Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:06 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Opuchlizna na nodze
PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 6:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 09, 2014 9:50 am
Postów: 3
Ponad dwa tygodnie temu byłam na koncercie. Ponieważ było to święto miasta, pochodziłam trochę po straganach. Od szesnastej godziny chodziłam w glanach praktycznie bez chwili odpoczynku. Na koncertach stałam pod sceną i się nie oszczędzałam, pogo oczywiście też było, a do domu wróciłam dopiero o pierwszej w nocy. Po powrocie myślałam że nogi mi odpadną, jak raz usiadłam, to już nie dałam rady się podnieść. To akurat normalne po takiej "wycieczce" w ciężkich buciorach, ale mimo tego, że ból minął następnego ranka, jakaś "pamiątka" mi została. Na lewej nodze tuż nad stopą zauważyłam niewielką zmianę. Mam coś w rodzaju "górki", odcinek na ok. 5 cm jest trochę pogrubiony. Wygląda jak zwykła opuchlizna, ale od dwóch i pół tygodnia nie zeszła mi ani trochę. Nie odczuwam żadnego bólu, odczuwam tylko obecność tego zgrubienia. Trochę niepokoi mnie fakt, że to trwa tak długo. Nie wiem czy jak zwykle szukam dziury w całym (moja wiedza na temat takich rzeczy jest baaaardzo znikoma i potrafię panikować w najbardziej bzdurnych sytuacjach) czy może powinnam coś z tym zrobić.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Opuchlizna na nodze
PostWysłany: Sob Paź 11, 2014 9:46 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Wszystko wskazuje na to iż jest to pozostałość po noszeniu ciężkiego niewygodnego obuwia. Tego typu nazwijmy to sobie kontuzje leczy się okładami zawierającymi substancje o działaniu przeciwobrzękowym. Dlatego spróbuj zastosować zwykły kwas octowy, który w tym przypadku może okazać się najlepszym wyjściem z sytuacji. Kwas octowy zawarty jest na przykład w popularnym środku o nazwie Alacet. O ile wiem teraz ten środek ma formę żelu, jako gotowy preparat. Natomiast kiedyś był to preparat do sporządzenia roztworu o odpowiednim stężeniu i robienia okładów na miejsca kontuzjowane.
Jeśli chodzi o środki ziołowe, nieocenione działanie w takim przypadku ma liść babki lancetowatej (Folium Plantago lanceolata). Okłady z babki działają ściągająco i zmniejszają obrzęk w okolicy pourazowej. Tak więc myślę iż w Twoim przypadku na pewno pomogą.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Opuchlizna na nodze
PostWysłany: Pon Paź 20, 2014 1:41 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Paź 20, 2014 12:56 pm
Postów: 34
Zastosuj się do powyższych rad i zobaczysz czy będzie efekt,jeżeli to nie pomoże to dopiero wtedy polecam udać się do lekarza,najlepiej sportowego aby zobaczył co to za kontuzja.

_________________
www.OdchudzanieSklep.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Opuchlizna na nodze
PostWysłany: Śro Paź 22, 2014 7:52 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Sie 26, 2014 7:59 am
Postów: 47
Ja na Twoim miejscu od razu poszłabym do lekarza. Jeżeli jest jakakolwiek opuchlizna i nie zeszła ona po dwóch i pół tygodnia, to raczej Altacety i inne maści mogą nie pomóc. Zwykły obrzęk spowodowany uderzeniem czy przeciążeniem powinien w takim czasie zejść bez stosowania jakichkolwiek preparatów, a skoro nie zszedł to jest to prawdopodobnie coś innego.

_________________
Lubisz biega


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności