Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:36 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pomożecie przy zmianie ?
PostWysłany: Sob Sie 27, 2011 2:40 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sie 27, 2011 2:20 pm
Postów: 2
Witam,

Sory, że tak z grubej rury ale od dłuższego czasu borykam się ze zmianą sposobu żywienia i pomyślałem że najwyższy czas to zmienić. Mój problem znajduje się jednak w mniejszości XXI wieku a mianowicie "cierpie" na niedożywienie. Jestem jak ten chińczyk - cały dzień o misce ryżu. Problem polega na tym, że od pewnego czasu strasznie zraziłem się do jedzenia. Wszędzie widze chemie, nie moge patrzeć na żarcie w supermarketach a co dopiero w fast foodach. Tęsknie za tradycyjną kuchnią babci oraz domowymi wyrobami w szczególności, nic mi nie smakuje i jem tylko gdy musze żeby nie czuć głodu. Poczyniłem jakieś małe kroki w stronę zmiany ale bardziej chodziło o wyeliminowanie szkodliwych składników, zrezygnowałem z cukru co najwyżej wsune czasem łyżke miodu, zrezygnowałem z herbaty, kawy, pseudosoków i napoji kolorowych w to konto wstawiłem melise i wode (podłoże nerwowe), ziemniaki jem okazyjnie, raczej w postaci frytek w to konto wrzuciłem ryż biały, zamieniłem płatki kukurydziane na owsiane, porzuciłem gumy do żucia ale to inny bajka. Najgorszy nawyk natomiast jest taki że nie mogę oprzeć się wszelkiej maści słodyczom lody,ciastka, pączki itp. to jedyne co mi smakuje, jem to tak jakbym chciał uzupełnic zapas cukru w organiźmie, wtedy nie czuje głodu tzn. ja wiem, że się tym zapycham bo nie wiem co innego jeść. Chciałbym się poradzić was jak się za to zabrać bo przykra prawda jest taka, że ide do sklepu i centralnie nie wiem co kupić w akcie desperacji biore kisć bananów żeby zapchać się węglami. Dlatego chciałbym omówić poszczególne podstawowe elementy żywienia i jakoś je korygować na bieżąco,a więc tak:


mleko - nie wiem co to jest ale mleka to w tym nie ma, od pewnego czasu poluje na okolicznego mleczarza ale działa incognito natomiast cel jest no chyba że macie do zaproponowania jakieś w miare dobre ze sklepu. Ogólnie jakich firm możecie polecić nabiał ?

płatki - coś takiego wcinam http://www.stoislaw.com.pl/cp/_images/18_platki_owsiane_gorskie_e.gif nadaje się to ? ogólnie przyzwyczaiłem się do nich i są najbardziej zjadliwe bo ostatnio kupiłem jakies inne i odniosłem wrażenie ze jem piach. Na opakowaniu jest napisane, ze są poddawane jakiejś obróce hydrotermicznej, może mi to ktoś wytłumaczyć co to jest bo nieco mnie to zaniepokoiło skoro już wczulam się w to całe zdrowe odżywianie ;-)

pieczywo - no tutaj jednak ciężko się przeżucić na ciemne próbowałem kilka razy ale i tak wracałem do białego, mam wstręt do pakowanego, krojonego chleba, który bardziej nadaje się na gąbke do zmywania albo wkładke do butów. Jedynie miejscowy chleb jeszcze do czegoś się nadaje ale też już widać ze pakują chemie. Jakieś sugestie ? Nie znam się zbyt na rodzajach pieczywa wiec moze ktoś coś doradzi ? Samodzielne pieczenia chleba to piękna idea jednak w praktyce chyba jest to nieopłacalne

Ryż - w sumie to jadam tylko dwóch producentów "Halina" i "Britta" , idea pakowania po 100 g w foliowe torebki jest wygodna tylko czy ta folia nie przenika do jedzenia, zwłaszcza w trakcie gotowania ? Zawsze mnie to zastanawiało. Jest ok czy wymaga zmiany ?

makaron - tutaj poza lubellą nie znam nic

masło - w sumie w mojej lodówce jest wszechobecna margaryna jakie jest wasze zdanie na ten temat ? przy moim niedożywieniu lepsze będzie raczej masło prawda ? tylko jakie ?

warzywa i owoce - z pobliskiego rynku i co również mnie interesuje to jaki jest wasz stosunek do mrożonek ? Jakiej firmy polecacie i czy te foliowe opakowania w których zalegają nie wpływają jakoś ujemnie, nie przenikają do jedzenia ? Ogólnie folia i plastik mnie przerażają, widze je na każdym kroku :/ za to mało jest szkła i papieru.

jaja- również z rynku

woda- tutaj sprawa wygląda tak, że piłem różne wody i musze stwierdzić iż o kant d... z nimi jedynie w muszyniance wyczułem różnice więc pije wode przegotowaną ale w planach mam załozenie jakiegoś filtra bo czuje posmak metalu hehe....Chciałem taki filtr dzbankowy "DAFI" tylko ten plastik :/ nadaje się to do czegoś ? Czy macie jakiś lepszy pomysł ?

Mięso - tutaj jest chyba największym problem u mnie, ograniczam się do mięsa głównego jak pierś z kurczaka, unikam tych oślizgłych wędlin, nie wiem czym są nafaszerowane ale wędliny u babci smakowały i wygladały zupełnie inaczej, rzucam się czasem na jakieś konserwy, paszteciki i inne duperele..z musu bo z głodem nie wygram ;-) przewineły mi się tutaj na forum dwie firmy oferujące jakiejś lepszej jakości mięso, czy ktoś mógłby coś wiecej powiedzieć na ten temat ? i jak wygląda transport.

Ryby - jakie ? Rzadko jadam jedynie wędzone i śledzie po kaszubsku zyskały moją aprobatę hehe reszta smakuje jak masło ale może ktoś rozszerzy moje horyzonty ;-)

Soki - po głowie chodzi mi prasa do owoców http://www.winohobby.biz/image_func.php?img=gfx/ae6f9f21a8123d858d685dd9f1806176.jpg&maxwidth=500&lang=pl ale nie mam pojęcia czy to zdałoby egzamin bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. Albo soki jednodniowe, które są cięzko dostępne u mnie albo wcale :/ Ogólnie soki jednodniowe to dobra opcja czy to kolejny kant ? Bo jeśli jest okej to postaram się je zorganizować.

Nasiona, orzechy itp. - skąd bierzecie, kupujecie jakieś gotowe pakowane czy na wagę ? Jesli tak to jakich firm ?

Pojemniki na żywność - Czy ktoś tak jak ja ma uprzedzenia do plastiku i stosuje pojemniki szklane ? Jeśli tak to jak się sprawują ? czy łatwo je uszkodzić ? Oczywiście nie wyeliminuje w całości plastiku z żywności ale moge go znacznie ograniczyć bo jakoś nie wierze w te super technologie nie przenikania plastiku do żywności, szkło wydaje mi się być niezastąpione.

lektura - nie chce mi się gnić przed kompem w poszukiwaniu WIARYGODNYCH informacji wiec czy moglibyście podać jakieś "obowiązkowe" sprawdzone pozycje. Póki co zainteresowałem się pozycją "Toksykologia żywności bez tajemnic" czytał to ktoś ?


To chyba wszystko jak na razie jak cos pominąłem to dopisze, namotałem troche ale mam nadzieje, że ktoś dojdzie o co chodzi i napisze kilka własnych patentów i sugestii. Pzdr.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Pomożecie przy zmianie ?
PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 8:11 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- dość częsty obecny dylemat: szukać nie osiągalnej "zdrowej żywności" czy przygotować swój organizm do takiego a nie innego podażu na rynku a potem jeść już każdą żywność z rynku.
- jak sobie zadasz takie pytanie i na nie odpowiesz pozytywnie to masz już wybraną drogę.
- jeśli nie lubisz, nie chcesz zadawać sobie takie pytania, to przynajmniej wyrzuć gluten ze swojego jadłospisu oraz przetwory mleczne.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pomożecie przy zmianie ?
PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 8:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sie 27, 2011 2:20 pm
Postów: 2
No raczej jedzenie wszystkiego co na rynku nie wchodzi w gre myślałem że dostane jakieś rady ale jak widać się przeliczyłem. Chociaż przez ten czas sam zbadałem nieco temat i wiem mniej więcej jakie kroki podjąć :) i to chyba tyle w temacie bo na wysyp odpowiedzi się nie zapowida ;-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pomożecie przy zmianie ?
PostWysłany: Śro Sie 31, 2011 12:33 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- wakacje kolego, musisz poczekać na powrót elit.
- ale masz rację warto brać Zdrowie w swoje ręce.
- jest tylko jeden podstawowy warunek: trzeba czytać, uczyć się, trochę eksperymentować i słuchać swojego organizmu.
- ja jeszcze co cichu dodaję: unikać kalekarzy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pomożecie przy zmianie ?
PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 4:38 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lis 07, 2011 4:20 pm
Postów: 55
Wg mnie potrzebna jest tutaj przede wszystkim dobra i odpowiednia dieta,ogranicz to co niezdrowe i tłuste. Zobaczysz,że to napewno pomoże.

_________________
www.grzybowysklep.pl - grzyby lecznicze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pomożecie przy zmianie ?
PostWysłany: Wto Lut 25, 2014 4:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Cze 28, 2013 12:57 pm
Postów: 8
"woda- tutaj sprawa wygląda tak, że piłem różne wody i musze stwierdzić iż o kant d... z nimi jedynie w muszyniance wyczułem różnice więc pije wode przegotowaną ale w planach mam załozenie jakiegoś filtra bo czuje posmak metalu hehe....Chciałem taki filtr dzbankowy "DAFI" tylko ten plastik :/ nadaje się to do czegoś ? Czy macie jakiś lepszy pomysł ?"

jasne, że się nadaje :) ja mam dzbanek Dafi od roku i cały czas świetnie filtruje, smakuje naprawdę ok, a jak używam filtrowanej wody do gotowania w czajniku, to przynajmniej nie zbiera mi się kamień. Zdrowiej i lepiej :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pomożecie przy zmianie ?
PostWysłany: Pon Mar 10, 2014 6:24 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
Minęło juz trochę czasu,wiec może napiszesz ja kw chwili obecnej przedstawia się sytuacja i czy już widać jakieś efekty? będziemy czekać z niecierpliwością na Twoją odpowiedź na forum:)

_________________
www.SwojskaPiwniczka.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pomożecie przy zmianie ?
PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 10:29 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 13, 2014 9:07 am
Postów: 31
Pamiętaj tylko o kupowaniu tych najlepszych, ekologicznych. Ja osobiście polecam sklep http://hh-life.pl/?post_type=product
Mają też doradztwo dietetyczne i zdrowotne! :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pomożecie przy zmianie ?
PostWysłany: Wto Paź 21, 2014 6:40 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
tak, trochę czasu mineło , nabraliśmy trochę więcej doświadczenia.
woda - tylko tzw. woda zjonizowana, oczyszcza organizm, daje wodę zalkalizowaną czyli problemy z równowagą kwasowo-zasadową bedziemy mieli za sobą.
tej wody pijemy 2.5 do 3.5 litra, naturalnie max. 30 minut przed posiłkiem i minimum dwie godziny po posiłku.
ja stosuję wyrób jonizator wody PTV-KL.

dieta - po wielu próbach uważam, że dobra jest dieta paleo.

suplementacja - niestety, jak nie będziemy się suplementować to się wpędzimy w awitaminozę.
tylko nie nalezy stosować głupio suplementacji, wpierw należy określić czego nam potrzeba, a potem zajadać "suple".

- w ciemno można tylko stosować D3 w płynie, wit. A oraz K2- mk7 oraz witaminę C w formie liposoidalnej, tak z 1g trzy razy dziennie lub ewentualnie kwas L-askorbinowy tylko w wersji buforowanej .
- uważać na suplementację wapnia, aby nie nabawić się osteoporozy.

- testy laboratoryjne, polecam zrobić tylko 25(OH) metabolit witaminy D, homocysteinę oraz osteokalcynę.
- nie robić żadnych cholesteroli, nie w nich jest problem, jeśli jest.
- nie smażyć na olejach roslinnych, jedyny dobry roślinny do smażenia to olej kokosowy.
- codziennie stosowac NNKT(niezbedny, nienasycony kwas tłuszczowy), jedna , dwie łyżeczki.
NNKT to mieszanka oleju lnianego i słonecznikowego (zimno tłoczone) w stosunku 1:3, TAK, właśnie 1:3 (omega3 do omega 6) ma być a nie odwrotnie !!!.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Pomożecie przy zmianie ?
PostWysłany: Pon Lis 10, 2014 4:58 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Wrz 06, 2014 7:28 am
Postów: 50
W takim razie pozostaje życzyć dalszej wytrwałości i sukcesów bo w zasadzie zdrowa dieta i tryb życia to jedno,a drugie to też nasza motywacja i silna wola aby osiągnąć zamierzony efekt i tego się trzymajmy:)

_________________
www.Pomodolio.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 23 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności