Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:12 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Taka tam "dietka", która narobiła mi kłopotów...
PostWysłany: Pią Maj 16, 2014 11:49 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Maj 16, 2014 11:23 pm
Postów: 1
Hej. Od ok. miesiąca staram się odżywiać w miarę. Przedtem było okropnie. Tłuszcz, cola, czasem fast food, jadłam dużo a rzadko, słodycze, często podjadałam itd. Nie tyłam więc myślałam że wszystko gra. Ale tak jakoś mnie tknęło... i staram się jeść warzywka, rybki, mięsko, 5 posiłków, nie solę potraw, sama sobie gotuję, ponieważ mama nie zgodziła się by gotować mi osobno, bez soli. Używam tylko ziół i pieprzu. Staram się jeść rybę (najczęściej mintaj, pstrąg albo łosoś) przynajmniej raz w tygodniu (zazwyczaj ok. 2 razy), mięso też tak 3-4 razy (1-2 dni robie sobie "wegetariańskie" :P ). Staram się też pić to 1,5 l wody, choć nie zawsze się uda :oops: . No i mam kilka pytań, a mianowicie:
1. Czytałam gdzieś że nie wolno łączyć ogórka i pomidora. Prawda to?
2. Czytałam też że nie wolno popijać posiłku. Jakoś tak nie chce mi się wierzyć (ale na wszelki wypadek nie popijam :lol: ).
3.Czy herbata z cytryną naprawdę szkodzi?
4.Raz na ile mogę sobie zjeść pizzę? (hawajska-moja ulubiona).
5. Od kiedy zaczęłam gotowac sama rodzicom (zwłaszcza tacie) ciągle coś "śmierdzi" i to akurat jak ja gotuję. Mówią że śmierdzi padliną, że zabronią mi, że mam przestać wymyślać i jeść jak człowiek. Co mam z tym zrobić? Mam rzucić dietę w cholerę i zacząć "jeść jak człowiek"?
6. Czy mleko szkodzi? Na wszelki wypadek jem tylko jogurt i kefir, bo niby przetworzone i mleko sojowe.
7. Jakie nasionka na kiełki? Mogą to być nasiona rzodkiewki i te kiełki do czego mogę dodawać?
8. Układam sobie jadłospis na cały tydzień, bo nie raz tak miałam, że przychodzę ze szkoły i zdziwko, bo nie wiem co zrobić sobie na obiad. Oto jeden dzień z menu"
Śniadanie:
Jajecznica + kanapka z margaryną "Smakowitą" i z otrębami.
II Śniadanie:
Sałatka z: mixu sałat, ziaren granata
Obiad:
Pstrąg+ryż ciemny+bukiet warzyw (niestety mrożone) TJ:marchew+ brokuł+kalafior
Podwieczorek:
Sok jednodniowy Marwit (lubię:marchewkowy, buraczany, ananasowy, pomarańczowy i jabłko z imbirem wymiata)
Kolacja:
musli tropikalne z orzechem włoskim, otrębami, mogdałami i szczyptą cynamonu, polane jogurtem 0%, do tego truskawka wkrojona
9. Co sądzicie o tych zupach Marwit? Te kremy w kubkach? Zdrowe to czy nie? Smaczne? Mam 15 lat i chociaż wystrzelę wam trzydaniowym obiadem z np. perliczką, przepiórkami, wątróbką, łososiem i indykiem ze szparagami + do tego deser np. tiramisu, to choćbyście mnie kroili-zupy nie umiem ugotować (a ponoć najłatwiejsza :oops: ). To jak te zupki?
Dzięki za odpowiedzi i sorry za taką ilość pytań (rozpisałam się). Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Taka tam "dietka", która narobiła mi kłopotów...
PostWysłany: Pią Maj 30, 2014 8:54 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
Poszukaj sobie już gotowych jadłospisów na forum i na pewno dobierzesz dla siebie coś odpowiedniego. Poza tym te zupki nie są ani zdrowe ani smaczne,więc zrezygnuj z nich na rzecz czegoś innego. Zobacz u nas na SwojskaPiwniczka.pl

_________________
www.SwojskaPiwniczka.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Taka tam "dietka", która narobiła mi kłopotów...
PostWysłany: Pon Wrz 08, 2014 11:19 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Wrz 04, 2014 2:29 pm
Postów: 2
Popieram swojską piwniczkę. Najlepiej udaj się do dietetyka, albo skorzystaj z porady lekarza, bo czasami w internetach te genialne diety cud to eh.. ręce można tylko załamywać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Taka tam "dietka", która narobiła mi kłopotów...
PostWysłany: Śro Wrz 10, 2014 11:24 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Wrz 01, 2014 9:41 am
Postów: 63
Miejscowość: Krak
Cytuj:
1. Czytałam gdzieś że nie wolno łączyć ogórka i pomidora. Prawda to?


Tak, ale tylko dlatego, że wytrącana jest witamina C. Można temu zapobiec, poczytaj :)

Cytuj:
2. Czytałam też że nie wolno popijać posiłku. Jakoś tak nie chce mi się wierzyć (ale na wszelki wypadek nie popijam :lol: ).


Nie powinno się pić w trakcie posiłku i chwilę po nim, aby nie rozrzedzić kwasów trawiących.

Cytuj:
3.Czy herbata z cytryną naprawdę szkodzi?


Ludzie ją piją od lat, nie wierz w bajki.

Cytuj:
4.Raz na ile mogę sobie zjeść pizzę? (hawajska-moja ulubiona).


Zrób sama z dobrych składników i będziesz mogła jeść często. Tym bardziej, jeśli sama możesz regulować ilość węgli/białka/tłuszczu.

Cytuj:
5. Od kiedy zaczęłam gotowac sama rodzicom (zwłaszcza tacie) ciągle coś "śmierdzi" i to akurat jak ja gotuję. Mówią że śmierdzi padliną, że zabronią mi, że mam przestać wymyślać i jeść jak człowiek. Co mam z tym zrobić? Mam rzucić dietę w cholerę i zacząć "jeść jak człowiek"?


Nie. Zawsze tak jest, jeśli będziesz się przejmowała ludźmi i ich opiniami zamiast patrzeć na siebie i na to czego chcesz to nigdy nigdzie nie zajdziesz.

Cytuj:
6. Czy mleko szkodzi? Na wszelki wypadek jem tylko jogurt i kefir, bo niby przetworzone i mleko sojowe.


Akurat dziś wszystkie produkty mleczne nie są zbyt ciekawe, pooglądaj jak dziś wygląda hodowla krów. Całe życie stoją bez ruchu i są podłączone do dojarki, która wyciąga z nich dziennie 100l mleka (naturalnie hodowana krowa daje 10l dziennie). Ale to już inny temat.
Jeśli chodzi o picie mleka podczas diety to chodzi tylko o laktozę. Małe ilości w odpowiedniej porze dnia nie stanowią problemu.


Cytuj:
7. Jakie nasionka na kiełki? Mogą to być nasiona rzodkiewki i te kiełki do czego mogę dodawać?


Najlepiej więcej niż tylko 1 rodzaj. Dodawać możesz gdzie tylko chcesz. Np. jajecznica. Warto pamiętać, że najlepiej nie poddawać ich dużej temperaturze, bo stracą wiele składników mineralnych i witamin. Możesz dorzucić do surówki lub sałatki. Albo jeść same.


Cytuj:
8. Układam sobie jadłospis na cały tydzień, bo nie raz tak miałam, że przychodzę ze szkoły i zdziwko, bo nie wiem co zrobić sobie na obiad. Oto jeden dzień z menu"

Cytuj:
Śniadanie:
Jajecznica + kanapka z margaryną "Smakowitą" i z otrębami.


Żartujesz? Margaryna to jeden z najgorszych produktów. boże..

Cytuj:
II Śniadanie:
Sałatka z: mixu sałat, ziaren granata
Obiad:
Pstrąg+ryż ciemny+bukiet warzyw (niestety mrożone) TJ:marchew+ brokuł+kalafior


zależy skąd ryba.
Cytuj:
Podwieczorek:
Sok jednodniowy Marwit (lubię:marchewkowy, buraczany, ananasowy, pomarańczowy i jabłko z imbirem wymiata)


Zjedz lepiej jakiś owoc, byle nie za późno.

Cytuj:
Kolacja:
musli tropikalne z orzechem włoskim, otrębami, mogdałami i szczyptą cynamonu, polane jogurtem 0%, do tego truskawka wkrojona


na noc 0 cukrów.
Cytuj:
9. Co sądzicie o tych zupach Marwit? Te kremy w kubkach? Zdrowe to czy nie? Smaczne? Mam 15 lat i chociaż wystrzelę wam trzydaniowym obiadem z np. perliczką, przepiórkami, wątróbką, łososiem i indykiem ze szparagami + do tego deser np. tiramisu, to choćbyście mnie kroili-zupy nie umiem ugotować (a ponoć najłatwiejsza :oops: ). To jak te zupki?


ehh, brak mi słów. Najpierw poczytaj o "czystej diecie", a później zadawaj pytania.


PS Nie idź do dietetyka ani innego lekarza. Oni są tylko po to żeby zarabiać kasę, po nic innego, na pewno nie chcą Ci pomóc ;)

_________________
Grupa krwi: A Trening: bieganie Dieta: indywidualnie dobrana na podstawie do

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Taka tam "dietka", która narobiła mi kłopotów...
PostWysłany: Pią Paź 03, 2014 1:19 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 30, 2014 12:53 pm
Postów: 222
Chyba przesadzasz,lekarz nie chce pomóc? Dietetyk też nie? W końcu to jego zawód i obliczy zapotrzebowanie na ilość kcal a także ułoży odpowiednią dietę,na pewno jest to osoba godna zaufania i moim zdaniem warto.

_________________
www.Skworcu.com.pl- herbaty,kawy smakowe Yerba Mate.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Taka tam "dietka", która narobiła mi kłopotów...
PostWysłany: Sob Paź 04, 2014 3:13 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Paź 04, 2014 3:02 pm
Postów: 12
Moim zdaniem powinnaś poszukać w google dobrego dietetyka. On wszystko ułoży odpowiednio do twojej grupy krwi i aktualnego stanu zdrowia itd. Sam kiedyś korzystałem z rady dietetyka i to zupełnie inna bajka niż samemu się odchudzać czy zdrowo odżywiać. W dzisiejszych czasach dietetycy mają dużo różnych trików, przepisów, że diety nie odczuwasz jako męczarni.:))

_________________
Sk


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Taka tam "dietka", która narobiła mi kłopotów...
PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 9:46 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Wrz 11, 2014 9:53 am
Postów: 31
No, lekarze owszem zarabiają kasę - ale jak ci nie pomogą, to nie zarobią :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Taka tam "dietka", która narobiła mi kłopotów...
PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 10:23 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 13, 2014 9:07 am
Postów: 31
Przede wszystkichrobisz błędy w łączeniu produktów! Tak, to prawda, że nie powinno łączyć się pomidora z ogórkiem bo pomidor traci w ten sposób vit. C. Ale jeszcze gorsze jest łączenie węglowodanów z tłuszczami i białkiem np. kanapka z szynką, serem czy margaryną. Używaj tylko roślinnych tłuszczy ale nie margaryny!!! To sama chemia! Ogranicz znaczeni mięso. Dobrej porady udzielą Ci na www.hh-life.pl
Możesz tam także kupić ekologiczne zdrowe produkty, bez chemii! Toksyny w organiźmie także sprzyjaja odkładaniu kilogramów.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 21 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności