Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:26 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Warzywa - gotowane czy nie gotowane???
PostWysłany: Śro Lip 25, 2012 8:16 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Maj 14, 2012 6:09 am
Postów: 3
Cześć Wszystkim,
może ktoś pomoże rozwiać mi pewne wątpliwości.
Każda z grup krwi ma pozwolenie na wybrane warzywa, ale co się dzieje przy obróbce cieplnej danych warzyw. Np. grupa A może jeść marchewkę i selera, w stanie surowym nie mam zastrzeżeń natomiast po ugotowaniu są one pełne odkładających się skrobi (tak jak ziemniaki). Czy Dadamo wspomniał o tym problemie? Ja tego nie odnalazłam.

Pozdrawiam, Marta


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Warzywa - gotowane czy nie gotowane???
PostWysłany: Wto Lip 31, 2012 10:26 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Marta :)

Dr D zwrócił uwagę, że u zdecydowanej większości warzyw gotowanie osłabia lektyny... ale są takie... pamiętam, że na pewno należą do nich pomidory... u których proces gotowania niestety te lektyny wzmacnia. Na pomidory muszą uważać zwłaszcza osoby z grupami B i AB. Z ostatniej książki Dr Petera D'Adamo dowiedziałam się, że wśród wspomnianych osób znajdą się wyjątki... to te z "B", które mają GenoTyp Zbieracza... dla nich pomidory są zdrowotne. Pomidory są też dopuszczalne (z przerwami 3-6 miesięcy na regenerację ukł. pokarmowego) dla AB... dla Genotypów Wojownika i Badacza. W grupie unikać są u B o Genotypie Koczownika. Pomidorów i ziemniaków powinny unikać też osoby z A i O jeśli zauważyły jakieś kłopoty ze stawami... w książce w/w badacza z serii Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi Zapalenie stawów... pomidory przechodzą do obojętnych dozwolonych rzadko (2x w miesiącu)

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Warzywa - gotowane czy nie gotowane???
PostWysłany: Pon Wrz 24, 2012 11:26 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Widzę,że w tej książce jest bardzo dużo cennych informacji i chyba muszę poczytać :) Dla mnie osobiście lepsze są gotowane warzywa,po prostu je lubię i to niezależnie od diety.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności