Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:27 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: piekne usta
PostWysłany: Nie Wrz 05, 2010 11:05 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Kwi 23, 2010 12:19 am
Postów: 67
nowa młodośc okolicy ust taki kosmetyk w swojej sprzedaży ma mary cohr wygładza
zmarszczki i nawilża okolice ust przez co usta są nawilżone a co za tym idzie pięknie wyglądają i zastanawiam się co wy robicie żeby wasze usta były piękne jakie wy macie sposoby ????


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: piekne usta
PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 2:15 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Lis 13, 2010 2:06 pm
Postów: 3
hmmm mary cohr nie słyszałam... napisz coś więcej o tych kosmetykach? Mam cały czas popękane usta, może to akurat mi pomoże;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: piekne usta
PostWysłany: Śro Lis 24, 2010 12:47 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lis 24, 2010 12:33 pm
Postów: 5
carmex!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: piekne usta
PostWysłany: Śro Sty 05, 2011 3:37 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lis 26, 2010 11:47 am
Postów: 14
Ja też bardzo chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej o mary cohr, bo także nie znam. Ja jestem zadowolona z Ziaji. Używam oliwkowej pomadki tej marki i mam dobrze nawilżone usta, a miałam z tym w przeszłości dużo problemów, często były suche, czasami na prawdę bez powodu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: piekne usta
PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 3:08 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 07, 2011 11:54 am
Postów: 6
Też kiedyś używałam. Generalnie jednak ostatnio nie mam problemu z suchymi wargami. Kiedyś stosowałam carmex, który bardzo mi pomógł. teraz używam zwykłej wazeliny i też świetnie się sprawdza,a kosztuje naprawdę mało. Dobrze tez robi smarowanie ust...miodem:) No jest takie przyjemne


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: piekne usta
PostWysłany: Pią Sty 14, 2011 2:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 14, 2011 12:50 pm
Postów: 5
Niestety ja mam zły nawyk i jak tylko poczuje, że mam suche usta to od razu je obgryzam. Staram się nad tym zapanować, ale szczególnie zimą jest to ciężkie. Słyszałam, że bardzo dobrze na przesuszone usta działa miód. warto raz na jakiś czas rozprowadzić sobie go trochę na ustach. podobno ma właściwości kojące.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: piekne usta
PostWysłany: Śro Sty 19, 2011 12:01 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sty 13, 2011 3:18 pm
Postów: 9
Na usta doskonale działa własnie miód, a takim kosmetykiem który go zawiera jest Tisane. Dawniej dostępny był tylko w słoiczku, ostatnio byłam w aptece i okazało się że jest pomadka, lepszy sposób aplikacji:)Składniki jakie zawiera to: wosk pszczeli, miód, olej rycynowy, oliwa, ekstrakt z melisy, jeżówki purpurowej i ostropestu plamistego, witamina E:))))))


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: piekne usta
PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 1:56 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sty 28, 2011 1:53 pm
Postów: 12
Ja na piękne usta mam kilka swoich stałych sposobów:
- masaż szczoteczką do zębów
- peeling z cukru
- używanie wazeliny zamiast błyszczyków zwłaszcza gdy jest zimno (sama stosuję wazelinę czekoladową Flosleku i jestem bardzo zadowolona)
- a gdy usta są bardzo popękane i spierzchnięte smarować miodem
Te sposoby są mało kosztowne a naprawdę pomagają :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: piekne usta
PostWysłany: Nie Wrz 25, 2011 7:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Wrz 25, 2011 6:52 pm
Postów: 5
Chmurek - zgadzam się z Tobą! Nic tak szybko i skutecznie (a przy tym bez zbednej chemii) nie leczy spekanych ust jak miód.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: piekne usta
PostWysłany: Śro Wrz 28, 2011 10:05 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 28, 2011 9:53 am
Postów: 17
konwalia napisał(a):
Ja na piękne usta mam kilka swoich stałych sposobów:
- masaż szczoteczką do zębów
- peeling z cukru
- używanie wazeliny zamiast błyszczyków zwłaszcza gdy jest zimno (sama stosuję wazelinę czekoladową Flosleku i jestem bardzo zadowolona)
- a gdy usta są bardzo popękane i spierzchnięte smarować miodem
Te sposoby są mało kosztowne a naprawdę pomagają :)


Zgodzę się z koleżanką - domowe sposoby są często najbardziej skuteczne :) Uwielbiam peeling z cukru, często go stosuję i mam usta jak ta lala :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: piekne usta
PostWysłany: Śro Wrz 28, 2011 11:40 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 28, 2011 11:25 am
Postów: 12
ja używam miodu , tez domowego sposobu i tez jestem bardzo zadowolona z efektów, usta nie pierzchną, maja ładny koloryt i są odżywione, domowe sposoby górą


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: piekne usta
PostWysłany: Pon Gru 03, 2012 6:54 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Gru 03, 2012 6:00 pm
Postów: 10
Sposób na piękne , gładkie i duże usta- nakładamy na usta dużą ilość pomadki, lub wazeliny i szczoteczkę do zębów delikatnie przez około 2 minuty, jeździmy po wargach. Czasami lekko dociskamy żeby usta się złuściły. Następnie zmywamy wazelinę lub pomadkę. Najlepiej ten zabieg robić na noc jeszcze przed snem nanieść na usta gruba warstwę kremu lub balsamu na bazie miodu lub samego miodu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: piekne usta
PostWysłany: Wto Sty 15, 2013 11:12 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sty 15, 2013 10:52 am
Postów: 13
lusii napisał(a):
carmex!


Tyle już słyszałam o tym Carmexie, a w sumie nie miałam go jeszcze okazji wypróbować. Naprawdę jest taki świetny, czy po prostu modny?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: piekne usta
PostWysłany: Sob Lip 06, 2013 6:04 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 24, 2013 9:54 am
Postów: 40
Miejscowość: Krak
Ja też mam kilka sposobów;
- stosujemy regularnie wszelkiego rodzaju pomadki,
- masło kakaowe, olejek kokosowy, oliwa z oliwek, lub oleje; sezamowy, migdałowy, awokado, słonecznikowy, winogronowy,
- zwykła klasyczna wazelina, wosk pszczeli,
- kapsułki z witaminą e wyciskamy i smarujemy wargi,
- kup do domu nawilżacz powietrza,
- stosuj pomadki z filtrem UV na słońce,
- włącz witaminy z grupy b i pokarmy nasycone tłuszczem roślinnym (orzechy, ziarna także ryby),
- żel aloesowy,
- często pękaniu warg towarzyszą tzw. zajady, czyli bolesne rany w kącikach ust. Trzeba wykluczyć wirus opryszczki, smarować specjalnym kremem z antybiotykiem (dermatolog). Mogą to być również pleśniawki, można wtedy zastosować żel zawierający mikinazol (daktarin),
- problemy z wargami wskazują na konkretna awitaminozę czyli brak witaminy b2,
- nie należy spożywać pikantnych potraw,
- okłady z ogórka,
- uwaga na pomadki z fenolem, kamforą, mentolem,
- posmarować usta miodem na noc,
- krem Nivea i maść z witamina a.

_________________
http://zdrowadroga.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: piekne usta
PostWysłany: Pon Lip 08, 2013 2:15 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Nie jestem kobietą więc może nie powinienem się w tym temacie wypowiadać. Natomiast muszę przyznać że sam kiedyś miałem suche i popękane usta i byłem zmuszony w ten, czy inny sposób o nie zadbać.
Otóż niezaprzeczalnym faktem jest to że usta (oris) są zmodyfikowaną skórą, nie zawierającą gruczołów potowych (gg sudorifera) i łojowych (gg sebaceae). To dlatego trzeba o nie szczególnie dbać nawilżając czy natłuszczając przy pomocy odpowiednich kosmetyków.
Z pomocą przychodzi tu wiesiołek (Oenothera bienis) jako ziele wchodzące w skład m in pomadek do ust pod wspólną nazwą OEPAROL. Pomadki te nawilżają i jednocześnie natłuszczają usta zabezpieczając je przed pękaniem. Są one bezbarwne dlatego mogą być stosowane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn.
Poza tymi pomadkami na rynku farmaceutycznym dostępne są balsamy z witaminami A+E również nawilżające czerwień wargową (rot labiateae), choć ich jakość jest nieporównywalnie gorsza niż pomadek OEPAROL.
Co do wyglądu ust myślę, że zostaje on utrwalony jako cecha wrodzona. I tak są ludzie o ustach mniej zaznaczonych, są też i tacy którzy mają pełne usta o dość dobrze zaznaczonej czerwieni. Najpełniejsze usta ma rasa czarna, natomiast posiadaczami najmniej pełnych ust jest rasa żółta. Przy czym cecha pełnego wyglądu ust jest niezależna od płci.
Również wrodzona wydaje się cecha mniej lub bardziej zaznaczonej pigmentacji ust.
Według zasad refleksologii twarzy zmiany w postaci bruzd (sulci oris) na ustach widoczne są u ludzi z chorą wątrobą, natomiast zmiany w kącikach ust pojawiają się u osobników z chorobami pęcherzyka żółciowego.
Na opryszczkę ust (Herpes simplex) polecam nalewkę z pięciornika zwyczajnego (Tinctura Tormentillae), którą wcieramy delikatnie w zmiany chorobowe.
Tego ostatniego nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że uwydatnić naturalny wygląd ust może ćwiczenie mięśni śmiechowego i okrężnego ust.
To tyle ode mnie. Pozdrawiam serdecznie

dany


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności