Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 7:31 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Co wolno jeść przy cukrzycy ?
PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 5:39 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Mar 28, 2007 8:17 pm
Postów: 4
Miejscowość: Sopot
Pytam w imieniu swojej ciotki, bardzo lubi słodycze, a ma niepokojący wysoki poziom cukru.
Nie może powstrzymać się od słodyczy, sama piecze ciasta i robi różne desery. Mówi, że cukier na poziomie 150 nie jest jeszcze cukrzycą.
Pewnie nie uda mi się zmienić jej przyzwyczajeń lecz próbuję choć częściowo usunąć cukier z jej diety.
Już kupuje niektóre słodycze dla cukrzyków, gdzie cukier zastąpiony jest innym słodzikiem. Zamiast słodkich mandarynek i pomarańczy je grejpfruty.
Na co jeszcze można zwrócić uwagę aby obniżyć poziom cukru?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 6:08 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 10, 2006 7:19 pm
Postów: 17
Miejscowość: Warszawa
Cukru na tym poziomie wcale nie można lekceważyć. Cukrzyca to podstępna choroba, która początkowo nie jest uciążliwa, a później ma wpływ na inne choroby. Nie da się jej całkiem wyleczyć ale zdrowa dieta może znacząco zatrzymać jej rozwój.
Słodycze powinny być wyeliminowane w pierwszej kolejności, nawet trudno z tym dyskutować. Dieta dla cukrzyków to nie tylko ograniczenie cukru i jego przetworów, ograniczenia dotyczą wielu produktów. Równie niebezpieczny jest tłuszcz zwierzęcy.
Prawidłowa dieta cukrzyka niczym nie różni się od tej zalecanej dla zdrowych ludzi, czyli więcej warzyw mniej tłuszczów i cukru. Sporo porad znajdziesz na tym forum.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 7:40 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Zapraszam do tematu diety zgodnej z grupą krwi, ale z tego co czytam, będzie trudno przekonać ciocię. Ja też walczę z cukrzycą.

Jeżeli chodzi o słodziki, to one są równie złe jak cukier, nie dla słodzików!!!!!!!!!! i to nie tylko dla cukrzyków. Cukrzyca to choroba trzustki, a one dodatkowo ją niszczą.

Jedyną dopuszczalną słodkością to FRUKTOZA, ale też w ograniczonej ilości.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 8:10 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Mar 28, 2007 8:17 pm
Postów: 4
Miejscowość: Sopot
Dziękuje za szybką odpowiedź :P
Bardzo jestem zaskoczona negatywna oceną słodzików. Słodycze robione bez cukru są droższe od normalnych, więc to tylko chwyt marketingowy ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 8:45 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Słodziki to chemiczne substancje otrzymywane na drodze syntezy organicznej, charakteryzują się słodyczą znacznie przewyższającą słodycz sacharozy. W Polsce do żywności dopuszczone są następujące zamienniki cukru:
-Aspartam (E-951) - jest m.in. w słodyczach, napojach, produktach dietetycznych
-Acesulfan K
-Sacharyna
-Poliole

Aspartam, główny składnik powszechnie stosowanych słodzików jest jednym z najniebezpieczniejszych związków chemicznych dodawanych do żywności.
Badacze i lekarze studiujący niekorzystne działanie aspartamu stwierdzili, że jego spożywanie może się przyczynić do wywołania lub pogorszenia stanu m.in. w cukrzycy
Więcej znajdziesz tu: >http://zdrowezywienie.w.interia.pl/zasady.htm
>http://aj-press.home.pl/glejak/inne_diet_content_frame.htm


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 9:23 am 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Jeśli chodzi o warzywa to najbardziej wskazane są te o zawartości 2–5 procent węglowodanów, są to:
szparagi, brokuły, boćwina, cykoria, ogórek, pomidor, rabarbar, sałata, rzodkiewki, szczypiorek, szpinak.
Z owoców to wskazane to m.in:
żurawina, cytryna, grejpfrut, arbuz, melon, poziomki, truskawki


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 4:16 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Wielu osobom w podobnej sytuacji jak Twoja ciocia pomogła dieta zgodna z grupą krwi, warto przynajmniej spróbować zapoznać się z zasadami tej diety.
Mi osobiście ta dieta również pomogła uporać się z wieloma problemami zdrowotnymi. Takie bardzo ogólne wprowadzające wiadomości na temat tej diety znajdziesz tu: dieta zgodna z grupą krwi
A więcej szczegółowych porad na forum w dziale Dieta zgodna z grupą krwi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 8:47 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
cukrzyca.
przemieszczenie i uraz kregoslupa(8-9 krag piersiowy).
przekrwienie,rozdecie i opadniecie jelita grubego.
uposledzenie pracy gruczolow (trzustka,prostata,tarczyca).
niewlasciwa postawa zyciowa,nieprawidlowe wydalanie,zatruwanie organizmu czynnikami zewnetrznymi,jak zmeczenie zyciem,nadkwasnosc zoladka.
zdrowa standartowa dieta.
zakaz jedzenia slodyczy,potraw skrobiowych i wszelkiego rodzaju czerwonego miesa.
zaleca sie szczegolnie jedzenie wiekszych ilosci surowych,lisciastych warzyw,czesto w galarecie.
zazywanie mikstur specjalnych,jak woda szalwiowa czy zlozony lub prosty odwar z rosliny zwanej starcem lub ambrozja.
spozywanie 1-2 razy w tygodniu karczochow,jako naturalnego zrodla insuliny.
nalezy je jadac gotowane lub,na przemian,gotowane i surowe.nalezy zwrocic szczegolna uwage,aby karczochy byly(wielkosci kurzego jajka) i gotowane zawsze bez wody,owiniete w specjalny papier pergaminowy.sok wydzielony z karczochow podczas gotowania powinno sie dodac do karczochow ugniecionych na papke,ktora mozna doprawic do smaku,unikajac jednak dodawania masla.
prosze przy tym zwracac szczegolna uwage na poziom cukru we krwi przy odpowiednim zmniejszaniu dawek insuliny,stale kontrolowac.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 10:38 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Mar 28, 2007 8:17 pm
Postów: 4
Miejscowość: Sopot
Dziękuję za tak szczegółowe porady :D
Czytałam na innych stronach na temat Aspartamu i innych słodzików, ich ocena jest zróżnicowana lecz często negatywna.
Zaciekawiły mnie właściwości karczochów, niewiele o nich wiedziałam, nie wiem nawet jak smakują. Chyba to nie rośnie w Polsce? Rozejrzę sie za karczochami po sklepach.

Pozdrawiam
Amber


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 16, 2008 9:31 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
amber.
poczytaj dieta zgodna z grupa krwi.
nie przesledzilem jeszcze wszystkiego,ale widze ze panie wziely sie ostro za swoje zdrowie z dobrymi rezultatami i maja bardzo duze doswiadczenie,wiec skorzystaj z ich porad.pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 16, 2008 5:12 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Cytuj:
Zaciekawiły mnie właściwości karczochów, niewiele o nich wiedziałam, nie wiem nawet jak smakują. Chyba to nie rośnie w Polsce?


W naszych warunkach klimatycznych karczoch uprawia się jako roślinę warzywną jednoroczną, myślę ze nie powinno być kłopotu z dostaniem tego warzywa, widziałam niedawno gdzieś na straganie warzywnym.
Karczoch jest nie tylko bardzo smaczny, ale posiada również cenne wartości zdrowotne: zawiera m.in. wapń, potas, żelazo, magnez, a dzięki zawartości substancji zwanej cynaryną działa żółciopędne, chroni wątrobę a także obniża poziom cholesterolu. Ponadto pomaga odtruć organizm.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Sty 16, 2008 5:19 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
BLEDNA DROGA WSPOLCZESNEJ MEDYCYNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To artykul zamieszczony na lamach Nieznanego Swiata,nic dodac nic ujac,jest wspanialy,rewelacyjny,prawdziwy.
Osobiscie zawsze uwazalem,ze medycyna w 50%produkuje choroby,by moc wprowadzac nowe leki,co w calosci potwierdza ten artykul.
W Chinach ponoc lekarz nie otrzymuje zaplaty tak dlugo,jak pacjent jest chory,u nas jest odwrotnie.
Proponuje przeczytanie tego artykulu,a nawet za zgoda administratora wydrukowanie go na tym forum.
pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 8:01 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
Osobom chorym na cukrzycę zaleca się też otręby owsiane i płatki owsiane, które wpływają na wyrównanie poziomu glukozy i insuliny we krwi.
Np. na śniadanie dobrze jest zrobic sobie płatki owsiane z dodatkiem utartego jablka.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 4:46 pm 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączenie: Nie Mar 11, 2007 7:25 pm
Postów: 484
Czytałam, że w początkowych stadiach cukrzycy można jeść ograniczone ilości takich produktów jak np. banany, suszone owoce, naturalny miód,jednak zawsze z posiłkami i z dodatkiem otrąb z owsa. A jeśli chodzi o białko to jego najzdrowszym i najlepszym źródłem są rośliny strączkowe (fasola, soja, soczewica, cieciorka, groch), ponadto ciemny ryż i kasza jaglana.
Tu można poczytać więcej:
>http://pie-pl.org/index.php?option=com_content&task=view&id=61&Itemid=51


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 5:08 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 24, 2007 8:06 pm
Postów: 135
A ja znalazłam w Wikipedii że kleik z orkiszu jest dobry dla chorych na cukrzycę, gdyż zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę a także zwiększa tempo przemiany materii.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 38 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności