Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:30 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Jedzenie, które leczy
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 12:04 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 03, 2008 10:22 am
Postów: 153
Ale te reklamy w tv i kolorowych czasopismach sponsorowane artykuły potrafią ciemnotę wcisnąć...

Tłuszcze utwardzane są bardzo szkodliwe, lepiej jeść masło zdecydowanie bo zdrowiej wyjdzie niż margaryna ale oczywiście nie po kostce dziennie i nie wierzcie w te brednie reklamowe. Albo pieczywo z omega 3, hehehe dobre sobie, no są omega 3 ale po upieczeniu już są te omega 3 utlenione i jest wtedy już taki chlebek nawet szkodliwy.

TeSa, a czy przedtem gdy nie jadłaś zgodnie z grupą krwi to uważałaś też na niezdrowe produkty czy teraz dopiero?

_________________
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jedzenie, które leczy
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 6:12 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witaj kashtaniak :D

Jesteś dociekliwy, lubię takie cechy. Piszesz:
Cytuj:
Ale te reklamy w tv i kolorowych czasopismach sponsorowane artykuły potrafią ciemnotę wcisnąć...
....TeSa, a czy przedtem gdy nie jadłaś zgodnie z grupą krwi to uważałaś też na niezdrowe produkty czy teraz dopiero?
Bywało różnie. Niech się zastanowię...generalnie prawie nigdy nie ulegałam reklamom . Piszę prawie, bo kiedyś np. pod wpływem reklamy, weszłam w posiadanie suplementu z miłorzębu . Szybko zorientowałam się , że na mnie nie działa ...i słusznie...w/g encyklopedii D'Adamo reklamowane własności są zauważalne u właściciela grupy krwi B. Nigdy nie jadałam margaryn. Nawet przez wiele lat masła, wolałam suche pieczywo, ale niestety białe. W domu rodzinnym, w dawnych czasach, często jadało się wołowinę, indyka i baraninę, marchewkę z groszkiem i buraczki, sałatki z warzyw, mama zawsze używała ziół, które jak obecnie sprawdzam, nie były dla nas szkodliwe. Było dużo cebuli, chrzan i czosnek. Córka (B) np. w czasie studiów, gdy jadała w stołówce, mówiła mi, że wybierała zamiast ziemniaków, jaglaną kaszę (proso) więc, gdyby była zerówką, lub niewydzielaczem B -miałoby to duże znaczenie. W porównaniu do tego co dzisiaj jemy, niestety jadaliśmy spore ilości kartofelków , białego pieczywa i ciast, nagminnie zupy mleczne i pijaliśmy zsiadłe mleko. Produkty te oczywiście nie szkodziły, ewentualnie mniej szkodziły właścicielom grupy krwi B, ale mnie i mojej mamie jednak przyniosły szkody, tak samo jak surówka z pora. Okresowo jadaliśmy , dziś wiem, że nie należało tego robić, ogromne ilości pomidorów i keczupu ... i np. jeżyny, pomarańcze. Dziś już wszyscy ich nie jadają. Dużo by pisać ...Cześć :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jedzenie, które leczy
PostWysłany: Czw Gru 11, 2008 6:54 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Zapomniałam napisać, że przez wiele lat jadaliśmy wieprzowinę (głównie pieczoną). Od dwóch lat tego nie robię. Zwracałam na ogół uwagę, na zawartość konserwantów, minimalizowałam ich ilości w kuchni. Zauważyłam, że puszkowane mięso uczula i go unikałam (np. szynki z puszki i różnych przemysłowych wyrobów). Dziś myślę tak: jeśli wszystko jest i tak trochę zatrute, to dobrze wiedzieć, czy chociaż podstawowy składnik produktu jest dla nas wskazany :D. Jestem wdzięczna D'Adamo za to, że podzielił się z nami wiedzą . Pozdrawiam :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jedzenie, które leczy
PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 4:15 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 03, 2008 4:54 pm
Postów: 134
Miejscowość: NML
Dominika napisał(a):
wszyscy wiemy że żywność może być lekiem, a lek żywnością. Takie działanie - udokumentowane dziś naukowo - ma tzw. żywność funkcjonalna (z ang. functional foods). Znacie i jadacie takie produkty???


Według mnie do takich produktów należy czosnek. Właśnie napisałem na swoim blogu artykuł na ten temat. Nie chce mi się go tu wklejać ;p

Jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam ;p Link poniżej ;)

_________________
www.biegpozdrowie.blogspot.com/ - zapraszam na m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jedzenie, które leczy
PostWysłany: Sob Sty 01, 2011 11:14 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sty 01, 2011 11:08 am
Postów: 3
Hej! Ostatnio znalazłam super link do różnych artykułów dotyczących żywienia, również produktów które leczą. Polecam http://www.miracle-zdrowieiuroda.blogspot.com/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jedzenie, które leczy
PostWysłany: Sob Sty 01, 2011 7:27 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sty 01, 2011 6:56 pm
Postów: 8
Witam! Aby skutecznie walczyć z cholesterolem ,nie wystarczy jeść odpowiednie tłuszcze,ale zadbać o błonnik i omege-3.Polecam strone;www.wszystkoozdrowiuiurodzie.blogspot.com

_________________
http://wszystkoozdrowiuiurodzie.blogspot.com/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jedzenie, które leczy
PostWysłany: Wto Sty 11, 2011 1:28 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sty 03, 2011 10:02 pm
Postów: 23
Nie jest to może konkretny produkt, ale cała dieta, która leczy. Pisząc dieta, mam oczywiście na myśli sposób odżywiania, a nie restrykcyjne wyrzekanie się posiłków w ogóle.
Jednym z poprawiających zdrowie sposobów żywienia jest Raw Dieta czyli spożywanie surowego pokarmu . Co może być bardziej proste i naturalne niż świeże i nieprzetworzone owoce, warzywa, wodorosty, orzechy, nasiona, i rośliny dziko rosnące o wysokim potencjale energetycznym?
Podczas gotowania na parze żywność osiąga temperaturę minimum 100°C, w trakcie pieczenia - maksymalnie 200°C, natomiast smażone jedzenie dochodzi nawet do 350 stopni Celsjusza. Naiwnością byłoby wierzyć, że taka obróbka nie ma wpływu na żywność.
W trakcie podgrzania żywności w temperaturze powyżej 42°C, dochodzi do utraty enzymów i zniszczenia substancji odżywczych. W zależności od metody gotowania i temperatury, w żywności ginie pomiędzy 30 a 97% witamin, jak również maleje przyswajalność minerałów. Obróbka termiczna zmienia strukturę cząsteczkową pożywienia, tworzą się nowe związki chemiczne, często nierozpoznawalne dla organizmu. Gotowane jedzenie zawiera bardzo małą ilość tlenu, a co za tym idzie życia.
RAW dieta wbrew pozorom nie musi oznaczać jedzenia wyłącznie liści sałaty i jabłek.
Są takie wynalazki jak sokowirówki, blendery czy dehydratory, które umożliwiają stworzyć praktycznie każde jedzenie w wersji RAW na wzór gotowanego.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jedzenie, które leczy
PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 10:15 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 31, 2011 10:03 am
Postów: 3
Polecam smalec z gęsi na wszelkiego rodzaju schorzenia skóry oraz bóle stawów, biodra i kręgosłupa jak również jako środek rozgrzewający do wcierania dla małych dzieci.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jedzenie, które leczy
PostWysłany: Czw Wrz 29, 2011 9:46 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Wrz 29, 2011 9:26 am
Postów: 3
Z tego co słyszałam od koleżanki, która miała częste zaparcia to woda Wielka Pieniawa pomogła jej uporać się z problemem. Działa żółciopędnie, a więc poprawia trawienie, reguluje wypróżnienie, a także obniża poziom cholesterolu w organizmie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jedzenie, które leczy
PostWysłany: Pią Maj 31, 2013 3:31 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Maj 31, 2013 2:55 pm
Postów: 22
Witam, zapraszam do wsparcia wszystkich nowej inicjatywy społecznej polegającej na utworzeniu Instytutu Biodynamiki i Permakultury - Samoochrona www.daj.im/Biodynamika - tu zaopatrzysz się w jedzenie które leczy !!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jedzenie, które leczy
PostWysłany: Pią Lip 05, 2013 2:55 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Cze 02, 2013 6:41 am
Postów: 45
W kwestii zdrowych produktów,syropów i soków z noni, czyli naprawdę zdrowych dających wiele pozytywnych właściwości dla naszego organizmu,znajdziecie także na ww.Nonibioactive.pl zapraszam:)

_________________
www.Nonibioactive.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jedzenie, które leczy
PostWysłany: Śro Lip 10, 2013 6:59 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lip 10, 2013 6:48 pm
Postów: 1
Witam,
moim odkryciem ostatnich dni jest margaryna Optima Cardio. Używam jej dwa tygodnie do smarowania pieczywa i smażenia i widzę znaczną poprawę swojej kondycji. Przede wszystkim jakbym miała więcej energii i ochoty do życia. Co więcej przekonałam swoją rodzinę do korzystania z niej: po pierwsze, jest łatwa do rozsmarowania, po drugie, ma ergonomiczne opakowanie, po trzecie, ma delikatny smak, a po czwarte, po kilkunastu dniach jej stosowania widać efekty. Oczywiście stosuję ją w połączeniu z aktywnością fizyczną, sezonowymi warzywami i owocami, piciem dużej ilości wody mineralnej etc. Zachęcam do jej wypróbowania i przekonania się o jej właściwościach.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jedzenie, które leczy
PostWysłany: Nie Lip 21, 2013 3:06 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lip 21, 2013 2:57 pm
Postów: 2
Żywność Funkcjonalna nie działa.
Jak powstała żywność funkcjonalna.
1. Sieci sprzedaży (tesco, Biedronka itd) zdobyły na tyle silną pozycje na rynku że zaczęły dyktować warunki dostawcom. Tzn. masło ma kosztować tyle a woda tyle...
2. Wymagane ceny miały być coraz niższe i konkurencja cenowa stała się niemożliwą strategią dla dostawców.
3. Dostawcy wymyślili nowa strategię - dodając do masła witaminę zrobię z tego produkt unikalny i sam mogę dyktować cenę.
4. w ten sposób powstało mnóstwo produktów które w jakiś sposób się wyróżniają żeby dostawca mógł powiedzieć - to nie jest zwykłe masło to inny produkt i kosztuje 10 zł.
5. Jest to czysty chwyt marketingowy bez najmniejszego wpływu na zdrowie - ale z dużym wpływem na komunikację i cenę.

Pzdrawiam
Zee


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jedzenie, które leczy
PostWysłany: Nie Lip 21, 2013 3:09 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lip 21, 2013 2:57 pm
Postów: 2
Tym samym osoby promujące produkty. lub firmy na tego typu forach są ich pracownikami i może mają zaufanie do firmy w której pracują ale nie mają żadnej wiedzy o tym co te produkty tak naprawdę dają ludziom.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jedzenie, które leczy
PostWysłany: Czw Sie 01, 2013 9:35 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Marys_ia dlaczego uparłaś się na wszystkich wątkach reklamować lekarzy...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności