Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:02 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: zatkane uszy
PostWysłany: Wto Lip 16, 2013 9:30 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 08, 2013 10:19 pm
Postów: 17
Witam,
ma bardzo meczący problem zatykające się uszy. Meczy mnie to juz od kilku lat ale ostatnio bardzo sie nasiliło. Byłam u dwóch laryngologów uszy mam zdrowe i tego punktu widzenia jest z nimi wszytko ok. a ja jak wstaje rano mam ochote zaczac walic głową w ściane. Przez te zatkane uszy mówie bardzo nie ywraźnie, ludzie mają problem mnie zrozumieć, szybko sie męcze. mam juz tego dosc. przepisali mi jakies krople dicortineff i Flixsonase, na początku jak je stosowałem czułem poprawe ale to raczej przypadek niz ich zasługa bo po 3 tyg wszytko wróciło do normy. Teraz laryngolodzy nie mają już na nie pomysłu-ostatnio usłyszałem że to dolegliwośc z która muszę nauczyć się żyć. Nie nie chcę się pogodzić , nie idzie mi to chce się wyleczyć.


Zanim znajdę lekarza, który będzie wiedział jak walczyć z cholerstwem to może uda mi się znaleźć kogoś z podobnymi przypadłościami... zanim oszaleję :(


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Wto Lip 16, 2013 11:35 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 16, 2013 11:27 pm
Postów: 15
U mnie sytuacja jest podobna :/. Bardzo często łapię zapalenie ucha. Zawsze dostaję to samo od laryngologa - Atecortin + Dicortineff. Od jakiegoś czasu, oprócz tego, że łapię zapalenie ucha (zawsze tylko jedno, lewe lub prawe) to jeszcze mam to ucho zatkane, nic na nie nie słyszę 8O .
Chyba też muszę zrobić coś więcej niż branie leków, bo skądś jednak te dolegliwości się biorą...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Śro Lip 17, 2013 10:48 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Zatkane uszy to bardzo częsty problem natury laryngologicznej. Zazwyczaj ta przypadłość zdarza się bezpośrednio po kąpieli gdy niechcący zalejemy przewód słuchowy zewnętrzny (meatus acusticus externus). Czasami przyczyną może być nagromadzenie woskowiny (cerumen) i wtedy szczególnie przy kontakcie z wodą czop woskowinowy pęcznieje, powiększa się doprowadzając do całkowitego zatkania i przejściowego niedosłuchu.
Przy notorycznie zatykających się uszach proponuję wypróbować następujący sposób ich odtykania: Należy zatkać nos i mocno wydmuchać przezeń powietrze. Na skutek podciśnienia w jamie usznej może dojść do odetkania uszu.
Przy gromadzącej się woskowinie proponuję zakropić uszy ciekłą parafiną, co powinno rozpuścić czop woskowinowy.
W stanach zapalnych pomaga zakropienie uszu olejkiem kamforowym lub włożenie do przewodu słuchowego zewnętrznego wacika nasączonego wspomnianym olejkiem.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Śro Lip 17, 2013 11:10 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 08, 2013 10:19 pm
Postów: 17
woskowiny w uszach nie mam, w sumie to była pierwsza czesc jaka wykluczono. U mnie zatkane uszy pojawiają się zazwyczaj jak wstaje rano albo zmieniam pozycje glowy na bardziej pionowa, na leząco o dziwo nie zatykają się. Ćwiczenia robiłem bo mi laryngolog tez zalecil, ale nic nie daja, albo nie wiem moze zle cos robie. Czy to moze byc coś zatokami?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Śro Lip 17, 2013 11:43 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 16, 2013 11:27 pm
Postów: 15
Ja muszę spróbować tego sposobu z dmuchaniem... Chociaż od smarkania to mi się raczej uszy zawsze zatykały, nigdy na odwrót :?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 11:48 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Istnieje taki prosty test na sprawdzenie czy dolegliwość nie ma związku z zatokami (sinci paranasalia infectio). Należy w tym celu usiąść z podkulonymi nogami, a następnie spróbować schylić głowę jak najbardziej w dół do kolan. Jeśli doszło do zapalenia zatok w momencie schylenia głowy pojawi się silny ból.
Co do zmian pozycji i związanej z tym drożności bądź zatykania się uszu, przyznam szczerze, że z takim przypadkiem spotykałem się bardzo rzadko. Ale rzeczywiście tak jest, że w pozycji leżącej dochodzi do udrożnienia uszu, zaś w pozycji stojącej do ich ponownego zatkania. Jeśli tak jest radzę skonsultować to z lekarzem specjalistą.
Dla dobrego funkcjonowania narządu słuchu (organum acusticus) można po konsultacji z lekarzem wypróbować metodę świecowania uszu według indian Hopy. Metodę tą stosuje się najczęściej przy właśnie częściowym niedosłuchu. Polega ona na wprowadzaniu do przewodu słuchowego zewnętrznego przez otwór słuchowy zewnętrzny specjalnych palących się świec z wosku pszczelego (cerumen apidis) i pozostawieniu ich do chwili całkowitego wypalenia. Ten bardzo skuteczny zabieg może przeprowadzić tylko wykwalifikowany terapeuta.
Masaż tylnej strony małżowiny usznej (conchia auricularis paries posterior) również może być pomocny przy niedosłuchu i dzwonieniu w uszach.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Czw Lip 18, 2013 9:27 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 08, 2013 10:19 pm
Postów: 17
no wtakim razie juz jestem praktycznie pewien ze zatoki nawaliły.... :( bo po tescie, który polecił dany10 boli :(

dostałem skierowanie dzisiaj na tomografie głowy wlasnie podpowiadajac lekarzowi ze to moze zatoki itd. mial ktos z okolic gorzowa robiona TK w pacowce godnej polecenia?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Sob Lip 20, 2013 9:49 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 08, 2013 10:19 pm
Postów: 17
nie ma nikogo ze słubic/bądź okolic?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Pon Lip 22, 2013 5:45 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 16, 2013 11:27 pm
Postów: 15
Jak z okolic Słubic to wiem, że można zrobić TK w szpitalu powiatowym, to chyba najpewniejsze miejsce. Tam jest taka placówka, która robi badania dla pacjentów szpitala. Może tam uda Ci się zapisać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Pon Lip 22, 2013 5:50 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 16, 2013 11:27 pm
Postów: 15
Jeszcze podpowiem, że jakby co, to w szpitalu możesz zrobić tomografię nie tylko gdy jesteś pacjentem szpitala. Oni też przyjmują prywatnie osoby, które mają skierowanie na TK. Placówka nazywa się Starmedica, może warto podpytać, bo dysponują bardzo dobrym sprzętem i na pewno się nie naczekasz pół roku ;).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Śro Lip 24, 2013 2:14 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Maj 23, 2013 7:07 pm
Postów: 72
Chyba zdecydowanie najlepiej będzie tutaj udać się na badania do szpitala,nie widze innego rozwiązania tak aby mieć 100% pewność tego gdzie leży przyczyna zatkanych uszu. ewentualnie prywatna wizyta u laryngologa.

_________________
www.Juvital.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 9:32 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 08, 2013 10:19 pm
Postów: 17
na prywatnych wizytach u laryngologa byłem i to dużo mi nie pomogło niestety. Teraz postaram sie dostac skierowanie na rezonans albo tomografie nie wiem co łatwiej. Chyba na któres w ogole prywatnie nie trzeba miec skierowania, prawda to?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 10:15 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lip 08, 2013 10:19 pm
Postów: 17
memberka,

byłas osobiscie kilentem starmedica? Bo rozwazam isc do nich za niemiecka granice chyba nie chce mi sie jechac


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Pon Lip 29, 2013 2:59 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 16, 2013 11:27 pm
Postów: 15
Hey, ja osobiście nie byłam ale wiadomości mam od znajomych, oni mieszkają w Słubicach. Tam w szpitalu zrobisz TK jakby co, MR chyba nie robią jeśli dobrze pamiętam. Mogę jeszcze podpytać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: zatkane uszy
PostWysłany: Pon Lip 29, 2013 3:02 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 16, 2013 11:27 pm
Postów: 15
Apropos skierowania - na TK zawsze trzeba mieć, nawet jak się robi prywatnie. Na MR nie trzeba mieć, jeśli się robi prywatnie. Jeśli się mylę to ktoś na pewno mnie poprawi.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności