Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 11:21 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zrzucanie wagi.
PostWysłany: Czw Kwi 30, 2015 1:17 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Kwi 30, 2015 1:15 pm
Postów: 2
Cześć, jestem tegorocznym maturzystą. Po maturkach mam zamiar wziąć się za siebie i schudnąć, typowo zrzucić trochę ciała, bo przybyło go za dużo. Mierzę 184 cm i ważę około 111 kilo, więc zdecydowane za dużo. Nie mam limitu jaki mam schudnąć, tylko chcę wyglądać jakoś. Jaką dietę zarzucić, iść do dietetyka, znaleźć coś online, co robić? Mam nadciśnienie, więc siłownia np. odpada, ale uwielbiam jeździć na rowerze. Jaki rytm zarzucić? Liczę na wszelkie rady, jakby nawet ktoś chciał na PW może mi udzielić takiego mini planu, cokolwiek. Uwielbiam słonecznik...


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Zrzucanie wagi.
PostWysłany: Pią Maj 01, 2015 12:33 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Kwi 30, 2015 1:15 pm
Postów: 2
ref?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucanie wagi.
PostWysłany: Wto Maj 05, 2015 9:45 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Kwi 28, 2015 12:31 pm
Postów: 22
Najlepiej idź do dietetyka, ułoży on dla Ciebie dietę odpowiednią przy Twoich dolegliwościach.

W kwestii jazdy na rowerze - zacznij od tempa "spacerowego" i stopniowo, co jakiś czas je zwiększaj. Zacznij od 30 minut jazdy dziennie i dojdź do 1-1,5h średnim tempem.

Oczywiście, w kwestii wysiłku również powinieneś skonsultować się z lekarzem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucanie wagi.
PostWysłany: Wto Maj 05, 2015 9:46 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 21, 2015 9:05 pm
Postów: 7
amazonskidruid napisał(a):
Cześć, jestem tegorocznym maturzystą. Po maturkach mam zamiar wziąć się za siebie i schudnąć, typowo zrzucić trochę ciała, bo przybyło go za dużo. Mierzę 184 cm i ważę około 111 kilo, więc zdecydowane za dużo. Nie mam limitu jaki mam schudnąć, tylko chcę wyglądać jakoś. Jaką dietę zarzucić, iść do dietetyka, znaleźć coś online, co robić? Mam nadciśnienie, więc siłownia np. odpada, ale uwielbiam jeździć na rowerze. Jaki rytm zarzucić? Liczę na wszelkie rady, jakby nawet ktoś chciał na PW może mi udzielić takiego mini planu, cokolwiek. Uwielbiam słonecznik...

Aby zalecić coś skutecznego, potrzebnych jest więcej informacji - o Twojej diecie, somatotypie, nawykach żywieniowych. Przydałyby się również pewne badania.
To oczywiście można zrobić online.

Najważniejszą zasadą jest znaczne ograniczenie węglowodanów (napoje też), zastąpienie ich białkiem i tłuszczami nasyconymi. Absolutnie nie zalecam diety dukana. Posiłki bogatosycące - białkowo-tłuszczowe z warzywami - bez podjadania pomiędzy. Są dobre suplementy, ale to już raczej polecane przy wdrożeniu odpowiedniej diety i poznaniu organizmu.

karo_lina88 napisał(a):
Najlepiej idź do dietetyka, ułoży on dla Ciebie dietę odpowiednią przy Twoich dolegliwościach.

Tylko dobrze wybierz, w przeciwnym przypadku możesz skończyć z cukrzycą lub załamaniem metabolicznym. Znając obecne standardy zaleceń "dietetyków" jest to bardzo prawdopodobne.

karo_lina88 napisał(a):
W kwestii jazdy na rowerze - zacznij od tempa "spacerowego" i stopniowo, co jakiś czas je zwiększaj. Zacznij od 30 minut jazdy dziennie i dojdź do 1-1,5h średnim tempem..

Taka aktywność fizyczna nie przyniesie dużych korzyści. Można liczyć jedynie na spalenie niewielkiej liczby kalorii i to tylko w trakcie treningu, nie ma mowy o EPOC. Ale na pewno lepsze to niż brak jakiegokolwiek ruchu...

_________________
InnaDieta.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucanie wagi.
PostWysłany: Śro Cze 17, 2015 12:23 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Cze 17, 2015 11:43 am
Postów: 20
Polecam także nasza stronę MMO.pl gdzie pomożemy i doradzimy podczas wyboru suplementów i akcesoriów do treningu,to wszystko ma oczywiście na celu pozbycie się zbędnych kg.

_________________
MMO.pl - skuteczne odchudzanie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucanie wagi.
PostWysłany: Śro Cze 24, 2015 2:21 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Czw Cze 18, 2015 2:52 pm
Postów: 243
Miejscowość: Warszawa
oczywiście dietetyk i trener personalny jeśli sprawę traktujesz poważnie, dostaniesz od nich odpowiednie ćwiczenia


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucanie wagi.
PostWysłany: Czw Cze 25, 2015 10:58 am 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Z uwagi na Twoje problemy zdrowotne skup się w głównej mierze na odpowiedniej diecie. Tylko postaraj się wybrać jakiegoś doświadczonego dietetyka, żeby waga powoli leciała w dół. Jej nagły spadek może źle wpłynąć na zdrowie. Co do aktywności fizycznej, staraj się utrzymywać takie tempo, żeby jedynie lekko podnosić temperaturę ciała. W połączeniu z dobrą dietą efekty będą widoczne i Twoje samopoczucie na pewno się poprawi

_________________
https://www.bodypak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucanie wagi.
PostWysłany: Nie Kwi 02, 2017 8:49 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Wrz 30, 2016 9:58 pm
Postów: 6
Może spróbuj diety wysokobiałkowej ? https://notatek.pl/dieta-wysokobialkowa-omowienie tu jest fajne opracowanie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucanie wagi.
PostWysłany: Śro Kwi 05, 2017 9:35 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lut 08, 2017 10:28 pm
Postów: 12
Miejscowość: Pozna
Uprawianie sportu na pewno poprawia kondycję i nastrój, a także zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby serca czy cukrzycę. Jednak w przypadku odchudzania najważniejsza jest dieta, uzupełniona o suplementację.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucanie wagi.
PostWysłany: Wto Lis 14, 2017 7:40 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Sie 22, 2015 8:21 pm
Postów: 19
Ja jestem po dwóch porodach zrzucenie wagi to dopiero wyzwanie :) Próbuje już od ponad roku i ciężko najbardziej przeraża mnie ten brzuch wszędzie fałdy;/ Już nawet myślałam o plastyce brzucha ale nawet nie wiem gdzie szukać gdzie znajdę dobrego chirurga itp. Czy jest któraś z pań po takim zbiegu czy warto się poddać takiemu czemuś jak brzuch wygląda po itp?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucanie wagi.
PostWysłany: Śro Lis 15, 2017 12:42 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Aktywność fizyczna z czasem sprawi, że fałdy znikną.

_________________
https://www.bodypak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucanie wagi.
PostWysłany: Wto Lis 28, 2017 10:56 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Lip 11, 2017 1:45 pm
Postów: 42
Mnie w zrzuceniu wagi pomogła WygodnaDieta. Dzięki nim zaczęłam jeść zdrowo, świeżo, smacznie i fit a co ważniejsze regularnie i to dało bardzo szybko widoczne efekty! Samopoczucie się poprawiło a i waga zaczęła spadać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucanie wagi.
PostWysłany: Pon Gru 18, 2017 9:12 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Paź 10, 2016 8:28 pm
Postów: 130
Najlepiej zapisz się na jakiś przykładowo fitness. Jestem zdania że jak człowiek za coś płaci przykładowo wykupisz karnet to szkoda Ci będzie po prostu nie chodzić na to w końcu to twoje pieniądze. Na mnie to zawsze działa dla tego wykupuję karnet albo to na siłownię albo właśnie na fitness. Oprócz tego mogę ci polecić z grinday.com suplement na spalanie tkani tłuszczowej. Suplement jak najbardziej naturalny także bezpieczny dla organizmu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucanie wagi.
PostWysłany: Śro Gru 20, 2017 1:04 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 20, 2017 1:00 pm
Postów: 2
jedyne co Wam powiem i co musicie przyjąć do wiadomości to fakt, żebyście nie wierzyli w żadnego typu tabletki odchudzające! W ogóle one nie pomagają, a wręcz przeciwnie nawet mogą przynieść odwrotny skutek! Schudnąć można przez trening i zbilansowana diete, a jak nie macie o tym pojecia to polecam odwiedzic serwis Adamed.Expert i tam w dziale odchudzanie jest wiele pozytecznych informacji ktore notabene pomogly nawet i mi! :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zrzucanie wagi.
PostWysłany: Śro Gru 20, 2017 2:48 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Zgadzam się z tym, tabletki na odchudzanie to placebo

_________________
https://www.bodypak.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności