Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 1:44 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: relaksacja
PostWysłany: Czw Gru 10, 2015 5:31 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 08, 2015 7:10 pm
Postów: 6
Witam!
Znacie jakieś sposoby relaksacji w odniesieniu do napięcia mięśni w okolicach krtani? Z góry dziękuję :D


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: relaksacja
PostWysłany: Pią Gru 11, 2015 12:53 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Gru 11, 2015 12:48 pm
Postów: 26
Witam Wszystkich na forum:) Znam wiele technik relaksacyjnych,głównie jeżeli chodzi o mięśnie nóg i rąk w odniesieniu do aktywności fizycznej,natomiast nie wiem co okaże się skuteczne w przypadku krtani.. Może ktoś ma sprawdzoną metodę i podzieli sie nią na forum?

_________________
www.Florian.pl - restauracja Warszawa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: relaksacja
PostWysłany: Pią Gru 11, 2015 2:06 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Mięśnie w okolicy krtani to głównie mięsień płaski szyi (platysma) mięsień gnykowy oraz mięsień mostkowo-sutkowo-obojczykowy (m sterno-masto-clavicularis). Wszystkie te mięśnie należą do tej właśnie okolicy lub są w jej pobliżu.
w zasadzie trudno jest podać odpowiednie metody dotyczace akurat mięśni szyi (mm collum). Myślę, że pomocna byłaby tu metoda Jacobsona opisana w publikacji Stanisława Sieka pt Relaks i autosugestia. W tej metodzie na przemian napinamy i rozluźniamy poszczególne partie mięśniowe ucząc się wychwytywać różnicę pomiędzy napięciem i stymulacją a kompletnym relaksem. W ten sposób będziemy mogli wychwycić odpowiednią dla siebie i swojego ciała technikę rozluźniania.
Delikatne ćwiczenia szyi i karku mogłyby też okazać się pomocne. W tym celu należy wykonywać ruchy głową w przód i w tył, na boki oraz skręcać głowę w odpowiednią stronę. Pomocne jest także wahadło i alfabet. W pierwszym przypadku wykonujemy głowa półobroty z brodą blisko mostka, w drugim rysujemy głową w powietrzu litery alfabetu. Jest to doskonała zabawa, a zarazem metoda na rozluźnienie mięśni szyi.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: relaksacja
PostWysłany: Pią Gru 11, 2015 3:30 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Ćwiczeń nie, ale ja zwykle okładam sobie te okolicę lodem. Mi pomaga, rozluźnia mięśnie.

_________________
https://www.bodypak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: relaksacja
PostWysłany: Nie Gru 27, 2015 10:23 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Sie 22, 2015 7:33 pm
Postów: 33
ja też bym użyła lodu bo nie wiem co innego mogłoby w tym wypadu pomóc.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: relaksacja
PostWysłany: Pon Sty 11, 2016 1:57 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Stosowanie lodu w okolicach krtani to chyba jedna z najbardziej popularnych metod na to,aby rozluźnić mięśnie,natomiast co do samych ćwiczeń to już lepiej zapytać lekarza,masażysty. Oni będą zorientowani w temacie:)

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: relaksacja
PostWysłany: Pon Mar 28, 2016 4:28 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 28, 2016 4:13 pm
Postów: 3
Mnie świetnie relaksuje joga, ale jednak aby na nia uczęszczać potrzeba też trochę motywacji i chęci do działania. Od tego akurat mam Revitasens, który jest magiczny do wspomagania koncentracji. W racy bardzo dobrze wychodza mi moje obowiązki i potem mogę pozwolić sobie własnie na taki relaks :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: relaksacja
PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 10:54 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Kwi 04, 2016 10:19 am
Postów: 50
Relaksacja i rozluźnienie mięśni to także wspomniane wyżej ćwiczenia: basen,joga czy bieganie,jazda na rowerze. Co do samej krtani to nie wiem czy są osobne i specjalistyczne ćwiczenia,nigdy się z czymś takim nie spotkałam.

_________________
www.Denique.pl


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności