej tej marki nie widziałam. Mają jakieś płyny do kąpieli czy coś w tym stylu?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Delikatne kosmetyki do kąpieli
PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 9:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Kwi 07, 2012 5:35 pm
Postów: 7
Ja stosuję po kąpieli oleje pochodzenia naturalnego, fajny jest z wiesiołka bo zapobiega starzeniu się skóry i fajnie ją ujędrnia, ale szczerze wolę stosować kosmetyki przeznaczone wprost do stosowania na ciało, najlepsze są te apteczne czy ze sklepów zielarskich. W moim króluje właśnie firma Gal ze względu na niską cenę, posiada takie płyny i to o naturalnym składzie, bo w sumie wszystkie ich produkty bazowane są na naturalnych składnikach. Jeśli o kąpiel chodzi to jest tego dużo, dla przykładu witaminowy z wyżej wspomnianym wiesiołkiem: http://www.gal.com.pl/pl/ulotki-kosmetyki/100-olejek-do-kapieli-z-witaminami-a-i-e-i-olejem-wiesiolkowym.html ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Delikatne kosmetyki do kąpieli
PostWysłany: Sob Maj 12, 2012 1:15 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Kwi 07, 2012 9:36 am
Postów: 11
Bardzo miłe zaskoczenie, jak już wcześniej pisałam nie spodziewałam się już w Polsce znaleźć czego kolwiek godnego uwagi, a tu proszę. Rozumiem że te olejki z wiesiołka są także na wrażliwą skórę, bo sam fakt że są naturalne to już na plus :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Delikatne kosmetyki do kąpieli
PostWysłany: Sob Maj 12, 2012 3:33 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lis 03, 2010 5:02 pm
Postów: 57
puczka napisał(a):
No właśnie emolienty są strasznie drogie, moja siostrzenica też ma azs i siostra wydaje krocie na te wszystkie specyfiki do pielęgnacji. No a mnie nie bardzo na takie "luksusy" stać :/ Myślałam o jakichś takich naturalnych sposobach, jakieś zioła czy coś w tym stylu.
Kiti, nie słyszałam o Galu, a gdzie to można kupić? Bo w drogeriach raczej tej marki nie widziałam. Mają jakieś płyny do kąpieli czy coś w tym stylu?


Ja też w drogeriach nie spotkałam, ale w każdej aptece znajdziesz coś tej marki. Sporo mają tych produktów: suplementy, trany, kosmetyki naturalne. Często wystawione są w przeszklonych gablotkach, przynajmniej u mnie w Poznaniu ta marka jest popularna :)

_________________
http://www.mistrzowieszeptow.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Delikatne kosmetyki do kąpieli
PostWysłany: Sob Maj 12, 2012 5:33 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Kwi 07, 2012 9:36 am
Postów: 11
Apteki nigdy by nie wystawiły takich naturalnych produktów, bo nie dość że by nie dostali tyle profitów co za swoje produkty, to by nimi negowali te wszystkie sztuczne obrzydlistwa co próbują nam wcisnąć. Tak więc po produkty typu gal pozostaje nam szukać jedynie po sklepach internetowych, ale czy to źle :) ? Myślę że lepiej bez tych wszystkich bezsensownych dodatkowych kosztów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Delikatne kosmetyki do kąpieli
PostWysłany: Nie Lip 08, 2012 1:53 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Gru 22, 2011 11:27 am
Postów: 134
Polecam wypróbować stare, dobre szare mydło :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Delikatne kosmetyki do kąpieli
PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 3:21 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Lip 28, 2011 9:26 am
Postów: 177
Szare mydło jest o tyle dobre,ze nie podrażnia naszej skóry,więc jak najbardziej warto. Poza tym polecam kosmetyki serii Nivea oraz Dove.

_________________
www.optilus.pl - soczewki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Delikatne kosmetyki do kąpieli
PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 7:05 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lip 17, 2012 6:52 pm
Postów: 5
puczka napisał(a):
Mam bardzo wrażliwą skórę, wszystkie dostępne w drogeriach płyny i żele do kąpieli, strasznie ją wysuszają i podrażniają. Myję się samą wodą i mydłem dla alergików. Znacie jakieś kosmetyki do kąpieli na bazie naturalnych składników? Może one byłyby dla mnie ratunkiem.


Ja z dawien dawna stosowałam "arco" pomagało i zawsze pomaga kiedy tylko skóra staje się bardziej podrażniona, czy też narażona na wysuszenie. :?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Delikatne kosmetyki do kąpieli
PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 9:03 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 13, 2012 9:31 pm
Postów: 29
Miejscowość: Stalowa Wola
Szare mydło tylko i nic innego. Nie ma nic lepszego i bardziej naturalnego (chyba, że mydło wyprodukowane w domu, nic trudnego, przepis do znalezienia w internecie). Wszystkie mydła, żele są robione na bazie mydła naturalnego (naturalne mydło powinno się składać z wodorotlenku potasu i tłuszczu, przykładowo oliwy z oliwek i wody).

_________________
bezchemii.info -domowe wyroby,wideoporadniki, zdrowy tryb


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Delikatne kosmetyki do kąpieli
PostWysłany: Wto Sie 28, 2012 3:35 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Szare mydło jest dobre,ale jeżeli chodzi o higienę miejsc intymnych,ponieważ nie powoduje podrażnień. Tym samym zalecane jest szczególnie dla osób które mają wrażliwą skórę.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności