Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:49 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Za wysoki cholesterol
PostWysłany: Wto Sty 05, 2016 3:16 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Gru 21, 2015 2:39 pm
Postów: 6
Hej moja sprawa jest dosc dziwna dla mnie, bo ostatnio bardzo czulam zmeczenie, siedze w pracy to usypiam, nie moglam skupic sie tez przez dluzszy czas na jednej rzeczy i kurcze analizowalam to wszystko i sie zastanawialam co jest grane? Bo spie normalnie, jem w miare okej i dlatego myslalam ze moze po prostu taka pora roku, ze wszyscy spia ;p ale ok, zrobilam badania i wyszlo ze mam za wysoki cholesterol (220). Pierwsza mysl to taka, ze "cholera przeciez nie jestem taka gruba", pozniej troche poczytalam i juz troche wiecej wiem. Szukam wlasnie po sieci jakis dobrych przepisow potraw, ziółek i innych tego typu, ktore pomoga mi w utrzymaniu mojego cholesterolu w ryzach. Dziekuje z gory ;)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Za wysoki cholesterol
PostWysłany: Śro Sty 06, 2016 10:04 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- nie piszesz jakie masz nawyki żywieniowe, przykładowo im więcej jesz jajek na miekko, tym mniej organizm produkuje cholesterolu, ale to chyba juz doczytałaś np. z książki Jerzy Zieba "Ukryte terapie".
- napisz jaki masz poziom witaminy D3, czyli 25(OH).
- jakie suplementy stosujesz, i o jakim wieku mówimy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Za wysoki cholesterol
PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 10:50 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Gru 21, 2015 2:39 pm
Postów: 6
Hej dzięki za odpowiedź. Jak mi tłumaczył znajomy lekarz to poziom tej witaminy D mam w gornej granicy "suboptymalnej" cokolwiek to znaczy dokładnie - to jest w miarę ok. Ja mam 32 lata dopiero, a moje nawyki to przede wszystkim nabiał dużo twarogow, serow i smietany, jogurty itp. od dziecka uwielbiam tez maslo - tak wiem powinnam to zmienic.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Za wysoki cholesterol
PostWysłany: Pią Sty 08, 2016 11:45 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Sty 02, 2016 7:26 pm
Postów: 4
No hej musisz przede wszystkim zmienić nawyki żywieniowe , wszak jesteś jeszcze młodą osobą to w tym wieku ludzie dość często mają problemy z cholesterolem . Oczywiście w tej kiepskiej grupie jestem i ja . Oprocz Flory pro active, stosuje rowniez olej z nasion ogorecznika z herbafarmu h ttp://herba-farm.pl/olej-z-ogorecznika zbija cholesterol i lagodzi bole miesiaczkowe , choc nie traktowac tego jako leku przeciwbolowego . Jest to tylko uzupelnienie diety , mozna sobie poszukac inne tez suplementy, ktore dobrze dzialaja na poziom ch .


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Za wysoki cholesterol
PostWysłany: Pią Sty 08, 2016 2:33 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Gru 21, 2015 2:39 pm
Postów: 6
Herba-farm znam z wielu innych for moze warto sie za jakimis ziolkami wlasnie tam rozejrzec, poki co edukuje sie stale bardziej w strone podstaw zywieniowych bo to jest klucz do sukcesu - I understood ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Za wysoki cholesterol
PostWysłany: Czw Sty 14, 2016 7:27 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lis 30, 2015 1:07 pm
Postów: 19
Robiłam wyniki badań i wyszło mi,że mam za wysoki cholesterol za nim wezmę leki, może można go trochę zmniejszyć po przez zażywanie czego innego.
Może ktoś coś napisze w tym temacie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Za wysoki cholesterol
PostWysłany: Pią Sty 15, 2016 6:59 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- co tu pisać, zakup ksiażkę " Ukryte terapie " Jerzego Zięby i będziesz na bieżąco.
- tym samym zniknie problem cholesterolu, jesli zrozumiesz co tak jest napisane.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Za wysoki cholesterol
PostWysłany: Sob Sty 16, 2016 10:11 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Sty 11, 2016 3:47 pm
Postów: 3
Witam piję 1 łyżeczkę dziennie oleju z Wiesiołka. Pomaga on w obniżeniu poziomu cholesterolu, ten olej ma wysoką zawartość kwasu linolowego, który
odpowiada za rozprowadzenie cholesterolu w organizmie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Za wysoki cholesterol
PostWysłany: Sob Sty 16, 2016 10:22 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Gru 01, 2015 9:00 am
Postów: 7
A ja na obniżenie złego cholesterolu używam olej z lnianki i dodaję go do różnego rodzaju surówek. Zamawiam go przez sklep internetowy ZIELONYNURT.pl
jedna łyżeczka może dostarczyć organizmowi niezbędną dzienna dawkę nienasyconych kwasów tłuszczowych obniżających poziom „złego” cholesterolu.
Chcę nadmienić, że robiłam wyniki i są coraz lepsze.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Za wysoki cholesterol
PostWysłany: Czw Sty 21, 2016 12:41 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 30, 2014 12:53 pm
Postów: 222
Zgadzam się z powyższymi opiniami,tutaj należy przede wszystkim zmienić dietę,tryb życia i być aktywnym. W pozbyciu się cholesterolu pomogą też dobre herbaty Yerba Mate,warto spróbować.

_________________
www.Skworcu.com.pl- herbaty,kawy smakowe Yerba Mate.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Za wysoki cholesterol
PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 11:18 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sie 10, 2016 10:36 am
Postów: 25
Miejscowość: Wroc
Polecamy Sok z Karczocha - jest on znany z regulowania gospodarki lipidowej organizmu. Wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu trójglicerydów we krwi. W jego składzie znajdziemy również: kwas jabłkowy i mlekowy, flawonoidy, sterole i garbniki, a także witaminy z grupy B oraz witaminę A.

oraz płatki i Otręby Owsiane- Zawierają dużo błonnika, witamin, makro- oraz mikroelementów. Dzięki temu wspomagają pracę układu pokarmowego, pomagają w profilaktyce schorzeń przewodu pokarmowego, działają przeczyszczająco likwidując zaparcia. otręby owsiane obniżają poziom cholesterolu we krwi. Dają uczucie sytości na bardzo długo, dzięki czemu wspomagają odchudzanie.

_________________
______________________
www.jarmarknatury.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Za wysoki cholesterol
PostWysłany: Pią Wrz 23, 2016 10:43 am 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Co to znaczy, że masz cholesterol 220? Podaj jeszcze podział na frakcje. Może masz dużo HDL i wtedy nie musisz się o nic martwić.
Cholesterol ogólnie nie ma niczego wspólnego z otyłościom, nie wiem czemu ludzie wierzą w ten mit :)

_________________
https://www.bodypak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Za wysoki cholesterol
PostWysłany: Czw Wrz 29, 2016 11:38 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Mar 26, 2015 10:17 am
Postów: 143
Myślę, że jeżeli już teraz poziom cholesterolu jest zbyt wysoki, to tylko dobrze iż został tak wcześnie wykryty bo można go spokojnie zwalczyć i wyeliminować. Podstawą faktycznie jest zmiana nawyków żywieniowych i eliminacja tłuszczu.

_________________
www.KochamZdrowie.com


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności