Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:45 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Sob Kwi 27, 2013 2:25 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 27, 2013 2:14 pm
Postów: 12
zwykłe plastry od razu odklejają się i kompletnie nie chcą trzymać rany. Przeszkadza mi to dlatego, bo uprawiam wyczynowo sport. Najgorzej jest chyba z otarciami na stopach- chcę włożyć but, a plastra już nie ma...możecie mi coś polecić?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Sob Kwi 27, 2013 3:23 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Ja nie tyle w temacie plastrów, co przeciwko nim. Rana powinna mieć dostęp powietrza, wtedy goi się znacznie szybciej. Poleciłbym umyć stopy w wodzie z dodatkiem szarego mydła, a następnie zrobić sobie 15min ciepłą kąpiel stóp w wywarze z liścia szałwi (Folium Salviae). Po tych zabiegach należałoby delikatnie wetrzeć w skaleczenie lub otarcie krem Hydrcortisonum, który ma działanie wysuszające i właśnie gojące. Krem najlepiej wetrzeć na noc, a następnego dnia przyniesie on kojącą ulgę.
Do czasu wygojenia rany radziłbym sportu zaniechać, tym bardziej że uprawiany w opisanej przez Ciebie formie, może on temu procesowi przeszkodzić.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Nie Kwi 28, 2013 1:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Kwi 28, 2013 12:42 pm
Postów: 6
Też zawsze mi mówiono, że ranę lepiej pozostawić bez plasterka, ale czasami nie mamy takiej możliwości. Ja jakiś czas temu usłyszałam o opatrunkach hydrokoloidowych, które zawierają składniki aktywne, które pomagają w gojeniu. Poza tym w wilgotnym środowisku szybciej powstaje nowy naskórek. Mam znajomą farmaceutkę i ona mi poleciła opatrunki duoderm extra thin. Używam ich, bo trzymają się długo i skaleczenia czy otarcia ładnie się goją.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Pon Kwi 29, 2013 8:38 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 27, 2013 2:14 pm
Postów: 12
No tak pozostawienie rany by sama się zagoiła byłoby najlepszym rozwiązaniem, ale niestety nie mam takiej możliwości. Praktycznie codziennie chodzę na treningi. Żadnych tego typu opatrunków jeszcze nie stosowałam. W zasadzie pierwszy raz o nich słyszę.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Wto Kwi 30, 2013 1:34 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Kwi 28, 2013 12:42 pm
Postów: 6
Możesz spróbować, u mnie się sprawdzają. Niestety jak otrzemy sobie stopę to nie zostawimy rany odsłoniętej, bo to za bardzo bolesne i przede wszystkim powinniśmy chronić wszelkie skaleczenia przed zabrudzeniem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Wto Kwi 30, 2013 5:14 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Plaster czasem jest niezbędny... ale łatwo odkleja się jak jest "stary" albo skóra jest niewysuszona lub trochę natłuszczona...
Z moich doświadczeń wynika, że pod plaster warto czasem dla przyspieszenia gojenia coś dodać
jeśli ma osłaniać czerwieniejące otarcie lub skaleczenie... dołożyłabym odrobinę oxycortu
jeśli ma osłaniać jakiś bąbel... zawsze dołożyłabym maść Alantan
jeśli nie ma pod ręką tych rzeczy... dobrze się sprawdza rivanol

Jeśli nie musi być plastra... (lub w czasie gdy się go zdejmuje) gojenie przyspieszy BSM

Pozdrawiam z Wołomina :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Sob Maj 04, 2013 6:51 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 27, 2013 2:14 pm
Postów: 12
z racji tych treningów na pewno zaopatrzę się w te opatrunki. A czy one są dostępne w zestawach? Gdzie je kupić? Jeśli będę miała swobodniejszy dzień pozwolę ranie goić się samej :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Sob Maj 04, 2013 11:17 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Maj 04, 2013 11:17 am
Postów: 1
Witam, ja stosuje maść Curiosin. Jest bez recepty i można smarować kilka razy dziennie. Ranki super szybko się goją.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Pon Maj 06, 2013 2:46 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Kwi 19, 2013 2:53 pm
Postów: 10
Na otarcia najlepszą są niestety plastry, w przypadku stłuczeń ostatnio zaczęłam używać okładków Nexcare. Są przeznaczone do wielokrotnego użytku, wystarczy je tylko włożyć do lodówki. Przynoszą szybką ulgę, sprawdziły się po ostatnim intensywnym treningu na siłowni.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Wto Maj 07, 2013 8:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Kwi 28, 2013 12:42 pm
Postów: 6
Opatrunki można kupić w aptece lub przez internet, ja już korzystałam z obydwóch opcji. Są pakowane pojedynczo, mają rozmiar 10x10 cm. Ja je bardzo lubię, bo można je dowolnie przyciąć. Jeżeli jest okazja to oczywiście można pozostawić drobne skaleczenia bez niczego ale kto teraz ma okazję do leżenia z drobną ranką? :P Każdy w biegu to najważniejsze, żeby coś pomogło a jak dla mnie te opatrunki są bardzo dobre i często z nich korzystam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 7:17 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 27, 2013 2:14 pm
Postów: 12
w takim razie dzisiaj pójdę do apteki i je kupię. No właśnie nie mogę pozwolić sobie na opuszczanie treningów ze względu na otarcia i skaleczenia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 12:31 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Kwi 28, 2013 12:42 pm
Postów: 6
Gdyby to było coś naprawdę poważnego, to na pewno warto przerwać ćwiczenia i dać sobie spokój na jakiś czas, ale w przypadku drobnych skaleczeń trzeba sobie poradzić. Myślę, że takie opatrunki to doskonały sposób na taki problem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 1:48 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lut 25, 2013 9:05 am
Postów: 30
To prawda,najlepiej na czas kiedy mamy ranę czy otarcie,zrezygnować z ćwiczeń tak na wszelki wypadek aby nie pogorszyć swojego stanu. Niektóre rany wymagając wręcz otwartej przestrzeni i powietrza,więc plaster bedzie zbędny. Polecam maść na otarcia.

_________________
www.Amalu.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Pon Cze 24, 2013 12:52 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 24, 2013 9:54 am
Postów: 40
Miejscowość: Krak
Zdecydowanie Panthenol Spray.
Ze swojej kolekcji porad wkleję jeśli mogę;
- można pozwolić aby rana jakiś czas krwawiła, oczyszcza się w ten sposób,
- skaleczenia umyć pod bieżącą wodą i przepłukać płynem dezynfekującym,
- przyciskamy ranę kawałkiem gazy bandażujemy lub stosujemy opatrunek z lepcem,
- nie ma nic lepszego niż zwykłe powietrze, rany należy odkrywać, aby przyśpieszyć ziarninowanie, uwaga na pyły, kurze,
- a jednak czasami rany nie goją się, dobrze więc użyć maści; Scaldex, Tribiotic, żel aloesowy, Emofix, maść propolisowa na rany, Curiosin,
- gdy nic nie mamy pod ręką, w terenie, uciskamy ranę ręką i obmywamy własną śliną. Stosujemy także sok z cebuli, czosnku, miód, nalewka z nagietka lekarskiego, balsamowiec mirra, olejek drzewa herbacianego,
- okład z wyciągu liści babki lancetowatej, okład ze skrzypu polnego,
- okłady ze skórki z banana, arniki górskiej, z kory wierzby, kory kasztanowca i ruty
- przemywamy roztworem jodyny i rivanolu,
Pozdrawiam.

_________________
http://zdrowadroga.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Pią Lip 05, 2013 2:39 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Cze 02, 2013 6:41 am
Postów: 45
Akurat z tym sprayem nie miałam styczności,więc ciężko mi potwierdzić czy na pewno jest skuteczny. Jeżeli nie plaster,to może być także wyciąg z rumianku i bandaż,to czyni cuda.

_________________
www.Nonibioactive.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] oraz 34 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności