Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:03 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Nie Sty 26, 2014 6:21 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Sty 04, 2014 4:46 pm
Postów: 19
Dokładnie dany, masz rację - dodać nieco kminku lub herbaty rumiankowej i po problemie. Wiesz, jakbyśmy mieli dokładnie opisywać zalety kapusty, jej korzyści to powstałby krótki artykuł :] więc lepiej wymienić się niezbędnymi radami, przekazywać je innym. Możliwe, że duża część czytelników która tutaj zerka, która ma problemy z zaparciami. Poleciłem spożywanie kapusty. Dany czekamy na twoją propozycję :]

_________________
www.trawienny.pl


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 1:27 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sty 06, 2014 2:25 pm
Postów: 6
właśnie to przez was zaczynam od dziś chociaż co jakiś czas jeść kapustę :) dzięki


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 10:07 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sty 27, 2014 9:36 pm
Postów: 6
Miejscowość: Sopot
Mi na zaparcia pomogły jabłka spożywane regularnie oraz płatki owsiane z otrębami. Najlepiej połączyć jabłka z płatkami, wtedy zostanie zachowana równowaga kwasowo-zasadowa, a problem zaparć powinien zniknąć.

Na mojej stronie szerzej opisałam oba produkty, Zapraszam
http://dariaozdrowiu.blogspot.com/2014/01/hej-dzisiaj-troche-o-owsiance.html
http://dariaozdrowiu.blogspot.com/2014/01/hej-zastanawiaam-sie-od-czego.html

_________________
https://www.facebook.com/DariaOZdrowiu
http://dariaozdrowiu.blogspot.com/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 7:35 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sty 06, 2014 2:25 pm
Postów: 6
jabłko + płatki i po zaparciach? :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 11:05 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Dobrze Trawienny, że zacząłeś ten wątek. Jest dużo skutecznych środków pochodzenia naturalnego, które pomagają poradzić sobie z zaparciami (Obstipatio). Stefania Korzawska np poleca spożywanie chipsów jabłkowych Jabłka należy pokroić w talarki i suszyć w piekarniku. Tak przygotowane chipsy należy pogryzać w ciągu dnia. Są one smaczne i na pewno znacznie zdrowsze od tych kupnych. Wspomagają trawienie i chronią przed odkładaniem się tkanki tłuszczowej (textus adiposus). Podobnie jak suszone jabłka działają na układ trawienny inne suszone owoce, a w szczególności śliwki (Prunus).
Jabłka w postaci niesuszonej rzeczywiście regulują trawienie, trzeba jednak pamiętać o tym, aby nie popijać płynu bezpośrednio po owocach, by zapobiec drożdżycy jelita i wzdęciom.
Wracając do kapusty (Brasica oleracea) w problemach z trawieniem pomaga sok z kiszonej kapusty. Ma on bardzo dobry smak a przede wszystkim mnóstwo walorów zdrowotnych (patrz Terapia sokami). Sama kapusta i warzywa kapustne oprócz tego że regulują trawienie, wpływają także pozytywnie na gospodarkę hormonalną, a jest to ważne dla zdrowia kobiet i mężczyzn.
Dr Jadwiga Kempisty poleca na zaparcia i problemy z trawieniem jogurty i kefiry L+, zawierające w swym składzie lewoskrętne szczepy bakteryjne acidofilus i bifidus. Są to przyjazne szczepy bakteryjne, występujące naturalnie we florze bakteryjnej jelita ludzkiego.
Ewa Ostrowska, propagatorka zdrowego stylu życia zaleca na problemy z układem trawiennym kefiry własnej produkcji, w oparciu o fermentację z użyciem grzybków tybetańskich. Takie kefiry to samo zdrowie dla organizmu ludzkiego. Przywracają one normalną częstotliwość wypróżnień oraz chronią przed refluksem żołądkowo-przełykowym, Helicobacter pylori, a także przed chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy (Morbus ulcerosus ventriculi et duodeni).
Bardzo silne działanie przeczyszczające mają owoce bzu czarnego (Fructi Sambuci nigra), o czym wspomina zielarz Maciej Kora. Tworzą one unikalny lek w połączeniu z owocami kopru włoskiego (Fructi Foeniculi graveolens) oraz anyżu (Fructus Anysi). Trzeba tylko zachować odpowiednie proporcje mieszanki (o tym pisałem wcześniej). Podobne działanie jak owoce bzu czarnego mają konfitury z tych owoców.
Ważna jest odpowiednia dieta, zaopatrująca organizm w błonnik i wspomniane już tutaj probiotyki. Trawienie wspomaga spożywanie pieczywa wieloziarnistego (najzdrowsze podobno orkiszowe), warzyw z rodziny cebulowe (Aliaceae), ryżu brązowego, kasz gruboziarnistych, siemienia lnianego (Semen Lini) itp.
Z gotowych preparatów regulujących trawienie mogę polecić mieszankę ziołową NORMOSAN oraz zawiesinę błonnika, probiotyków i prebiotyków pod nazwą COLON C.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Wto Sty 28, 2014 1:48 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sty 27, 2014 9:36 pm
Postów: 6
Miejscowość: Sopot
kamien1990 napisał(a):
jabłko + płatki i po zaparciach? :)

Tak, mówię na swoim przykładzie. OD kiedy zaczęłam jeść jabłka regularnie i na śniadanie owsiankę z dodatkiem otrąb pszennych to problem zniknął :) do tego oczywiście dużo wody i ruchu i poprawa powinna być spora ;)

_________________
https://www.facebook.com/DariaOZdrowiu
http://dariaozdrowiu.blogspot.com/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Śro Sty 29, 2014 10:20 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Sty 04, 2014 4:46 pm
Postów: 19
dany, jesteś bardzo wyczerpujący w wypowiedziach, no ale to fajnie :] na pewno ci co dużo chcą czerpać wiedzy na ten temat, tutaj właśnie siedzą.

W przyszłości tak myślałem, aby napisać ciekawy artykuł o zaparciach, co rozwiązuje zaparcia itd.

m. in. napisałbym, że sposobem na zaparcia jest... jest.... jeeest...... swój własny mocz :]
Wiesz, ciężko jest wypić go ale na pewno pomoże

Pić po 0,5-1 szklanki moczu 1 raz dziennie.

_________________
www.trawienny.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Śro Sty 29, 2014 10:47 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

A tego nie wiedziałem Trawienny. Czy mógłbyś mi i innym forowiczom napisać w jaki sposób urynoterapia wpływa na walkę z zaparciami. Muszę przyznać, że ja bym nie odważył się wypić własnego moczu, z tego prostego powodu że jest to wydalina zawierająca bądź co bądź produkty przemiany materii.
Na temat urynoterapii swego czasu dużo napisała pani Elżbieta Cybulska w swej publikacji Cuda urynoterapii. Wiadomo jest że mocz można stosować zewnętrznie (per externum), czy wewnętrznie (per internum). Zewnętrznie - rozumiem, ale wewnętrznie? Chyba nigdy bym nie spróbował, choć znany jest przypadek górnika, który przeżył pod zawałem tylko dlatego, że pił własny mocz. Ponoć mocz ma działanie odkażające, ale tu znów nasuwa się pytanie - na ile to jest prawda? Tych pytań jest wiele. Na przykład - czy składnik wielu kosmetyków (alantoina) pochodzi rzeczywiście od ludzkiego moczu? Bo jeśli tak, to pomimo że mocz jest wydaliną, jest używany powszechnie, ja wiem, w celu np poprawienia sobie urody.
Także jak widzisz Trawienny pytań jest wiele i bardzo bym był zadowolony, gdybyś zechciał przybliżyć nam tajniki urynoterapii.
Aha i jeszcze coś. Przypomniało mi się, że Cybulska stosowała także mocz w leczeniu chorób skórnych, ale to wszystko, co wiem na ten temat.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 9:45 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Sty 04, 2014 4:46 pm
Postów: 19
dany, z uwagi na to że jest to tylko forum dla przekazywania sobie porad zdrowotnych pobieżnie, uwag itd możemy umówić się, że na podane tematy z mojej strony stworze artykuły na takie tematy, oczywiście nie dziś, ale mogę zapewnić że będzie taki materiał zrealizowany ok?

_________________
www.trawienny.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 10:31 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sty 09, 2014 1:17 pm
Postów: 11
Ispagul - nasiona babki jajowatej - pomogło wszystkim, których znam z podobnymi problemami :) 2 razy dziennie 2 łyżki wymieszane z napojem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Czw Sty 30, 2014 11:46 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Ok Trawienny, czekam na twój artykuł z niecierpliwością.
A teraz moja teoria na temat stosowania urynoterapii w leczeniu zaparć. Otóż aby pić własny mocz, trzeba go najpierw oczyścić. To znaczy dokładnie że musimy zmienić naszą dietę. Spożywać należy więcej warzyw, a wykluczyć z diety mięso. Wtedy zniknie nieprzyjemny zapach i smak moczu. Tylko mocz w postaci czystej ma właściwości lecznicze, o ile w ogóle je ma.
Spożywanie warzyw wspomaga procesy trawienne, bo dostarcza cennego w tym przypadku błonnika. Czyli można stwierdzić, że takie postępowanie reguluje również częstotliwość wypróżnień. Nie wiem czy taka teoria się komuś spodoba, ale to jedyne sensowne wytłumaczenie jakie mi się nasunęło.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Nie Lut 02, 2014 4:18 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Sty 04, 2014 4:46 pm
Postów: 19
Kolejnym sposobem na zaparcia:

100 ml mleka zmieszać z 30 g klarowanego masła, lekko posolić i wypić gorące godzinę przed snem.

Najlepiej solić solą himalajską, ponieważ uznawana jest za najzdrowszą sól.
Myślę, że pamiętacie jak babcia przygotowywała wam taki gorący napój :]

_________________
www.trawienny.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Pon Lut 03, 2014 11:07 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Trawienny, myślę że to raczej napój na sprowokowanie wymiotów. Pamiętam dobrze jak właśnie w tym celu podawano osoloną wodę. A tak apropos wymiotów, trzeba nadmienić, że hindusi uznawali je za jedną z metod oczyszczania organizmu (tzw kryja). Piszę o tym ponieważ przypomniało mi się o metodzie należącej do technik kryja, a wpływającej na częstotliwość wypróżnień, czyli przeciwdziałającej zaparciom. Jest to Nauli kryja, czyli wykonywanie ćwiczenia polegającego na symulacji wypróżnień. A oto opis:
Stajemy z nogami w lekkim rozkroku, a następnie uginamy nieco kolana wykonując niewielki przysiad. Opieramy swe dłonie o kolana i wykonujemy naprzemienną symulację tak jakbyśmy się mieli wypróżnić i tak jakbyśmy mieli to wypróżnienie powstrzymać. Ćwiczenie powtarzamy tyle razy na ile starczy nam siły. Przy ćwiczeniu działanie podejmuje tłocznia brzuszna i odbywa się masaż narządów jamy brzusznej. Ćwiczenie wpływa też pozytywnie na perystaltykę jelit, co pomaga w regulacji wypróżnień.
Na zaparcia pomaga też dodawanie do sałatek warzywnych oleju roślinnego w niewielkiej ilości. Takie postępowanie sprzyja wypróżnieniom w ciągu 12 godzin od spożycia sałatki.
Pozdrawiam
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Śro Lut 05, 2014 11:28 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Dany parę postów wstecz wymienił kilka niezbyt nieskutecznych diet... słusznie nie wspomniał o wytycznych BTD... czyli jedzenia zgodnego ze swoją grupą krwi, któremu musi towarzyszyć indywidualnie dobrana dawka ruchu. Ja (zerówka) należę do osób, które doskonale rozumieją zagrożenia w tym względzie... w młodości męczyłam się nieraz po kilka dni... Pamiętam, że nawet lekarz zwracał uwagę, że u różnych osób z wypróżnianiem bywa różnie... "co dwa dni" uważał wręcz za normę u niektórych...
Dziś wiele osób wie, ze rady... sprawdzone u jednych... często u ludzi z innym typem metabolizmu nie działają... dlatego Dany i Trawienny prezentują tu różne doświadczenia... zapach moczu... i nie tylko moczu znika przy dobrze dobranym indywidualnie jedzeniu (BTD jest tu skuteczną wskazówką)
Dodam jeszcze, że... nie pisujący tu ostatnio Henryk radził brać codziennie na podniebienie 5 kropli oleju rycynowego... to też poprawia działanie organizmu. Malutkie ilości "trucizn" często działają pozytywie. Z tego co przeczytałam, też z moich doświadczeń i przemyśleń jednak wynika, że lepiej jest jadać jak najwięcej korzystnych dla siebie dobrej jakości produktów... gdyż one działają jak idealne leki (bez działań ubocznych)... inaczej do organizmu przenika dużo różnych trucizn... a one są pokarmem dla komórek rakowych... Obecność tych trucizn ponoć wykazuje wystarczająco zdaniem Dr D starodawny test INDICAN opisany na 38str pierwszej książki Dr Petera J.D'Adamo... ale u nas chyba nikt go nie robi... bo może mógłby zmniejszyć zapotrzebowanie na inne usługi laboratoryjne... Kto nie czytał następnych książek w/w autora nie wie też, że niektóre produkty mogą być różnie odbierane przez osoby z tą samą grupą krwi... jeśli osoby te mają inny status wydzielania antygenów grupy krwi do płynów ustrojowych. Zdaniem autora z b. dużą pewnością status ten da się potwierdzić badaniem fenotypu Lewisa. Wynik badania krwi, gdzie występuje Le -b wskazuje na status niewydzielacza (Le +b to wydzielacz ). ...

Muszę powtórzyć... bo nie słuchacie... żadnych kłopotów z sobą nie macie... jeśli D'Adamo dobrze słuchacie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Nie Lut 09, 2014 10:52 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Sty 04, 2014 4:46 pm
Postów: 19
TeSa, powiem ci, że jest nawet sposób na zaparcia bez żadnych diet, trucizn, błonników, jogurtów, kefirów i wszystkich innych pomysłów na przyjmowanie czegokolwiek. Nie chciałem na forum o tym pisać bo podejrzewam, że ludzie odbiorą to pesymistycznie.

_________________
www.trawienny.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 36 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności