Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:57 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dowody naukowe
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 10:04 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Lip 24, 2009 4:42 pm
Postów: 26
Zapoznałam się z dietą Adamo! Intuicja mi mówi NIE. Czy są DOWODY naukowe, że to prawda. Wiem jedno, że tyle jest diet co dietetyków.Ewa


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Dowody naukowe
PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 10:57 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć Ewa :)

Najlepszy dowód naukowy będziesz miała... jak spróbujesz sama... nawet po kilku dniach już czuje się różnicę na plus. Moim zdaniem każdą dietę warto przepuszczać "przez filtr" grupy krwi... jak ma się na uwadze przyszłość swojego zdrowia i szeroko rozumianą oszczędność. Mnie do tej diety zachęciła przed laty...logika... choć intuicji też mi na ogół nie brakuje... wszystko co się da... sprawdzam jednak sama.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dowody naukowe
PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 3:10 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sty 13, 2011 3:18 pm
Postów: 9
Właśnie, dowody naukowe?zna ktoś jakaś literaturę na ten temat?lub jakaś stronkę internetową?ja jak na razie mówię NIE dla diety co do grupy krwi!Jeśli ktoś mnie przekona to z chęcią spróbuje:)będę wdzięczna za wszelkie propozycje!!!pzdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dowody naukowe
PostWysłany: Śro Sty 19, 2011 10:26 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam :)

Sądzicie... że ktoś Was będzie przekonywał... żebyście jadły indywidualnie dla siebie zdrowo? Nie rozśmieszajcie przynajmniej mnie... to jest sprawa zupełnie indywidualna... tak jak spożywanie innych niezdrowych rzeczy.
W książce D'Adamo sprzed prawie 10 lat pt. Encyklopedia zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi... każda pozycja kończy się wykazem literatury... i czasem jest tam przytoczonych kilkadziesiąt prac. Są to wyniki różnych badań z lat wcześniejszych... z różnych ośrodków badawczych na świecie, bo badania były robione... tylko nikt przed rodziną D'Adamo ich nie przeanalizował łącznie. Dodam... że Peter chyba dzięki ojcu... najdłużej odżywia się z uwzględnieniem wykrytej chyba z sześćdziesiąt lat temu teorii lektyn. Czytałam, że to właśnie ojciec Petera, James... postanowił spróbować wykorzystać tę teorię w leczeniu swych pacjentów... których organizmy pomimo tych samych schorzeń, tych samych leków i tego samego jadła nie zachowywały się tak samo... więc zaczął selekcjonować pokarmy w zależności od grup krwi.

grażyna1 :) jeśli trochę znasz angielski, poradzisz sobie, wchodząc na aktualizowaną na bieżąco stronę autora wpisując w wyszukiwarkę dadamo.com

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dowody naukowe
PostWysłany: Śro Sty 19, 2011 11:44 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Sty 13, 2011 3:18 pm
Postów: 9
TeSa nie chodzi o to żebyś mnie przekonywała:)staram się odżywiać zdrowo, ale nie mam przekonania co do diet zgodnych z grupą krwi, z chęcią poczytam, szkoda że nie po polsku:)ale angielskiego trochę znam!a czy w naszym kraju były robione takie badania??:)może gdzieś da się znaleźć literaturę:)
Pozdrawiam:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dowody naukowe
PostWysłany: Nie Sty 23, 2011 12:10 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam grazyna1 :)

! kojarzy mi się... nie wiem czy słusznie

Badania zrobić jest łatwo (np. przy okazji innych badań)... ale zdecydowana większość decydentów nie lubi komplikować sobie pracy... a o hobbystów wśród lekarzy też chyba trudno (zwłaszcza o GenoTypie Badacza)
Ja proponowałam ostatnio lekarce z naszego szpitala... Podczas pewnego wykładu dla cukrzyków... dowiedziałam się, że jakoś od początku listopada zamierzają sprawdzać coś nowego... powiedziałam, żeby część osób z przygotowanej do eksperymentu grupy... zachęcić do wspomagania się dietą zgodną z grupą krwi... i porównać efekty...

Literatura jest na pewno też w Polsce... bo widziałam wśród przytaczanych przez D'Adamo np. w Encyklopedii pozycji też polskie nazwiska...

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dowody naukowe
PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 11:46 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Cześć grazyna1

Nie wiem czy jeszcze tu bywasz... nie wiem czy robi się u nas już jakieś analizy... ale niedawno czytałam w necie, że diety zgodne z grupą krwi są w programie jednej z polskich uczelni... ciekawe czy to zwykłe info czy jednak ktoś z wykładowców kontaktował się z Dr Peterem D'Adamo

Polska Akademia Sportu
>http://www.kursyinstruktorskie.edu.pl/szczecin_kulturystyka_kulturystyki.htm


Podrzucam też link do wątku z odpowiedziami samego Dr Petera J. D'Adamo ... z odpowiedziami na bardzo różnorodne pytania

>http://www.dadamo.com/B2blogs/blogs/index.php?blog=27


Aby korzystać z podpowiedzi słówek... można tam wejść przez automatycznego tłumacza

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dowody naukowe
PostWysłany: Pon Wrz 24, 2012 11:23 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
Czytając wiele postów na forum odnośnie diety zgodnej z grupą krwi stwierdzam,że jednak jest coś na rzeczy i warto się tym interesować. Samych diet jest faktycznie bardzo dużo,pytanie którą wybrać aby była skuteczna i sprawdzona.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dowody naukowe
PostWysłany: Czw Gru 06, 2012 9:02 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
>http://www.dadamo.com/science_diet_disease_1981.htm

Dowody są dawno... tylko może są niewygodne i słabo nagłośnione :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dowody naukowe
PostWysłany: Śro Gru 12, 2012 5:18 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Tu też są ciekawostki

>http://www.dadamo.com/cgi-bin/Blah/Blah.pl?m-1280121804/


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności