Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:16 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Czy by
Ankieta zakończyła się Pon Lis 02, 2015 4:38 pm
Nie, kupuję tylko łososia w plastrach 0%  0%  [ 0 ]
Nie, nie kupuję łososia 100%  100%  [ 1 ]
Tak, ale w mniejszej partii wagowej 0%  0%  [ 0 ]
Tak, odpowiada mi ten rozmiar 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 1
Autor Wiadomość
 Temat postu: Łosoś wędzony
PostWysłany: Sob Paź 03, 2015 4:38 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Paź 03, 2015 4:08 pm
Postów: 5
Witam serdecznie. Jestem pracownikiem małej wędzarni na pomorzu, zajmującej się produkcją ryb wędzonych w ramach MLO (mała, lokalna, ograniczona).
Sama wędzarnia działa od niedawna, od czerwca tego roku, ale w domowych warunkach wędzimy dla siebie i znajomych już od ponad 15 lat.

Od niedawna zastanawiam się nad tym, by wprowadzić produkty naszej wędzarni do sprzedaży internetowej.
Jednak produkcja taka była by dosyć ograniczona w gestii technologicznej i stąd moje zapytanie do państwa.
Z racji wymogów HACCAP i BHP wprowadzenie plastrowanej i paczkowanej żywności takiej jak popularne łososie plastrowane z marketów nie jest możliwe. Linia technologiczna ograniczała by się jedynie do opakowania produktu gotowego w worek próżniowy + karton. Sama sprzedaż również została by ograniczona do łososia wędzonego na zimno. Uwędzony płat był by porcjowany , pakowany i wysyłany do klienta kurierem.

Zastanawia mnie zainteresowanie tego typu produktem, bo nie był by to typowy łosoś plastrowany 120gram a pełny płat wyporcjonowany do ok. 1kg. Dla tego pozostawiam pod moim tematem ankietę i bardzo proszę osoby czytające ten temat o wybranie odpowiedzi. Miłe będzie też przeczytanie waszego zdania na ten temat. Pozdrawiam!

ps. przepraszam za wyrażenie pytania, nie umiałem go inaczej określić a nie chcę żeby wybrzmiało jak kryptoreklama


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Łosoś wędzony
PostWysłany: Śro Paź 07, 2015 9:01 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Wędzony łosoś jest przede wszystkim bardzo zdrowy,wiec jak najbardziej- jestem w stanie go kupić,nawet za wyższą kwotę prosto z takiej wędzarni, bo wtedy przynajmniej wiem co jem,a to w dzisiejszych czasach bardzo ważna sprawa.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łosoś wędzony
PostWysłany: Pon Paź 12, 2015 10:08 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Paź 02, 2015 8:45 am
Postów: 82
Miejscowość: Wadowice
Łosoś to świetna sprawa, ale cena niestety bardzo często odstrasza.. :/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łosoś wędzony
PostWysłany: Wto Paź 27, 2015 1:58 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Paź 16, 2015 10:32 am
Postów: 166
Przyzwyczailiśmy się już do tego,ze to co dobre i sprawdzone,musi też trochę kosztować,tak jest w przypadku smacznych,świeżych ryb. Wędzony łosoś to akurat jedna z moich ulubionych,polecam:)

_________________
www.NaturalneWedliny.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łosoś wędzony
PostWysłany: Wto Lis 10, 2015 7:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Paź 03, 2015 4:08 pm
Postów: 5
Dziękuję wszystkim osobom za komentarze, szkoda że tylko jedna osoba wzięła udział w sondzie. Zobaczymy co czas pokaże , może w niedalekiej przyszłości założę sklep internetowy z wędzonką naszej produkcji. Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łosoś wędzony
PostWysłany: Wto Lis 10, 2015 7:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Paź 03, 2015 4:08 pm
Postów: 5
Dziękuję wszystkim osobom za komentarze, szkoda że tylko jedna osoba wzięła udział w sondzie. Zobaczymy co czas pokaże , może w niedalekiej przyszłości założę sklep internetowy z wędzonką naszej produkcji. Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łosoś wędzony
PostWysłany: Czw Lis 12, 2015 7:04 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- inne osoby może ogladały film na youtube "cała prawda o rybach".
- jak tylko sobie wspomnę te łososie hodowlane z nowotworami i te owarte ciagle paszcze, to brrr.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łosoś wędzony
PostWysłany: Czw Lis 12, 2015 10:32 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Paź 02, 2015 8:45 am
Postów: 82
Miejscowość: Wadowice
Wszystko zależy jakiego łososia kupujesz ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łosoś wędzony
PostWysłany: Pią Lis 13, 2015 6:54 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- tak, masz racje, sa tylko w sprzedazy same łososie atlantyckie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łosoś wędzony
PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 12:35 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 30, 2014 12:53 pm
Postów: 222
Jedna sprawa to gatunek łososia,a druga: musi być po prostu świeży,wtedy smakuje zupełnie inaczej,tym bardziej jeżeli mowa o grillowanym łososiu.

_________________
www.Skworcu.com.pl- herbaty,kawy smakowe Yerba Mate.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łosoś wędzony
PostWysłany: Pią Sty 06, 2017 7:34 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Paź 03, 2015 4:08 pm
Postów: 5
Przez film "cała prawda o rybach" powstała według mnie niesłuszna i uogólniająca opinia o hodowlanym łososiu.
Łososie te są produkowane na różnych farmach, które mają różne standardy a klient dostaje to za co płaci.

@euroscan
Jeżeli chodzi o dostęp na rynek polski to łosoś norweski jest gatunkiem najbardziej dostępnym. Można też kupić mrożone łososie hodowlane chilijskie lub też dzikie łososie pacyficzne. Kiedyś były również dostępne poławiane w rejonie Szkocji łososie dzikie ale teraz nie są chyba już dostępne. Jeżeli chodzi o "nasze" łososie to ich stada na bałtyku są w zasadzie całkowicie przetrzebione. W pobliskim porcie rybackim czasem kutry wychodzą na łososia, ale są to ilości symboliczne. To co wyłapią trałowce jest mrożone i wysyłane na restauracje, na rynek nie trafia praktycznie żaden łosoś z bałtyku. Czasem pod tą nazwą sprzedawana jest troć. Jest ona chudsza i ma inną budowę płetwy ogonowej, po za tym nie jest do odróżnienia od łososia.

Tak jak napisał Skworcu.com.pl, ryba musi mieć swoją jakość i świeżość. Świeża ryba nigdy nie pachnie "rybą", jeżeli zaczyna zalatywać to znaczy że leży już jakiś czas i mięso zaczyna wydzielać ten specyficzny aromat.

A propos mutacji i nowotworów. W pracy wycinam czasem i tuzin łososi tygodniowo a nigdy nie trafiłem na któregoś z guzem nowotworowym w środku.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łosoś wędzony
PostWysłany: Śro Mar 15, 2017 9:03 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Mar 15, 2017 7:37 am
Postów: 70
Ja bardzo lubię łososia, w szczególności jeżeli zostanie o ugotowany na parze i podany z ryżem lub kaszą gryczaną. Musi być świeży, a za dobrego łososia trzeba trochę zapłacić, oczywiście to też kwestia tego gdzie kupujemy ryby.

_________________
www.NaturalnaSpizarnia.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łosoś wędzony
PostWysłany: Śro Wrz 26, 2018 3:38 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Paź 03, 2015 4:08 pm
Postów: 5
Po trzech latach od otwarcia wątku wracam to tematu ;p

Zainteresowanych odsyłam pod adres:

https://www.facebook.com/wedzarniamazur/

Image

W gwoli wyjaśnienia. Nie miałem możliwości, i na chwilę obecną również takiej nie mam, żeby założyć własną działalność gospodarczą.
Jednakże dzięki zapisom ustawy z dnia 6 marca 2018 Prawo Przedsiębiorców, Art. 5 mogę, w ograniczonym zakresie, wędzić dla państwa łososia ;p
W zależności od zainteresowania wędzić będę raz, dwa razy w miesiącu.
Łosoś będzie ładnie wycięty, tak jak na zdjęciu, bez tzw. brzuszków czy ości. Uwędzony, trzymany w lodówce zachowa świeżość na dwa tygodnie, oczywiście ryba jest wędzona z surowca świeżego, więc możemy ją spokojnie zamrozić.
Zapraszam do spróbowania, naprawdę warto. Pierwsza wysyłka 3/10/2018. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łosoś wędzony
PostWysłany: Nie Paź 07, 2018 6:34 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Sty 20, 2018 5:30 pm
Postów: 34
Wygląda bardzo apetycznie :) Oczywiście łosoś też powinien pochodzić z jak najlepszej hodowli, tak aby nie pozbawić go naturalnych właściwości i wartości odżywczych.

_________________
www.Optyk.Lublin.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Łosoś wędzony
PostWysłany: Śro Sie 12, 2020 12:00 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Sie 04, 2020 10:47 am
Postów: 11
kocham łososie absolutnie wszystkie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności