Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:12 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Chrupiąca sałatka
PostWysłany: Pon Cze 26, 2006 4:00 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Cze 19, 2006 5:18 am
Postów: 13
Chrupiąca sałatka
(4 porcje)
Składniki: olej, 4 łyżki
sałata, 1 sztuka
kiełki sojowe, 1 puszka
małe pomidory, 5 sztuk
ser feta, 200 gramów
prażone ziarna słonecznika, 3 łyżki
kukurydza, 1 puszka
Sposób przyrządzania
Sałatę oczyścić, podzielić na cząstki. Pomidory obrać ze skórki i pokroić w ósemki. Kukurydzę i kiełki osączyć z zalewy. Ser pokroić w kostkę. Sos przyrządzić wg przepisu na opakowaniu. Wszystkie składniki połączyć z sosem, posypać ziarnem słonecznika.

Czas przygotowania: 20 min
Wartość energetyczna:
całość: 1084 kcal
1 porcja: 271 kcal


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: sałatka
PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 1:16 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 05, 2006 2:57 pm
Postów: 16
Przepis wydaje się prosty nawet dla mnie. Prosilabym jednak o radę - skoro "olej", to jaki olej będzie najlepszy? Słonecznikowy, rzepakowy, a może oliwa? Jak wchodzę do supermarketu, to czasem stoję nad półką z oliwą, na każdej pisze mniej więcej to samo i co mam wybrać?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 6:51 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Mar 23, 2007 9:16 pm
Postów: 113
Miejscowość: nadwaga, stany zapalne, k
Bardzo często robię tę sałatkę i na ogół stosuję oliwę z oliwek, bo mojej rodzinie smakuje najlepiej, ale równie dobrze można używać oleju np. słonecznikowego.
Jeśli chodzi o odmiany oliwy to najlepsza jest EXTRA VIRGIN OLIVE OIL czyli oliwa z pierwszego tloczenia, która jest niezwykle zdrowa i ma dużo witamin. Jak nie ma napisu Extra Virgin a jest np. SANSA, ORUJO albo POMACE to znaczy że są to oleje z wytłoków, które nie mają juz tych wszystkich właściwości co oliwa Extra Virgin.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 8:48 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Ja jeszcze dodam tylko że oliwa z oliwek (Extra Virgin -z pierwszego tłoczenia, czyli taka o jakiej pisała Halina), jest bogata w bardzo korzystne dla zdrowia nienasycone kwasy tłuszczowe. Ma doskonały wpływ na zdrowie i urodę - od dawna jest uznawana za eliksir młodości - doskonale pielęgnuje wygląd „od wewnątrz” :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 9:02 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
A ja, jeszcze oprócz wymienionych, polecam oliwę z pestek winogron.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 9:52 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Wrz 01, 2007 9:00 pm
Postów: 14
hm... oliwa z pestek winogron?:) ciekawe... nie probowalam... czy to czasem nie smakuje "slodko"? :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 10:01 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Wg mnie oliwa z pestek winogron smakuje doskonale, a dodatkowo ma wiele zalet np. zawiera dużo kwasu linolowego, jest też bardzo bogatym źródłem witaminy E - jednego z najsilniejszych antyutleniaczy. Poza tym
pomaga na obniżanie poziomu "złego" cholesterolu i uzupełnianie zapasów "dobrego".


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chrupiąca sałatka
PostWysłany: Śro Cze 27, 2012 6:51 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Cze 20, 2012 4:10 pm
Postów: 11
Prosty przepis, pyszna sałatka. Sałatki powinny zagościć na stałe do naszego codziennego menu, szczególnie że są zdrowe i nieskomplikowane w przygotowaniu.

_________________
www.vitamarket.pl - zapraszamy do skorzystania z aktualnych promocji.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re:
PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 3:56 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Gru 22, 2011 11:27 am
Postów: 134
el-ka napisał(a):
Wg mnie oliwa z pestek winogron smakuje doskonale, a dodatkowo ma wiele zalet np. zawiera dużo kwasu linolowego, jest też bardzo bogatym źródłem witaminy E - jednego z najsilniejszych antyutleniaczy. Poza tym
pomaga na obniżanie poziomu "złego" cholesterolu i uzupełnianie zapasów "dobrego".

olej z pestek winogron ma delikatny smak, ale jeśli ktoś woli olej całkowicie bez smaku to lepszy będzie rzepakowy, który ma te same zalety, które wymieniła el-ka. Dodatkowo olej rzepakowy ma najlepszy skład tłuszczowy pośród olejów :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chrupiąca sałatka
PostWysłany: Sob Sie 25, 2012 12:38 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Mar 27, 2012 9:10 am
Postów: 15
Niestety u mnie w mieście ciężko o dobrze wyposażony sklep, ciężko kupić na prawdę dobry ciemny chleb a co mówić o kiełkach ;/.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chrupiąca sałatka
PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 6:13 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Gru 22, 2011 11:27 am
Postów: 134
mlody22 polecam zakup kiełkownicy i domową hodowlę :) to dość proste, a jakie smaczne i zdrowe!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chrupiąca sałatka
PostWysłany: Nie Wrz 23, 2012 3:49 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sie 27, 2012 10:41 am
Postów: 86
Jeżeli masz trudności z dostaniem tych produktów,to zawsze warto zwrócić uwagę na sklepy internetowe,gdzie wybór jest bardzo szeroki,poszukaj też w aptekach,u nas znajdziesz wszystko czego potrzebujesz www.Galen-Evita.pl

_________________
www.Galen-Evita.pl- apteka internetowa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chrupiąca sałatka
PostWysłany: Pią Paź 12, 2012 3:23 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Paź 12, 2012 3:02 pm
Postów: 18
A co powiecie na typowo polską surówkę? Zero kukurydzy i innych zagranicznych warzyw z puszki, a zamiast tego seler, kapusta kiszona, marchewka... Macie sprawdzone przepisy?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Chrupiąca sałatka
PostWysłany: Pią Paź 12, 2012 3:54 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Paź 12, 2012 3:47 pm
Postów: 2
mlody222 napisał(a):
Niestety u mnie w mieście ciężko o dobrze wyposażony sklep, ciężko kupić na prawdę dobry ciemny chleb a co mówić o kiełkach ;/.


Polecam kupić kiełkownicę. Możesz wtedy sama uprawiać kiełki takie, na jakie akurat masz ochotę.
Ja osobiście korzystam z kiełkownicy słoikowej. Łatwa uprawa i samo zdrowie.
Na stronie www.terapiasokami.pl jest bardzo duży wybór i na dodatek fachowa pomoc przy wyborze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Re:
PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 8:15 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 15, 2012 2:34 pm
Postów: 3
sashimi napisał(a):
el-ka napisał(a):
Wg mnie oliwa z pestek winogron smakuje doskonale, a dodatkowo ma wiele zalet np. zawiera dużo kwasu linolowego, jest też bardzo bogatym źródłem witaminy E - jednego z najsilniejszych antyutleniaczy. Poza tym
pomaga na obniżanie poziomu "złego" cholesterolu i uzupełnianie zapasów "dobrego".

olej z pestek winogron ma delikatny smak, ale jeśli ktoś woli olej całkowicie bez smaku to lepszy będzie rzepakowy, który ma te same zalety, które wymieniła el-ka. Dodatkowo olej rzepakowy ma najlepszy skład tłuszczowy pośród olejów :)



dodatkowo zawiera kwas kaprylowy który jest pomocny w walce z candida, o tym też warto pamiętać. polecam sklep w którym ja go kupuję. mają konkurencyjne ceny --->http://www.koszykzdrowia.pl/


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 34 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności