Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 9:22 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czy Państwo potraficie wypoczywać?
PostWysłany: Sob Wrz 12, 2015 1:56 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
Zadaję Państwu to pytanie, bo w numerze 37/2015 tygodnika „Gwiazdy mówią..” na stronach 25-26 znalazłem ciekawy artykuł Pani Anny Foreckiej: „Odpoczywać trzeba się nauczyć”.

Dziś nasz prawdziwy wypoczynek zastępują nam atrapy wypoczynku: laptop z dostępem do Internetu, telefon komórkowy i całodobowa telewizja.
(Uwaga w artykule znajdziecie Państwo kilka rad jak nie ulec stresowi i jak szybko się relaksować!)

Dlatego podejrzewam, że wiele osób nie potrafi wypoczywać, tak jak kiedyś się wypoczywało. To było nieraz po prostu leniuchowanie, bardzo potrzebne naszym organizmom. Ja też nie potrafię wypoczywać.

Dziś z łezką w oku przypominam sobie jak w młodości jeździłem przez prawie 20 lat na wczasy esperanckie do Międzygórza. Odbywały się one w ośrodkach Funduszu Wczasów Pracowniczych. Po przyjeździe i zameldowaniu się w recepcji wczasów miałem wrażenie jakby moje obowiązki spadły mi z ramion.

Wyjaśnienie: Nie mam żadnego kontaktu z Redakcją tego czasopisma, ani z Autorką artykułu, ani Panem Eyal Nir. Jestem tylko stałym i wieloletnim czytelnikiem tego czasopisma.
Pozdrawiam,
Ryszard Roszkowski


http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Czy Państwo potraficie wypoczywać?
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2015 11:01 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Sie 22, 2015 2:47 pm
Postów: 29
To prawda, wiekszosc ludzi wypoczynek rozumie jako siedzenie na kanapie przed TV lub z komputerem na kolanach. Takie czasy...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy Państwo potraficie wypoczywać?
PostWysłany: Śro Paź 07, 2015 7:47 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Trudno się z tym nie zgodzić,patrząc na to w jaki sposób wypoczywa większość osób,nawet tych z naszego najbliższego otoczenia,jest to głównie laptop,internet czy oglądanie tv,a przecież to nie poprawi naszego zdrowia,tylko wręcz przeciwnie- pogorszy je,brak ruchu oraz odpowiednich okularów. Wypoczywać należy umieć i najlepiej jeżeli będziemy robić to aktywnie.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności