Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:31 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mobilizujemy się wzajemnie :) POMOŻECIE?
PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 11:42 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 25, 2012 8:46 am
Postów: 17
Drodzy,

Mam zamiar szarpnąć się na udział w programie 90 dni do eko ( http://www.90dnidoeko.pl/na_start ) - wydaje się racjonalnym, osiągalnym coachingiem diety, który zorganizowany jest w formie "fun"... Jeśli ktoś z Was ma ochotę na dołączenie, to zakładam ten temat, żebyśmy dzielić się sukcesami i - oby nie - porażkami.
Fajne, jest to, że można łączyć się przez Fejsa. Aplikacja wysyła nam zadania - bardzo proste, codzienne, tygodniowe i miesięczne, które uzdrowią nas jadłospis i wyprostują przyzwyczajenia. W 90 dni "odradza" się nasza krew, więc jest to okres, po którym powinniśmy zauważyć zmiany na lepsze.
Niech nie odstraszy Was nazwa - nie jet to dedykowane jedynie ekologicznym świrkom. Program został opracowany przy udziale specjalistów - Wsparcia naukowego udzieliły prof. Ewa Rembiałkowska, dr Aneta Załęcka, dr Renata Kazimierczak, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie.

no to na start i czekamy na efekty :) Przekonani do zdrowej żywności ni pożałują, a przyszli entuzjaści może w końcu przejdą na jasną stronę mocy?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Mobilizujemy się wzajemnie :) POMOŻECIE?
PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 1:12 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Krew (np po oddaniu w punkcie krwiodawstwa) regeneruje się w przeciągu doby już :) Ok 2-3 miesięcy potrzebują czerwone krwinki, żeby dojrzeć, dlatego nie oddaje się częściej krwi w punktach ;)

Ale to tylko moje czepianie się :) Ja na program się nie piszę, niestety nie dam rady przekonać domowników, że zaczynam jeść inaczej ;) Ale będę trzymać kciuki za zdecydowanych :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mobilizujemy się wzajemnie :) POMOŻECIE?
PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 2:03 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 25, 2012 8:46 am
Postów: 17
Beardyman napisał(a):
Krew (np po oddaniu w punkcie krwiodawstwa) regeneruje się w przeciągu doby już :) Ok 2-3 miesięcy potrzebują czerwone krwinki, żeby dojrzeć, dlatego nie oddaje się częściej krwi w punktach ;)

Ale to tylko moje czepianie się :) Ja na program się nie piszę, niestety nie dam rady przekonać domowników, że zaczynam jeść inaczej ;) Ale będę trzymać kciuki za zdecydowanych :)


Jasne, dlatego ująłem to w cudzysłów :) Ale plus za przytomność umysłu :)
hmm... Domownicy są zbyt restrykcyjni w swojej diecie? Wydaje mi się, że to nie wywraca tradycyjnego jedzenia do góry nogami, tylko optymalizuje dotychczasowe decyzje żywieniowe. Warto zobaczyć, to nie małżeństwo, żeby wytrwać do końca życia. Zapowiada się fun, może akurat pomoże :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mobilizujemy się wzajemnie :) POMOŻECIE?
PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 2:04 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
U mnie jest taka zasada, że obiad robi się dla wszystkich taki sam, stąd moje problemy ;)
Ale zapamiętam sobie stronę, chętnie do niej wrócę kiedyś :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mobilizujemy się wzajemnie :) POMOŻECIE?
PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 2:22 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 25, 2012 8:46 am
Postów: 17
Beardyman napisał(a):
U mnie jest taka zasada, że obiad robi się dla wszystkich taki sam, stąd moje problemy ;)
Ale zapamiętam sobie stronę, chętnie do niej wrócę kiedyś :)


hmmm jeśli obiad jest obfity lun tłusty (przynajmniej w mojej rodzinie tak jest) może warto rozłożyć go na 2 posiłki w odstępie 3 godzin? Albo zamienić składniki np. śmietanę na jogurt, masło na oliwę?
Ja po tej stronie spodziewam się właśnie takich trików, których sobie nie uświadamiamy, a które bardzo mogą pomóc w diecie. Może to jest dobry moment, żeby pokazać inne rozwiązania domownikom i spróbować ich "nawrócić"?:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mobilizujemy się wzajemnie :) POMOŻECIE?
PostWysłany: Wto Sty 08, 2013 10:05 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Gru 31, 2012 4:43 pm
Postów: 5
U nas tak często wspólnych obiadów nie było, ale jako że teraz mieszkam sam to muszę sobie coś sam robić i najczęściej jest to fast food - zamówiony nie zrobiony osobiście... Ale mam zamiar właśnie popróbować takich trików, z tym, że boję się że to diametralnie zmieni smak np sosów. Po za tym jak mam zakucić sos jogurtem zamiast śmietaną?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mobilizujemy się wzajemnie :) POMOŻECIE?
PostWysłany: Wto Sty 08, 2013 12:13 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lip 13, 2012 2:20 pm
Postów: 78
Super pomysł z tą akcją!

_________________
Polecam www.twojnzoz.pl oraz www.mediporta.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mobilizujemy się wzajemnie :) POMOŻECIE?
PostWysłany: Śro Sty 09, 2013 4:20 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 25, 2012 8:46 am
Postów: 17
Tak, będziemy ją śledzić.... zobaczymy, może coś dobrego się z tego urodzi ;)
a tłuszcz umrze!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mobilizujemy się wzajemnie :) POMOŻECIE?
PostWysłany: Pią Maj 31, 2013 3:11 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Maj 31, 2013 2:55 pm
Postów: 22
Witam, zapraszam do wsparcia wszystkich nowej inicjatywy społecznej polegającej na utworzeniu Instytutu Biodynamiki i Permakultury - Samoochrona www.daj.im/Biodynamika - tak już teraz możemy zadbać o swoje zdrowie !!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mobilizujemy się wzajemnie :) POMOŻECIE?
PostWysłany: Pią Lip 05, 2013 3:08 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Cze 02, 2013 6:41 am
Postów: 45
Oby właśnie tak było,im bardziej będziemy się zachęcać do walki z tłuszczem i mobilizować,tym lepiej i da to lepsze efekty. W jedności siła i czekam na Wasze relacje z postępów :)

_________________
www.Nonibioactive.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Mobilizujemy się wzajemnie :) POMOŻECIE?
PostWysłany: Pon Maj 15, 2023 8:48 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Cze 14, 2018 2:13 pm
Postów: 17
Polecam ćwiczenia fizyczne o lekkiej intensywności na początek. Zakup spodenki bezszwowe Moove Wear https://moovewear.com/spodenki-bezszwowe/ i zacznij działać. Jest wiosna najlepszy czas na start.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności