Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:33 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: O szkodliwej chemii w żywności
PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 1:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 27, 2012 7:32 pm
Postów: 7
Witam
Od pewnego czasu prowadzę bloga o szkodliwej chemii w żywności. Wiele produktów ma w sobie również składniki powodujące tycie ale wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy gdyż nie czyta składów kupowanych produktów. W obecnych czasach gdy produkty są tak bardzo przetwarzane i wspomagane równymi dodatkami czytanie etykiet jest bardzo ważne. Jeżeli chcesz się zapoznać z moim blogiem zapraszam na http://wieszcozjesz.com.pl
Będę wdzięczny za wszystkie komentarze i podpowiedzi od czytelników i mam nadzieje że zainteresuję tym tematem. Jest bardzo ważny w codziennym odżywianiu.

_________________
m


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: O szkodliwej chemii w żywności
PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 1:52 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lis 22, 2012 1:28 pm
Postów: 7
Miejscowość: P
Bardzo fajny blog, wiele ciekawych i przydatnych informacji

_________________
Planujesz rzuci


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: O szkodliwej chemii w żywności
PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 9:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 27, 2012 7:32 pm
Postów: 7
Dzisiaj na przykład dodałem produkt uznany przeze mnie za przyzwoity, jak na taki dostępny w zwykłym sklepie. Nie chcę pisać jaki by nie uznać tego za reklamę ale w segmencie deserów jogurtowych jak dla mnie jeden z lepszych. Oczywiście najlepiej kupić jogurt naturalny i nawrzucać do niego musli ale jak ktoś ma smak na coś słodkiego to ten opisany jest OK. Ale żeby nie było to na jutro przygotowuję posta o napoju bardzo drogim i bardzo nieodpowiednim jakościowo w stosunku do ceny. Efekty sprawdzenia składu w sklepie bardzo mnie zdziwiły.
Zapraszam do poczytania.

_________________
m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: O szkodliwej chemii w żywności
PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 2:11 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Maj 21, 2013 2:05 pm
Postów: 2
wieszcozjesz napisał(a):
Witam
Od pewnego czasu prowadzę bloga o szkodliwej chemii w żywności. Wiele produktów ma w sobie również składniki powodujące tycie ale wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy gdyż nie czyta składów kupowanych produktów. W obecnych czasach gdy produkty są tak bardzo przetwarzane i wspomagane równymi dodatkami czytanie etykiet jest bardzo ważne. Jeżeli chcesz się zapoznać z moim blogiem zapraszam na http://wieszcozjesz.com.pl
Będę wdzięczny za wszystkie komentarze i podpowiedzi od czytelników i mam nadzieje że zainteresuję tym tematem. Jest bardzo ważny w codziennym odżywianiu.

To prawda – tylko co piąty Polak czyta etykiety, a znaczenie poszczególnych symboli i tak dla większości jest niezrozumiałe. Aplikacja e-food pomaga sprawdzić skład danego produktu jeszcze w sklepie. W połączeniu z informacjami z bloga to już konkretna wiedza :-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: O szkodliwej chemii w żywności
PostWysłany: Pią Maj 31, 2013 3:03 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Maj 31, 2013 2:55 pm
Postów: 22
Witam, zapraszam do wsparcia wszystkich nowej inicjatywy społecznej polegającej na utworzeniu Instytutu Biodynamiki i Permakultury - Samoochrona www.daj.im/Biodynamika - Żywność bez żadnej chemii !!!!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: O szkodliwej chemii w żywności
PostWysłany: Śro Cze 19, 2013 8:43 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Cze 19, 2013 8:25 pm
Postów: 2
ciekawy blog na którym poruszane są co prawda nie tylko kwestie żywieniowe ekotropiciel.pl Warto przeczytać o barwnikach z Southampton, 1 czerwca 2013r. weszło nowe rozporządzenie zmniejszające ich ilości w niektórych produktach (nawet dziesięciokrotnie mniejsze dawki!!!) a nasze dzieci ze smakiem wcinają barwiące język lody :/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: O szkodliwej chemii w żywności
PostWysłany: Pią Lip 05, 2013 2:50 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Cze 02, 2013 6:41 am
Postów: 45
Teraz musimy bardzo uważać na to co i kiedy jemy,ponieważ bardzo wiele składników zawiera substancje chemiczne. Polecam te zdrowe produkty z Noni, a znajdziecie je na www.Nonibioactive.pl

_________________
www.Nonibioactive.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: O szkodliwej chemii w żywności
PostWysłany: Pią Wrz 20, 2013 2:54 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 18, 2013 6:56 pm
Postów: 12
No ostatnio znów słychać o mączce kostnej w jedzeniu aż strach iść do sklepu i kupować mięso.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: O szkodliwej chemii w żywności
PostWysłany: Czw Paź 24, 2013 2:15 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 27, 2012 7:32 pm
Postów: 7
Ostatnio zmierzyłem się z bodaj najbardziej kontrowersyjnym dodatkiem do żywności - aspartamem E951. Starłem się obiektywnie podejść do tematu na podstawie zgromadzonych badań i informacji. Na pewno używa go wielu (może nawet nieświadomie) w dietetycznych napojach, czy izotonikach. Ponadto są w syropach na kaszel dla dzieci czy pastylkach musujących. Może warto sprawdzić co się pije i wybrać świadomie.

Zapraszam do lektury >>> http://wieszcozjesz.blogspot.com/2013/10/aspartam-najbardziej-kontrowersyjny.html

_________________
m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: O szkodliwej chemii w żywności
PostWysłany: Czw Gru 05, 2013 10:30 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Paź 09, 2013 7:59 am
Postów: 46
Odnośnie chemii oraz szeregu konserwantów zawartych w żywności,można poczytać na forum bo były już bardzo podobne posty. Należy też się tego wystrzegać ponieważ potem odbije się to negatywnie na naszym zdrowiu. W naszym sklepie znajdziecie natomiast szereg wartościowych i pełno witaminowych produktów.

_________________
www.E-market24.com.pl - zdrowa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: O szkodliwej chemii w żywności
PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 1:36 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 27, 2012 7:32 pm
Postów: 7
Na blogu pojawia się coraz więcej opisów poszczególnych składników żywności oraz sprawdzonych i prostych przepisów. Zapraszam do odwiedzania i komentowania. Każda uwaga będzie rozważona, sprawdzona i być może wykorzystana. Zapraszam wszystkich którzy tak jak ja chcą walczyć ze szkodliwą chemią w jedzeniu.

_________________
m


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: O szkodliwej chemii w żywności
PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 10:58 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sty 14, 2014 10:38 am
Postów: 1
Dosyć często porusza się temat mniej lub bardziej zdrowych produktów żywnościowych , a niezmiernie rzadko mówi się o tym , że równie ważne jak to co jemy jest to , gdzie nasz posiłek został przyrządzony . Na co dzień zajmuję się tematyką związaną z bezpieczeństwem żywności i zapewniam , że stan higieny w tanich barach szybkiej obsługi pozostawia wiele do życzenia . Piszę tego posta z nadzieją , że będziecie zwracać swoją uwagę nie tylko na to co jecie , ale też gdzie .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: O szkodliwej chemii w żywności
PostWysłany: Wto Kwi 08, 2014 12:53 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Mar 14, 2014 8:41 am
Postów: 27
Miejscowość: Mazowieckie
Ech, to jest przecież oczywiste. Kiedyś jadłem dużo tego typu jedzenia. Teraz się zwyczajnie brzydzę. Ładny zapach itp itd, ale mnie po prostu odrzuca

_________________
http://drcubala.com/cms/leczenie-autyzmu-autyzm-objawy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: O szkodliwej chemii w żywności
PostWysłany: Śro Lip 16, 2014 9:01 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
Zapach może i ładny,ale niestety tak jak piszecie- teraz większość jedzenie naładowana jest chemią i wspomagaczami dlatego tez tak ładnie wyglądają czy pachną,w tym tkwi cały sens. Prawdziwą sztuką będzie kupić zdrową żywność,a znajdziecie ją na SwojskaPiwniczka.pl

_________________
www.SwojskaPiwniczka.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: O szkodliwej chemii w żywności
PostWysłany: Pon Sie 18, 2014 8:00 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sie 18, 2014 7:54 pm
Postów: 2
Ja z kolei próbuję osiągnąć coś własnymi siłami. Wokół nas jest pełnio zdrowej i gotowej do przetworzenia naturalnej żywności.


Zapraszam na mojego bloga

blog.hygia.pl


W zgodzie z naturą :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności