Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 8:05 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ból i prawy bok
PostWysłany: Pon Lip 27, 2015 7:09 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lip 27, 2015 6:47 am
Postów: 2
Hey, mam taki problem, niby błahostka i głupio iść do lekarza, le jednak od kilku dni żyć nie daje. Mianowicie od około4-5 odczuwam dokuczliwe i silne kłucie w prwym boku, co to może być?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Ból i prawy bok
PostWysłany: Pon Lip 27, 2015 10:01 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Zależy gdzie dokładnie lokalizowane jest to Twoje kłucie. Czasami takie dolegliwości jeśli występują po prawej stronie brzucha mniej więcej od prawego dołu miedniczego (fosa pelvina) aż do okolic wnęki wątroby czyli mniej więcej dziesiątego międzyżebrza mogą świadczyć o dolegliwościach jelitowych albowiem to miejsce jest w całości zajęte przez okrężnicę wstępującą (colon ascendens), biegnącą prościej mówiąc od dołu do góry po prawej stronie brzucha.
Jeśli ból lokalizowany jest w prawej dolnej okolicy brzucha, medycznie w prawym dolnym kwadrancie i towarzyszy mu z reguły podwyższona temperatura oznacza on Apendicis, czyli po prostu zapalenie wyrostka robaczkowego (apendix vermiformis) zwisającego do prawego dołu miednicznego.
Jeżeli ból lokalizowany jest na przestrzeni od dziesiątego do dwunastego międzyżebrza w linii sutkowej, zaś w linii pionowej w okolicy dokładnie dziesiątego międzyżebrza wymagałby on zrobienie podstawowego badania USG unaoczniającego nam ewentualne zmiany w wyglądzie i funkcjonowaniu wątroby (hepar). Czasami występują zmiany echogeniczne w badaniu USG ale tym nie warto się naprawdę przejmować.
Jeżeli dolegliwości bólowe występują dokładnie w postaci kłucia w okolicy dwunastego międzyżebrza mogą oznaczać choroby dróg żółcioowych i pęcherzyka żółciowego (morbi ducti cholestici s vesica fellae). W tej okolicy bowiem występuje wnęka wątroby (hylus hepatis) gdzie wspomniane struktury znajdujemy. To wymaga również weryfikacji w badaniu USG jamy brzusznej.
Tak więc jak widzisz opcji może być trochę. Czy warto coś z tym robić? Szczerze nie potrafię Ci doradzić w tej kwestii. To już zależy od Ciebie i Twojego lekarza rodzinnego.
Aha i jeszcze jedno - Chińscy medycy już dawno wykryli że dolegliwości w ciągu doby mogą być związane z określonym narządem wewnętrznym. I tak pora Twoich dolegliwości bólowych przypada o ile dobrze pamiętam na czas między godziną 4, a 5 w nocy i jest to okres związany z płucami. Warto więc według chińskich mędrców zadbać o układ oddechowy i zatroszczyć się o jego pracę.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból i prawy bok
PostWysłany: Nie Sie 23, 2015 10:58 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Sie 22, 2015 7:33 pm
Postów: 33
a ja bym poszła z tym do lekarza który Cię zbada i powie co Ci dolega albo wyśle Cię na badania. Na forum każdy będzie miał inną wizję a nie koniecznie będzie to dotyczyć tego, co Ci faktycznie jest. Zresztą ja w ogóle jetem zwolenniczką aby z konkretnymi dolegliwościami iść do lekarza a nie próbować leczyć się samemu. Zresztą poczytaj sobie o kłuciach w prawym boku brzucha na poradnikowy.net http://poradnikowy.net/co-moze-oznaczac-klucie-w-prawym-boku/ a przekonasz się że żadnych z pozoru niewinnych dolegliwości nie wolno lekceważyć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból i prawy bok
PostWysłany: Pon Wrz 07, 2015 12:37 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Szczerze mówiąc to z perspektywy forum możemy się tylko domyślać co może być przyczyną oraz jak temu zapobiegać,leczyć. Najbardziej rozsądnym byłoby udać się do lekarza specjalisty na badania kontrolne,bez tego moim zdaniem ani rusz.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból i prawy bok
PostWysłany: Czw Wrz 10, 2015 11:54 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 09, 2015 1:55 pm
Postów: 1
Miejscowość: Zielona G
Dokładnie jeśli nadal ból będzie się utrzymywał to żadne forum nie pomoże. Czasem błahostki mają wielkie oddzwięk zdrowotny, więc lepiej nie bagatelizować.

_________________
http://www.serwisbox.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból i prawy bok
PostWysłany: Czw Wrz 17, 2015 2:49 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Wrz 17, 2015 2:45 pm
Postów: 8
Wirtualny lekarz? Myślałam, że to niemożliwe, a jednak. Dzięki serwisowi ,Znamtenbol.pl w szybki i skuteczny sposób otrzymałam profesjonalną poradę dotyczącą mojego zdrowia. Portal wybrał dla mnie specjalny, spersonalizowany trening wideo, który przyczynił się do błyskawicznego odzyskania przede mnie doskonałej formy fizycznej i psychicznej. Żaden ból już mi nie doskwiera, a w wolnych chwilach korzystam z kolejnych zalet portalu, m.in. czytam pomocne artykuły dotyczące zdrowia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból i prawy bok
PostWysłany: Wto Lis 10, 2015 1:20 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Nie ma też sensu bawić się w wirtualnego lekarza,tylko udać się do tego rzeczywistego który faktycznie Cię zbada,czas jest tutaj bardzo istotny. Poza tym daj znać jak będziesz juz po wizycie,co sie okazało i jaka była diagnoza.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności