Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:29 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dna moczanowa, do jakiego specjalisty się zgłośić?
PostWysłany: Wto Kwi 30, 2013 6:37 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 30, 2013 6:18 pm
Postów: 2
Zwracam się z prośbą o radę. Rok remu miałem napad DNY (prawa stopa, trzeci staw dużego palucha). Lekarz rodzinny stwierdził podwyższany stan kwasu moczowego i zalecił stonowanie Miluritu. Od tego czasu był spokój, choć miałem wrażenie, że miejsce, w którym nastąpiło do 'ataku" było pogrubione a palec odrobinę mniej elastyczny jednak w niczym, na co dzień to nie przeszkadzało. Jednak po roku atak nastąpił znowu i znowu w tym samym miejscu, lekarz rodzinny przepisał Ketanol i nadal zalecił stonowanie Miluritu.

Chciałbym się zweryfikować kurację lekarza pierwszego kontaktu u specjalisty, jak myślicie, u kogo? U urologa, ponieważ wydzielanie kwasu moczowego związane jest z nerkami czy u neurologa, bo przecież "chorują" stawy czy jeszcze u kogoś innego?

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Tomek


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Dna moczanowa, do jakiego specjalisty się zgłośić?
PostWysłany: Czw Maj 02, 2013 9:36 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Dna moczanowa jest zapaleniem kaletki maziowej stawu śródstopno - paliczkowego palucha, czyli dużego palca stopy. Przeważnie, ponieważ czasami dzieje się tak, że schorzenie dotyka także innych stawów, głównie kolanowych i łokciowych. Stan zapalny wywiązuje się na skutek gromadzenia się w stawie kryształków kwasu moczowego. Objawy to najczęściej ostry ból i zesztywnienie w zaatakowanym stawie.
Urolog i neurolog raczej nic tu nie pomogą, to nie te specjalizacje. Choroba dotyczy stawów, a więc trzeba by było udać się moim zdaniem do lekarza reumatologa, no i konieczne jest ustalenie indywidualnej diety. Jedną z głównych przyczyn schorzenia są bowiem błędy żywieniowe. No ale to już raczej kwestia lekarza, który będzie ciebie prowadził. Ja dodam ze swej strony, że należałoby wystrzegać się w diecie kwaśnych produktów spożywczych, ponieważ przyczyniają się one do jeszcze bardziej wzmożonego gromadzenia się w organizmie wspomnianego kwasu moczowego.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dna moczanowa, do jakiego specjalisty się zgłośić?
PostWysłany: Nie Maj 05, 2013 9:41 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 30, 2013 6:18 pm
Postów: 2
Dzięki, szczególnie za poradę, co do specjalisty. Co do diety to już lekarz rodzinny mi wyjaśnił- jestem przerażony. W zasadzie wszystko, co do chwili obecnej uważałem za zdrowe teraz jest szkodliwe. Lista potraw, które mogę jeść jest 10 razy krótsza nie lista tego, czego jeść nie mogę. Za chwilę będę miał problemy z anemią albo z jakimś niedożywieniem tym bardziej, że odtąd jedzenie będzie dla mnie karą a nie przyjemnością ;-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dna moczanowa, do jakiego specjalisty się zgłośić?
PostWysłany: Pon Cze 24, 2013 1:11 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 24, 2013 9:54 am
Postów: 40
Miejscowość: Krak
A czego nie możesz jeść? DNA jak kolega napisał, to problem złego metabolizmu, miałam kiedyś na stole (do masażu ;)) kobietę z tym problemem. Generalnie głównym winowajcą jest mięso i podroby (masakra). Odstawiła, ta kobieta mięsa i podroby do minimum, zażywała Milurit i polepszyło się wyraźnie, ja jeszcze dodałam masaż tych zgrubień i wyraźnie wszystko ustąpiło, lecz trzeba na to czasu.
Podają jako pożyteczne;
- wiśnie, truskawki i maliny, selery, pokrzywę zwyczajną, omega3 (olej lniany, siemię, i ryby),
- nie wolno alkoholu, drożdży (ciasta, piwo), niektóre warzywa głównie strączkowe, uwaga na witaminy; niacyna, kwas nikotynowy (wit.PP).
To się łatwo leczy ale trzeba dyscypliny ;))

_________________
http://zdrowadroga.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dna moczanowa, do jakiego specjalisty się zgłośić?
PostWysłany: Śro Cze 26, 2013 7:30 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam Tomek

Wszystko zależy z grubsza od tego jaką masz grupę krwi... ja mam zerówkę... i bardzo dawno temu, jak jeszcze nie jadałam zgodnie ze swoją grupą krwi... doświadczyłam ataku dny, więc znam ból tego dużego palca przy minimalnym dotyku...po jakimś czasie mi przeszło... potem zaczęłam jadać zgodnie ze wskazówkami D'Adamo i już nigdy to się u mnie nie powtórzyło. Jeśli masz inną grupę krwi niż ja... jest dostępna książka z serii Zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi ZAPALENIE STAWÓW Dr Petera J. D'Adamo. Sposób Dr D jest prosty tani i skuteczny.

>http://www.dadamo.com/cgi-bin/Blah/Blah.pl?m-1361934166/

Aby zwalczyć dnę (gout) u zerówki... należy przestać jeść pszenicę zacząć jadać chude kawałki mięsa warzywa i dobre tłuszcze... w powyższym wątku jest jeszcze kilka szczegółowych rad od dobrych ludzi z całego świata

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dna moczanowa, do jakiego specjalisty się zgłośić?
PostWysłany: Pią Lip 05, 2013 2:19 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Cze 02, 2013 6:41 am
Postów: 45
W sumie ciekawa sprawa,jeżeli możesz to napisz nieco więcej odnośnie tego czego nie możesz jeść i co powinieneś. Chętnie poczytam aby wiedzieć na przyszłość,a z wszystkimi innymi pytaniami,warto zwrócić sie tutaj do dobrego specjalisty,on będzie wiedział najlepiej co zrobić.

_________________
www.Nonibioactive.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dna moczanowa, do jakiego specjalisty się zgłośić?
PostWysłany: Wto Sie 06, 2013 1:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sie 06, 2013 10:36 am
Postów: 4
Wydaje mi się, ze konieczny będzie tutaj kontakt z lekarzem reumatologiem. Duży wybór specjalistów i krótkie terminy znajdziesz tutaj: http://medmemo.pl/szukaj/reumatolodzy,54/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dna moczanowa, do jakiego specjalisty się zgłośić?
PostWysłany: Śro Sie 21, 2013 1:51 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Cze 02, 2013 6:41 am
Postów: 45
No tak to już wiemy, Użytkownik powyżej wszystko dokładnie opisał,teraz czekam tylko na opinię na temat przebiegu leczenia,czy wszystko się udało. Jeśli wątek w dalszym ciągu jest aktualny to daj znać na forum.

_________________
www.Nonibioactive.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dna moczanowa, do jakiego specjalisty się zgłośić?
PostWysłany: Wto Wrz 17, 2013 9:33 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Wrz 12, 2013 7:51 pm
Postów: 18
Tomek.kon napisał(a):
Dzięki, szczególnie za poradę, co do specjalisty. Co do diety to już lekarz rodzinny mi wyjaśnił- jestem przerażony. W zasadzie wszystko, co do chwili obecnej uważałem za zdrowe teraz jest szkodliwe. Lista potraw, które mogę jeść jest 10 razy krótsza nie lista tego, czego jeść nie mogę. Za chwilę będę miał problemy z anemią albo z jakimś niedożywieniem tym bardziej, że odtąd jedzenie będzie dla mnie karą a nie przyjemnością ;-)


Polecam w tej sprawie następujący link: http://www.jedzoptymalnie.pl/podagra.html

Okazuje się, że powszechnie stosowane w leczeniu tej choroby zalecenia dietetyczne są nieskuteczne. Tymczasem wprowadzeniee diety optymalnej, czyli niskowęglowodanowej, wysokotłuszczowej (dieta Kwaśniewskiego) pomaga i to szybko. Widać to na przykładzie opisanym w w/w linku.
Dodatkowo powinno się ograniczyć spożywanie białka nawet do 40g/dobę, ale nie mniej oraz mięs czerwonych, zawierających dużo puryn. W ich miejsce można jeść tłuste sery, jaja i podroby. Efekt występuje podobno już po kilku dniach stosowania takiej diety.
Dalsze informacje, w następującym linku:
http://www.optymalni.pl/infopage.php?id=148

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dna moczanowa, do jakiego specjalisty się zgłośić?
PostWysłany: Śro Lis 06, 2013 10:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lis 05, 2013 2:23 pm
Postów: 2
Ja mam ataki dny od dwóch lat. Niestety jest to choroba przewlekła i można tylko zmniejszać jej objawy. Ostatnio znalazłam tutaj dość ciekawe informacje o łagodzeniu ataków dny http://dna-moczanowa.dozdrowia.com/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dna moczanowa, do jakiego specjalisty się zgłośić?
PostWysłany: Czw Lis 07, 2013 1:55 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Nie wiem co sądzą o tym inni użytkownicy forum, ale ja bynajmniej uważam że podawanie stron internetowych przez niektórych forowiczów a chodzi o strony pomocne w danym temacie jest troszeczkę pójściem na łatwiznę, chociaż nie przeczę, że jest to pewna forma uzyskania pomocnych informacji.
Dna moczanowa to schorzenie polegające na gromadzeniu się kryształków kwasu moczowego w obrębie stawów takich jak staw palucha stopy, stawy kolanowe i stawy łokciowe. Dolegliwość jest bardzo dokuczliwa i rzeczywiście jak tutaj już nadmieniono trudno sobie z nią radzić. Ale można zapobiegać atakom dny poprzez zmianę nawyków żywieniowych i odrzucenie z diety produktów które zakwaszają organizm.
Ważne jest także oczyszczenie poprzez sprawne funkcjonowanie układu wydalniczego. Dlatego niektórzy proponują zastosowanie w tym celu zabiegów refleksoterapeutycznych, czyli receptorowego masażu stóp z uwzględnieniem receptorów nerek, moczowodów i pęcherza moczowego. Są tacy, którzy to negują, nie wierząc w lecznicze działanie tej metody. Mimo wszystko uważam, że warto wypróbować ją na sobie, choćby w celu potwierdzenia lub zaprzeczenia ogólnie przyjętej negacji. W końcu są i tacy którzy twierdzą - Twoje zdrowie w twoich stopach.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dna moczanowa, do jakiego specjalisty się zgłośić?
PostWysłany: Czw Cze 09, 2016 8:08 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Cze 09, 2016 8:06 am
Postów: 1
Potwierdzam - przy dnie najważniejsze jest po prostu zachowanie właściwej diety, która wspomaga brane lekarstwa. Sama na czas brania Lehning Urathone odstawiłam takie produkty jak mięso czy alkohol i mogę powiedzieć, że efekty były widoczne niemal jak na dłoni. Należy jednak pamiętać aby brać normalne leki a nie jakieś suplementy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dna moczanowa, do jakiego specjalisty się zgłośić?
PostWysłany: Wto Paź 25, 2016 12:48 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Paź 25, 2016 12:41 pm
Postów: 1
Potwierdzam, bez dietetyka się nie obędzie. Znam przypadek lekarki!! która się na dnę leczyła konwencjonalnie 10 lat (bez jakiegoś wyraźnego rezultatu), aż trafiła do dietetyka i po zmianie diety uległa całkowitemu wyleczeniu, co zajęło jej wprawdzie jeszcze parę lat ścisłej diety ale najważniejsze że choroba całkowicie się cofnęła. Jeżeli ktoś jest z Warszawy to w sprawie dny moczanowej polecam poradnię dietetyczną ACAI (www.acai.waw.pl) tam się takimi przypadkami zajmują.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dna moczanowa, do jakiego specjalisty się zgłośić?
PostWysłany: Śro Maj 15, 2019 9:41 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 18, 2017 11:17 am
Postów: 25
Przy tej chorobie odpowiedni specjalista to podstawa. Ja udałam się do dietetyka klinicznego, Pani Beaty Ślebzak-Cebuli, która przygotowała dla mnie specjalną dietę a teraz umawiam się z nią co jakiś czas na konsultacje online przez skype (bo czasem ciężko mi dojechać) i sprawdzamy czy wszystko jest ok.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Dna moczanowa, do jakiego specjalisty się zgłośić?
PostWysłany: Pią Maj 17, 2019 8:51 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Należy dziś dodać w tym wątku... że ogromne znaczenie ma poziom wit D3 w organizmie. 3,5 roku temu byłam na wykładzie m.in. lekarki z Zielonej Góry, która zamierzała to sprawdzić. Miała za sobą rok doświadczeń w poprawianiu zdrowia całych czasami rodzin. Powiedziała że dotarła do badań statystycznych, z których wynikało że przy metabolicie 25(OH)>50 ludzie deklarują że nic im nie dolega. Dla wartości 50-30 miewają przeważnie jakąś jedną chorobę...np. leczą się na cukrzycę czy nadciśnienie, przy 30 wszyscy. Poniżej 30 mają już równocześnie więcej chorób... przy 20 wszyscy, a osoby ze zdiagnozowanymi nowotworami mają metabolit 25(OH) na poziomie 10. Po roku obserwacji i leczenia ludzi podnoszeniem poziomu wit D3 "w magazynie". Zalecała branie 8 tys-10 tys jednostek dziennie... zauważyła dużą poprawę. W tym samym czasie, a może trochę wcześniej zaczął o tym (i nie tylko o tym) u nas mówić Jerzy Zięba. Warto sprawdzić na sobie pamiętając że trzeba wit D3 brać z wit K2 (lub jeść dużo żółtek dziennie). Wit K2 w postaci MK7 lub MK4 powoduje że wapń z pożywienia trafia do kości... zębów... a nie w tętnice powodując miażdżycę... trzeba też zażywać inne witaminy i minerały bo w obecnych warzywach jest ich ponoć za mało. Dobrze mieć mądrego lekarza jako doradcę... bo czasem brak wit A (eko marchewka), lub selenu lub fosforu(jak ktoś np. nie jada ryb) może utrudniać poprawę zdrowia. Bardzo ważny jest też jod... radzę obejrzeć na YT filmy Jerzego Zięby lub przeczytać ukryte terapie... bo tam są szczegóły

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności