Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 9:12 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Wto Lip 08, 2014 5:52 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 08, 2014 7:52 am
Postów: 7
Wg mnie na zadrapania curiosin też się sprawdzi, bo ładnie zabezpieczy Ci rankę przed brudem no i przyspieszy jej gojenie. A tak osobno to oducz pieska drapania ludzi bo będzie to robił zawsze!


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Śro Lip 16, 2014 9:46 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Lip 24, 2013 7:10 pm
Postów: 160
Rumianek także bardzo pomaga,szczególnie na obtarcia i siniaki bo łagodzi i znieczula dane miejsce,moge polecić.

_________________
www.SwojskaPiwniczka.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Sob Lip 26, 2014 1:25 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lis 03, 2010 5:02 pm
Postów: 57
Jeśli to delikatne otarcia czy skaleczenia to antyseptyczny sudocrem spokojnie wystarczy. Przyspieszy gojenie i zabezpieczy przed zakażeniem

_________________
http://www.mistrzowieszeptow.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Wto Lip 29, 2014 7:32 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Lip 29, 2014 7:14 am
Postów: 3
Ja gram w siatkówkę i biegam, więc podobnie jak Ty dzień dnia w ruchu, na co dzień oczywiście noszę jeszcze szpilki, obcasy, koturny, sandały, baleriny, które niestety także mi obcierają stopy, i potem podczas nadmiernego ruchu to bardzo boli i nie chce się goić, więc często rezygnuje z biegania, albo smaruję stopę trybiotykiem i zawijam bandażem, uwierzcie że to nie jest najlepszy sposób ale nie mam innych :/ widziałam na necie takie skarpetki http://www.xeniapolska.pl/pl_PL/p/SKARPETKI/97?preview=true i gdyby były skuteczne to świetny pomysł dla takich osób jak my, ale czy ktoś już ich próbował?? Jakie macie zdanie na ich temat?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Pon Sie 11, 2014 4:29 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lip 10, 2013 6:51 am
Postów: 12
Jeśli nie wygoisz rany, to nic to nie da, bo jak tylko zapocisz stopę, to zacznie się obcierać, z resztą i w te upały to nogi się odparzają i robią się burchle. Smaruj czymś, i czekaj, aż rana sie zabliźni.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Wto Sie 19, 2014 1:54 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Sie 19, 2014 1:48 pm
Postów: 15
Popieram. W upały trzeba smarować i czeka aż się zagoi. Teraz będzie trochę lepiej, ponieważ nadciąga przyjemny chłodek :)

Sama jeżdżę rowerem i lubię ostrą jazdę MTB w ciężkim terenie. Ostatnio się tak wyłożyłam, że niestety nie obyło się bez szwów.

_________________
http://www.hiperbaria.eu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Śro Sie 20, 2014 4:57 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sie 20, 2014 4:44 pm
Postów: 11
Bardzo dobra jest babka zwyczajna - jej liście można przykładać świeże albo przemywać naparem.

_________________
pantherapardus.blog.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Pią Wrz 05, 2014 11:11 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Wrz 05, 2014 10:41 pm
Postów: 2
cukierlukier napisał(a):
Wg mnie na zadrapania curiosin też się sprawdzi, bo ładnie zabezpieczy Ci rankę przed brudem no i przyspieszy jej gojenie. A tak osobno to oducz pieska drapania ludzi bo będzie to robił zawsze!


ja mam podobnie z kotem, oduczyć go nie sposów. A ten żel jest bez recepty? dużo kosztuje?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Śro Wrz 10, 2014 6:49 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 07, 2013 6:30 pm
Postów: 55
Sudocrem spróbujcie, jest najlepszy, mnie zawsze pomaga i co ważne szybko. Od razu przestaje piec i boleć, szkoda tylko że się długo wchłania. Ogólnie ma wiele innych zastosowań więc ja bardzo często go używam. I inni domownicy również.

_________________
http://msadvertising.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Nie Wrz 14, 2014 5:50 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Wrz 01, 2014 9:41 am
Postów: 63
Miejscowość: Krak
gaza + taśma plastrowa (taka w rolce). Plastry są bez sensu w miejscach, gdzie zachodzi tarcie (np. z butem). U mnie jedyne co jest ok to właśnie nałożenie gazy i dobre zaklejenie :)

_________________
Grupa krwi: A Trening: bieganie Dieta: indywidualnie dobrana na podstawie do

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Pon Wrz 22, 2014 2:30 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lip 07, 2014 1:59 pm
Postów: 4
Kocica napisał(a):
cukierlukier napisał(a):
Wg mnie na zadrapania curiosin też się sprawdzi, bo ładnie zabezpieczy Ci rankę przed brudem no i przyspieszy jej gojenie. A tak osobno to oducz pieska drapania ludzi bo będzie to robił zawsze!


ja mam podobnie z kotem, oduczyć go nie sposów. A ten żel jest bez recepty? dużo kosztuje?


Ja na blizny po trądziku ten żel kupiłam to około 20 zł. Ręce też nim smarowałam po podrapaniu przez kota.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Pon Wrz 22, 2014 4:02 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Nie Wrz 14, 2014 2:59 pm
Postów: 118
Ja zawsze używam maści propolisowej, np. jak mnie komar ukąsi to jak posmaruje tą maścią to ukąszenie jest po 2-3 h niewidoczne a normalnie to się goi z 3-4 dni. Dokładnie coś takiego: http://plaszczoobrosla.blogspot.com/2014/04/masc-propolisowa-kit-pszczeli.html ma działanie odkażające i wspomaga regenerację tkanek czy błony podstawnej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Śro Wrz 24, 2014 5:08 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 27, 2013 2:14 pm
Postów: 12
Kocica napisał(a):
cukierlukier napisał(a):
Wg mnie na zadrapania curiosin też się sprawdzi, bo ładnie zabezpieczy Ci rankę przed brudem no i przyspieszy jej gojenie. A tak osobno to oducz pieska drapania ludzi bo będzie to robił zawsze!


ja mam podobnie z kotem, oduczyć go nie sposów. A ten żel jest bez recepty? dużo kosztuje?


tak żel jest dostępny bez recepty i dostaniesz go bez problemu w aptece. Ja płaciłam koło 20zł ale przy tym jest naprawdę wydajny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Śro Gru 03, 2014 10:39 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lis 05, 2014 12:13 pm
Postów: 6
Miejscowość: Kowary
Weź pod uwagę maść nagietkową z balsamem peruwiańskim Dr Popova, która przeznaczona jest do regeneracji podrażnionej skóry. Nagietek zawiera flawonoidy działające przeciwzapalnie i przeciwzakrzepowo, a także karotenoidy należące do szczególnie silnych przeciwutleniaczy. Balsam peruwiański, który wzmacnia działanie wyciągu z tej rośliny, pobudza regenerację uszkodzonych tkanek.

http://merit-poland.eu/produkt,8,Ma%C5%9B%C4%87_nagietkowa_z_balsamem_peruwia%C5%84skim_Dr._Popova
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: coś na otarcia i skaleczenia zamiast plastrów?
PostWysłany: Czw Gru 04, 2014 3:04 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Gru 04, 2014 2:54 pm
Postów: 20
Akurat na ten temat pierwsze słyszę,jeżeli możesz to przybliż nieco specyfikę tych produktów. Na otarcia i skaleczenia oprócz standardowych i tradycyjnych plastrów możesz spokojnie użyć maści o których mowa powyżej,są skuteczne.

_________________
www.Biowroclaw.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 28 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności