Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:31 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Omega 3 6 9 - szkodliwe?
PostWysłany: Śro Paź 17, 2012 5:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Paź 17, 2012 5:42 pm
Postów: 2
Jak w temacie, ostatnio natknęłam się w internecie na parę artykułów nt. szkodliwości tychże kwasów tłuszczowych. Nadmiar kwasów omega 6 szkodzi najbardziej a już niewłaściwe proporcje kwasów 3 6 9 też jest złe. Przyznam że nie wiem jak mam do tego podejść, tym bardziej że dodatkowo suplementuję te kwasy (Walmark - Omega 3 6 9). Teraz zastanawiam się czy dalej je brać codziennie czy może jakoś rzadziej... Co o tym sądzicie?:)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Omega 3 6 9 - szkodliwe?
PostWysłany: Czw Paź 18, 2012 9:13 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lip 13, 2012 2:20 pm
Postów: 78
Pierwszy raz o tym słyszę. Wiesz, najlepiej kwasy tłuszczowe omega dostarczać organizmowi wraz z jedzeniem, więc głównie z tłustymi rybami morskimi. Suplementy nigdy nie zastąpią naturalnych składników potrzebnych organizmowi do poprawnego funkcjonowania.

_________________
Polecam www.twojnzoz.pl oraz www.mediporta.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Omega 3 6 9 - szkodliwe?
PostWysłany: Pon Paź 22, 2012 1:11 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 25, 2012 4:39 pm
Postów: 6
Też rozdziewam oczy, że kwasy omega mogłyby byc szkodliwe.. czegoż to "mędrcy" świata nie wymyślą byle tylko ludziom skrócić życie, wszystko szkodliwe!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Omega 3 6 9 - szkodliwe?
PostWysłany: Nie Gru 09, 2012 12:27 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Lis 20, 2012 8:04 am
Postów: 37
Moim zdaniem to zależy o jakich nadmiarach tych kwasów mówimy. Wiadomo,że wszystko- dosłownie każdy produkt w nadmiarze szkodzi. Warto mieć to na uwadze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Omega 3 6 9 - szkodliwe?
PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 4:11 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Gru 22, 2011 11:27 am
Postów: 134
Wszystkie te kwasy są potrzebne, ale nadmiar fatycznie może szkodzić. Ponieważ kwasów omega-6 jest w naszej diecie pełno, nie potrzebujemy dostarczać ich jeszcze wiecej. NAtomiat to, o czym zapominamy to kwasy omega-3 obecne w rybach, oleju rzepakowym lub orzechach włoskich... bardzo ważne są odpowiednie proporcje między tymi kwasami, powinny być zbliżone jak najbardziej do 1:1


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Omega 3 6 9 - szkodliwe?
PostWysłany: Śro Kwi 03, 2013 9:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 03, 2013 7:33 pm
Postów: 2
Trochę mnie nastraszyliście. Ja w ramach walki z przeziębieniami i grypą w październiku zaopatrzyłam się w CardioRed Krill Oil, czyli bogaty w kwasy omega 3 olej z kryla. Podczas jego zażywania nie zauważyłam żadnych negatywnych skutków, wręcz odwrotnie nie rozłożyło nas żadne większe przeziębienie, jedynie zwykłe katary i lekkie bóle gardła co jakiś czas. O zaletach produktów dostarczających ten rodzaj tłuszczów dowiedziałam się ze strony http://produktyomega3.pl/ i nie znalazłam tam żadnych negatywnych opinii o tego rodzaju suplementach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Omega 3 6 9 - szkodliwe?
PostWysłany: Czw Kwi 04, 2013 8:31 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 03, 2013 10:25 am
Postów: 4
Jak wiadomo wszystko w nadmiarze może różnie wpłynąć na nasz organizm, dlatego producent z reguły umieszcza na opakowaniu zalecaną dawkę spożycia dziennego, aczkolwiek nie przejmowałbym się gdyby ktoś mi powiedział że kwasy omega szkodzą... to tak jakby usłyszał od kogoś że, witamina C może szkodzić...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Omega 3 6 9 - szkodliwe?
PostWysłany: Czw Kwi 04, 2013 10:22 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Paź 24, 2011 7:02 pm
Postów: 17
Otóż to najważniejsze to znać umiar. Teraz bardzo promowane są wszystkie suplementy z kwasami omega a to tak, jakby w produktach naturalnych ich nie było.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Omega 3 6 9 - szkodliwe?
PostWysłany: Pią Kwi 05, 2013 9:28 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Gru 22, 2011 11:27 am
Postów: 134
idzik napisał(a):
Otóż to najważniejsze to znać umiar. Teraz bardzo promowane są wszystkie suplementy z kwasami omega a to tak, jakby w produktach naturalnych ich nie było.


ano właśnie. tymczasem niewiele trzeba, żeby naturalną dietą uzupełnić potrzebne kwasy - 2 łyżki oleju rzepakowego dziennie pokrywają całe zapotrzebowanie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Omega 3 6 9 - szkodliwe?
PostWysłany: Pon Kwi 29, 2013 12:32 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Przyznam szczerze, że nigdy nie słyszałem o kwasach tłuszczowych omega 9. Widocznie moja wiedza nie jest aż tak pojemna. Kwasy omega traktując temat ogólnie należą do wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i ich działanie na organizm ludzki jest zawsze dobroczynne pod warunkiem, że są one zyskiwane z naturalnych źródeł, a nie z suplementów diety, których skuteczność właściwie w każdym aspekcie jest bardzo wątpliwa. To takie nabijanie ludzi w butelkę i wyciąganie ostatnich pieniędzy z portfela. Niedawno słyszałem w tv opinię kogoś kompetentnego o wręcz szkodliwości suplementów diety i muszę przyznać, że w pełni się z tym zgadzam. Ludzie biorą je w coraz to większej ilości myśląc, że to rozwiąże problem niedoboru takiego, czy innego składnika i tym samym szkodzą swemu zdrowiu. A przecież wystarczy tylko dobrze się odżywiać i problem mamy z głowy.
Istnieją na rynku margaryny wzbogacane dodatkowo kwasami omega 3 i 6. Dużo tych związków mają oleje roślinne, jak tutaj już wspomniano, ale chyba najwięcej posiada ich mięso ryb. Dlatego warto spożywać tłuste ryby tj łososie, makrele, sardynki, czy śledzie.
I na koniec jeszcze jedno. Kwasy tłuszczowe Omega w sposób znaczny obniżają poziom złego cholesterolu LDL w organizmie, o czym już na tym forum pisałem i dlatego wzbogacanie naszej diety o te związki jest słuszne. Trzeba jednak robić to z głową, by nie dać się zanadto omamić prężnie bądź co bądź rozwijającemu się przemysłowi farmaceutycznemu.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Omega 3 6 9 - szkodliwe?
PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 11:20 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Gru 22, 2011 11:27 am
Postów: 134
dany10 napisał(a):
Witam
Dużo tych związków mają oleje roślinne

Jedne więcej, inne mniej, trzeba jednak pamiętać o właściwych proporcjach - te najlepsze są w oleju rzepakowym, który wypada najlepiej pod kątem składu tłuszczowego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Omega 3 6 9 - szkodliwe?
PostWysłany: Pon Paź 07, 2013 2:10 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 07, 2013 2:00 pm
Postów: 8
Omega 3-6-9 i inne suplementy kupuję na www.iherb.com.pl - dobre ceny, 10 dolarów zniżki na wejściu - super! Minus to brak polskiej wersji językowej. Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Omega 3 6 9 - szkodliwe?
PostWysłany: Czw Lis 30, 2017 5:38 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Lut 15, 2014 5:22 pm
Postów: 27
Trzeba pamiętać że kwas omega-3 zwiększa poprawia koncentrację, zwiększa umiejętność zapamiętywania i zmniejsza ryzyko zawału serca. Sam przyjmuję go regularnie, w suplementach diety. A zamawiam na https://eapteka.pl/witaminy-i-mineraly-1/omega - mają dość duży wybór tych specyfików.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Omega 3 6 9 - szkodliwe?
PostWysłany: Pią Lis 25, 2022 10:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lis 03, 2022 6:56 pm
Postów: 2
Polecam Ci poczytać na temat kwasów omega 3 na tej stronce [url]https://pro-farm.pl/omega-3/[url/]. Jest tu bardzo dużo ważnych informacji na temat kwasów omega 3 poparte badaniami naukowymi. Ja z tej srtonki bardzo dużo waznych informacji dowiedziałam się.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności