Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:10 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wysypka jak pokrzywa przy piersiach
PostWysłany: Pią Mar 13, 2015 11:45 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 13, 2015 11:39 am
Postów: 1
Witam,
zacznę od tego, że się przedstawię - nazywam się Kasia i jestem mieszkanką Warszawy.

Dzisiaj rano spotkała mnie niemiła sytuacja. Wstając zauważyłam, że przy moich piersiach wyskoczyła wysypka, wyglądem przypominam poparzenie pokrzywą. Zacząłem więc szukać informacji co to jest i mimo, że przeszukałam już chyba cały Internet to za wiele się nie dowiedziałam. Z moich domysłów wynika, że jest to pokrzywka alergiczna. Na tej stronie znalazłam najwięcej informacji o tej wysypce http://www.zdrowyportal.pl/10/pokrzywka-alergiczna/
Jako, że jest tam bardzo dużo informacji, to nie znalazłam informacji, że ta wysypka wyskakuje w okolicach piersi. Co mam z tym robić? Czy są jakieś maści na to coś, a może jakieś leki? Wyczytałam, że wysypka mogła powstać ze względu na zbyt obcisłe ciuchy lub mam uczulenie na proszek do prania lub płyn do płukania.
Co mam teraz z tym robić? Mam iść od razu do lekarza, który dokładnie powie mi co to jest, czy może mam poczekać, a może samo zejdzie? Proszę pomóżcie mi bo nie wiem co mam robić.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Wysypka jak pokrzywa przy piersiach
PostWysłany: Pią Mar 13, 2015 4:53 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Mało kto wie że wszelkie choroby skórne (Morbi cutis vel cori) są ściśle związane z funkcją największego gruczołu w organizmie człowieka jakim jest wątroba (hepar). To tu powstają witaminy rozpuszczalne w tłuszczach a głównie akseroftol (wit A) i tokoferol (wit E). Witaminy te mają ogromny wpływ na zdrowie powłoki wspólnej ciała (tectorum communis corpus). Dlatego aby wspomóc funkcję wątroby i zaradzić Twojej dolegliwości proponuję następującą mieszankę ziołową:

Owoc jałowca (Fructus Juniperi communis) 50g
Koszyczek rumianku zwyczajnego (Anthodium Chammomillae) 30g
Liść pokrzywy (Folium Urticae dioicae) 50g
Kwiat nagietka (Flos Callendulae) 50g
Liść łopianu (Folium Actrium lappa) 50g

Zioła zmieszać i sporządzić napar - 2 łyżeczki ziół na szklankę wrzątku. Napar odstawiamy pod przykryciem do naciągnięcia na ok 5-10 minut, przecedzamy i pijemy gotowy napój 2 x dziennie.

Na Twoją dolegliwość dobrze jest też pić herbatkę z pokrzywy, która ma wyjątkowe powinowactwo do zdrowia naszej skóry.

Witaminę A mającą działanie przeciwwysypkowe uzupełnimy albo suplementacją sztuczną, albo naturalną co jest o wiele lepsze. Źródłem akseroftolu są buraki, marchew, czerwone i pomarańczowe owoce i warzywa, kapusta, kapustne, sałata i seler oraz natka pietruszki.
Witaminę E mającą podobne działanie znajdziemy w warzywach liściastych oraz produktach zbożowych, pieczywie wieloziarnistym i zbożach typu gryka, żyto, jęczmień i proso.
Poza tym akseroftol i tokoferol znajdziemy w margarynie i olejach roślinnych.
Cynk wpływa na zdrowie skóry. Znajdziemy go w rybach, owocach morza, pestkach dyni i słonecznika.
Selen ma podobne do cynku źródło a głównie ryby i owoce morza.

Taka holistyczna terapia powinna pomóc. Jeśli to nie da rezultatu zgłoś się do lekarza. Aha i jeszcze coś obserwuj siebie i swoje ciało, a głównie staraj się odkryć przyczynę pojawienia się wysypki. To bardzo pomoże jej zaradzić.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wysypka jak pokrzywa przy piersiach
PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 12:28 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Mar 22, 2015 8:58 am
Postów: 20
Mi czasami robią się takie wysypki na dekolcie, ale zazwyczaj jest to wina dużego stresu, zdenerwowania - wysypka znika po kilku minutach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wysypka jak pokrzywa przy piersiach
PostWysłany: Pią Sie 03, 2018 8:11 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sie 03, 2018 8:05 am
Postów: 2
Taka wysypka to może być toczeń http://www.toczenforum.pl/motyl-na-twarzy-w-toczniu-wysypka-policzkowa/ lepiej zrób sobie badania w laboratorium.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wysypka jak pokrzywa przy piersiach
PostWysłany: Pon Paź 22, 2018 11:55 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Sie 27, 2017 7:48 pm
Postów: 40
Nie wiem czy wiesz, ale istnieje preparat zwalczający problemy skórne stop ból. Radzi sobie zarówno z wysypkami alergicznymi, jak i azs czy łuszczycą. Sama dość długo zmagałam się z tego typu dolegliwościami, bo od dziecka mam skórę skłonną do atopii i podrażnień, a ten środek naprawdę mi pomógł.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności