Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:47 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Cukrzyca
PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 1:13 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lis 29, 2012 1:12 am
Postów: 1
Zapraszamy na nasz funpage na facebooku dotyczący cukrzycy, gdzie zamieszczamy nowinki o odżywianiu, zdrowym trybie życia i porady dla zainteresowanych tematem.
http://www.facebook.com/pages/Limiko/296336247141761?fref=ts


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Cukrzyca
PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 12:03 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Lis 20, 2012 8:04 am
Postów: 37
Jeżeli się nie mylę,to na forum również widziałem kilka artykułów na temat cukrzycy oraz walki z nią,o tym jak się odżywiać,czego unikać. Warto poczytać i mieć świadomość odnośnie tej choroby na przyszłość.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cukrzyca
PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 1:45 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
W walce z cukrzycą bardzo ważny jest ruch (konkretnie bieganie truchtem)... poza tym każdy kogo interesuje z jakichś względów ten temat powinien przeczytać książkę Dr Petera J D'Adamo z serii zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi CUKRZYCA


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cukrzyca
PostWysłany: Czw Lut 14, 2013 10:15 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Sie 05, 2012 7:49 am
Postów: 186
To prawda,ruch jest tutaj bardzo ważny natomiast nie zapominajmy również o diecie oraz o tym aby się nie stresować. To właśnie stres jest głównym powodem występowania cukrzycy,warto się odprężyć,zrelaksować. To takie zabiegi czysto profilaktyczne.

_________________
www.Stylion.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cukrzyca
PostWysłany: Sob Kwi 20, 2013 2:14 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Kwi 14, 2013 3:48 pm
Postów: 28
No ale niektórzy już na nią chorują i też muszą dbać o swoje zdrowie. Dobrym suplementem przy tej chorobie jest Insulan, dla osób 45+, które rzadziej zażywają ruchu i często prowadzą siedzący tryb życia. Insulan jest preparatem przeznaczonym dla osób pragnących utrzymać prawidłową gospodarkę węglowodanową, a zawarte w preparacie substancje czynne w sposób wielokierunkowy wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu w zakresie utrzymania prawidłowego poziomu glukozy :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cukrzyca
PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 11:47 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 17, 2013 3:00 pm
Postów: 3
Cukrzycę przede wszystkim należy stale kontrolować i skrupulatnie zapisywać poszczególne pomiary glukozy we krwi. Dlatego warto korzystać z aplikacji internetowych, które zostały do tego stworzone.
Polecam serwis limiko.pl, który został stworzony po to, aby w łatwy i przyjazny sposób kontrolować cukrzycę. Limiko pozwala na łatwe śledzenie, rejestrowanie i udostępnianie informacji na temat cukrzycy, gdziekolwiek jesteś oraz zapewnia indywidualne doradztwo w oparciu o twoje wpisy. Wpisy pomiarów pokazywane w formie tradycyjnego kalendarza, wraz z obliczeniem średnich wyników dziennych, tygodniowych, czy miesięcznych.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.1.
Dotacje na innowacje. Inwestujemy w waszą przyszłość.

_________________
limiko.pl -


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cukrzyca
PostWysłany: Sob Kwi 27, 2013 6:29 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Nie wiem czy pieniądze unijne nie powinny być korzystniej inwestowane...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cukrzyca
PostWysłany: Nie Kwi 28, 2013 4:21 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Cukrzyca (Diabetes melitus) jest następstwem złego funkcjonowana narządu wyspowego trzustki (organum insulae pancreas), a ściślej tzw wysp Langerhansa (insulae Langerhansi). W skład tego narządu wchodzą m in komórki beta wydzielające hormon, który wszyscy znamy - insulinę, kontrolujący stężenie glukozy we krwi. W wyniku zaburzeń metabolicznych dochodzi do zmniejszenia wydzielania insuliny, a co za tym idzie do wzrostu stężenia glukozy. Tak może się stać również w wyniku interakcji zachodzących w układzie hormonalnym. Mało kto wie, że np blokerem wydzielania insuliny do krwi jest adrenalina. Ta z kolei wydzielana jest podczas np silnego stresu. Tak więc stwierdzenie, że stres powoduje cukrzycę może być w pewnym stopniu prawdziwe. Tak samo cukrzyca może współistnieć z występowaniem łagodnych guzów komórek chromochłonnych nadnerczy (glandulae suprarenalia) tzw Pheochromocytoma na zasadzie opisanej powyżej. Po usunięciu guzów powodujących zwiększony wyrzut adrenaliny, objawy cukrzycowe całkowicie ustępują.
W leczeniu cukrzycy stosuje się przede wszystkim dietę, ruch i zmianę stylu życia, a dopiero w ostateczności farmakoterapię. Wspomagająco proponuję mieszankę ziołową DIABETOSAN, w skład której wchodzą m in

Naowocnia fasoli (Pericarpium Phaseoli)
Korzeń mniszka (Radix Taraxaci)
Liść pokrzywy (Folium Urticae)

Można też wykorzystać silne działanie lecznicze zioła o nazwie rutwica lekarska (Herba Galageae oficinalis) obniżającego poziom glukozy we krwi.
Takie samo działanie ma dostępna w sprzedaży herbatka z morwy.
O diecie już tyle się rozpisywano tu i ówdzie, że mi pozostaje tylko dodać słowo o unikaniu tzw przecukrzenia, a więc nie spożywaniu produktów zawierających cukry proste (monosacharydy). Należy jeść jak najwięcej produktów zawierających polisacharydy takie jak np skrobia. Cukry złożone rozkładając się powoli w organizmie pomagają w zachowaniu prawidłowej równowagi węglowodanowej.
To tyle ode mnie
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Cukrzyca
PostWysłany: Nie Lis 30, 2014 8:17 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sie 06, 2013 3:47 pm
Postów: 4
Słuchajcie, podnoszę wątek, bo chciałam podzielić się z Wami - wszystkimi cukrzykami - wrażeniami związanymi z użytkowaniem pewnej aplikacji. Trafiłam na nią przypadkowo, bo w zasadzie do tej pory sama prowadziłam swoje dzienniczki, bez żadnych dodatkowych narzędzi, ale pomyślałam sobie, że fajnie by było, gdybym miała wszystko pod ręką, w komórce, chociażby podczas wizyty u lekarza, gdyby zdarzyło mi się zapomnieć notatek... No i jakoś tak wygodniej mi teraz. Ale do rzeczy, o co chodzi. Mam na myśli aplikację DIABETEE, dostępną tutaj: http://diabetee.pl/. Ktoś z Was korzysta może? Ja dopiero zaczynam, ale wrażenia jak najbardziej pozytywne. A trafiłam na nią po lekturze tego artykułu: http://poradnik-zdrowia.pl/artykul/jaka-masz-cukrzyce,63180.html. Tam właśnie wspominają o tym narzędziu, więc z czystej ciekawości postanowiłam sprawdzić, co to za twór :D. Najbardziej podoba mi się E-dzienniczek oraz Menu Diabetyka. A Wy prowadzicie tradycyjne dzienniczki, czy też takie bardziej unowocześnione?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] oraz 25 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności