Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:46 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Sport
PostWysłany: Wto Kwi 17, 2012 6:40 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Kwi 17, 2012 6:09 pm
Postów: 52
Pływanie,siłownia i sport drużynowy- to z pewnością pomoże nam wyrzeźbić sylwetkę,sprawi że nabierze ona fajnych kształtów,ale nie zapominajmy również o diecie i suplementach,najlepiej CaliVita.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Sport
PostWysłany: Pon Kwi 30, 2012 3:00 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Kwi 24, 2012 12:40 pm
Postów: 10
Miejscowość: Pozna
Dokładnie, wszystko co aerobowe i potliwe. Jogging, rower, nawet spacery, pływanie, aqua aerobic. Wszystko co angażuje całość ciała i nie koniecznie od razu rzeźbi mięśnie, tylko pozwala spalać niechciany tłuszcz.


__________________


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sport
PostWysłany: Czw Maj 03, 2012 5:21 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Osoby z grupą krwi A, zgodnie ze wskazówkami Dr D, powinny jednak ćwiczyć z umiarem... nie dopuszczać do zmęczenia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sport
PostWysłany: Nie Paź 20, 2013 11:53 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Kwi 14, 2013 3:48 pm
Postów: 28
A ja uwielbiam jeździć na nartach :D dlatego w tym roku, jak tylko pojawi się śnieg, chcę jechać w nasze Tatry, tylko po Slowackiej stronie, a dokładnie do Popradu - nawet mają fajną ofertę na sylwestra : *** :) a dla osób, które nie lubią szusować po stokach, są baseny termalne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sport
PostWysłany: Nie Paź 20, 2013 5:22 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Na dobrą sylwetkę i kondycję polecam hatha jogę, która wskazana jest dla osób w każdym wieku ponieważ jej ćwiczenia są stateczne w przeciwieństwie do takich sportów jak aerobik czy kalanetix gdzie panuje dynamika i młodość. Tyle się ostatnio mówi o szkodliwości jogi w sensie połączenia z sekciarstwem, a to jest nieprawda. Są bowiem różne odmiany jogi tj Raja Joga, Karma Joga, Mantra Joga, Bakti Joga, Diana Joga i wreszcie Hatha Joga. Tak jak te pierwsze odmiany mogą wskazywać na zaistnienie pewnego niebezpieczeństwa, tak ta ostatnia odmiana nie ma z tym nic wspólnego. Hatha Joga to bowiem zestaw najczęściej 27 asan ćwiczeń które pomagają nie tylko w chorobach układu kostno-stawowego (Morbi systemae osso-articularis), ale również w uzyskaniu prawdziwie wysportowanego wyglądu. Dzięki Hatha Jodze rozwijamy mięśnie piersiowe (mm pectorales), mięśnie międzykolcowe i międzypoprzeczne kręgosłupa (mm interspinales et intertransversaria columnae vertebrales), mięsień kapturowy (m trapesius), a także mięśnie oddechowe (mm respiratores) <pranajama>, a wśród nich mięśnie międzyżebrowe (mm intercostales), podżebrowe (mm subcostales), mięsień poprzeczny klatki piersiowej (m transversus pectorum) oraz przeponę (diaphragma). Poprzez ćwiczenie rozgrzewki przed właściwymi ćwiczeniami rozwijamy także mięsień dwugłowy i trójgłowy ramienia (m biceps et triceps brachii) oraz mięśnie brzuszne (mm abdominales), a wśród nich np mięsień prosty brzucha (m rectus abdomini) i mięśnie skośne brzucha (mm obliquus abdomini).
Ćwiczenia Hatha Jogi nie są forsowne, a dają w krótkim czasie wspaniałe efekty. Dlatego tak bardzo je polecam. Jest wielu nauczycieli Hatha Jogi i można zawsze skorzystać z ich wiedzy.
Pozdrawiam i życzę przede wszystkim systematyczności.
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sport
PostWysłany: Pon Paź 21, 2013 8:45 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 21, 2013 8:28 pm
Postów: 4
mam wrażenie że joga nie jest jeszcze tak popularna u nas i rozpowszechniona jak w innych krajach. Mam koleżankę która ćwiczy jogę dla mnie to jakieś połamanie z poplątaniem :lol: bez obrazy oczywiście. Szanuje wszystkich którzy robią coś ze sobą i ćwiczą :!: Sam dopiero przymierzam się do intensywnych treningów. Ale będę się wspomagał suplementami. Sądzę że pomogą spalić co nieco. mięśnie ukryły się pod tłuszczykiem.. Mam już upatrzony medykament.
Na nartach nie jeżdżę bo boję się o nogi :P


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sport
PostWysłany: Wto Paź 22, 2013 1:03 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Podoba mi się to określenie "połamanie z poplątaniem". A tak na poważnie ćwiczenia hatha jogi wcale nie muszą być aż tak karkołomne. Są i takie dla początkujących, które nie wymagają zbytniej sprawności fizycznej, ani gumowego ciała. Należy do nich skłon w przód (Upawiszta con asana), skłon w tył, a także kołyska, kobra (Bujangasana), skręty w lewo i w prawo, kołyska przodem, nauli kryja, ćwiczenia na mięśnie brzuszne i kręgosłup lędźwiowy i inne. Owszem są i ćwiczenia dla zaawansowanych tj lotos (Padmasana), drzewo, ptak (Bakasana), diament (Wadżrasana), król, półkról oraz mostek (Adżnasana). Tak jak napisałem wcześniej mamy zestaw 27 ćwiczeń w hatha jodze i dobierane są one do możliwości każdego ćwiczącego. W miarę zaś wzrostu sprawności trening zostaje utrudniony albowiem rosną też wymagania od adeptów sztuki.
Ważne jest aby przed przystąpieniem do asan właściwych dobrze rozgrzać ciało, czemu służą ćwiczenia wstępne. Po dobrej rozgrzewce naprawdę ćwiczy się o wiele lepiej, a każde ćwiczenie przynosi wymierne korzyści.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sport
PostWysłany: Śro Paź 23, 2013 9:53 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Paź 21, 2013 1:13 pm
Postów: 13
Polecam basen i bieganie. Są wystarczająco intensywne ćwiczenia, aby móc nam zrzucić kilka kilogramów tym samym wyrzeźbić naszą posturę.

_________________
www.Go-Slim.pl - Wsparcie dla Twojej diety!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sport
PostWysłany: Śro Paź 23, 2013 10:06 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 04, 2013 12:14 pm
Postów: 108
Miejscowość: Zdu
Pisałem gdzieś w innym temacie, że bieganie, o ile może przynieść ogromne korzyści, to może też przynieść ogromne straty.
Trzeba na to bardzo uważać i przygotowywać się do biegania. Nie można rzucać się na głęboką wodę (o bieganiu mówimy cały czas ;) ), trzeba najpierw dobrze się rozchodzić, potem maszerować, truchtać itd... W przeciwnym razie załatwimy sobie stawy zanim poprawimy kondycję.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sport
PostWysłany: Czw Paź 24, 2013 11:26 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Paź 24, 2013 11:22 am
Postów: 3
prawda, bieganie bardzo szkodzi stawom. najlepiej zaczynac od długich spacerów i stopniowo zwiększać tempo i dystans. Ja teraz robie 10 km dziennie w ponad godzine i jestem zadowolony, wole brisk walk od biegania :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sport
PostWysłany: Czw Lis 14, 2013 12:03 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lis 13, 2013 7:22 pm
Postów: 16
ja zacząłem chodzić na crossfit, mega daje w kość! na razie jest nie dużo dziewczyn ale robi się to popularne. A tak to z takich sporów na całość i kondycję to aerobic albo step, też fajnie działają.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sport
PostWysłany: Wto Lis 19, 2013 2:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Paź 21, 2013 10:55 am
Postów: 3
Nie będę oryginalny jak napiszę o bieganiu. Dodatkowo rower, pływanie. Wszelka aktywność fizyczna podnosząca tętno. Idealnie byłoby połączyć takie aktywności ruchowe z siłownią.

_________________
getfit.com.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sport
PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 4:54 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lis 25, 2013 4:50 pm
Postów: 1
***

Naprawde polecam tą strone jeżeli chodzi o przyrządy do ćwiczeń na poprawe pracy i rehabilitacje kręgosłupa. Wiele artykułów zwalczających bóle i pozwalających poprawne dbanie o kręgosłup takich jak na przykład poduszki, pasy ortopedyczne czy też maty do masażu, w niskich cenach. POzdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sport
PostWysłany: Wto Gru 03, 2013 12:08 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Potrzebne jest dobre indywidualne jedzenie (minimum BTD)... i odpowiedni ruch. Skuteczną "konserwację" kręgosłupa zapewnia systematycznie wykonywane ćwiczenie "rybka" ( z książki prof. Tombaka... opisane tu na 3str mojego wątku). Aby unikać kontuzji warto poznać... policzyć i stosować w praktyce biorytmy. Grunt to profilaktyka... takie jest moje zdanie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Sport
PostWysłany: Pon Gru 09, 2013 6:30 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Gru 09, 2013 6:27 pm
Postów: 1
Każda forma ruchu jest dobra. Bez względu czy jest to taniec, maszerowanie, gimnastyka.... Ja osobiście wolę bieganie. Jest to rzecz, która pochłonęła mnie bez reszty, tak jak i taniec. Preferuje bieganie w chłodniejsze pory roku. Kwestia odpowiedniego ubioru i można lecieć przed siebie. JA ostatnio zaopatrzyłam się w odzież stąd *** Zaznaczam, że tu pracują wszytskie mięśnie. Jeśli zależy nam na poprawie konkretnej części ciała polecam siłownie lub zajęcia fitness. Pozdrawiam wszystkich aktywnych:)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności