Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 8:41 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Wto Gru 01, 2015 3:30 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Gru 01, 2015 3:28 pm
Postów: 11
Witam. Mam 22 lata. Problem mój polega na tym, że mam wiecznie czerwony oczy w mniejszym bądź większym stopniu. Czasem sie zdarza, że budzę się i jedno oko mam całe czerwone w żyłkach( nie wylew), posklejane jakąś wydzieliną. Mocno przekrwione oko mnie dopada raz na pare miesięcy, ostatnio 3-4 razy mnie dopadło w przeciągu 2-3 tygodni, lecz tak jak napisałem to nie jest jedyny problem bo od 12-13 roku życia zrobiły mi sie lekko przekrwione oczy (głownie wewnętrzne kącika oka). Byłem u okulisty państwowo przepisywał mi po kolei wszystkie krople nawilżające czy tez sztuczne łzy (6-7 rodzai), oczywiście nic nie pomogło, wiec wysłał mnie na badania alergiczne, pokazały, że nie jestem alergikiem. Po testach alergicznych, kiedy udałem się do lekarza stwierdził, że taki mój urok... Niestety nie jestem lekarzem ale nawet ja to wiem, że coś musi być nie tak. Poza względem wizualnym (czerwony oczy, popuchnięte powieki z lekko też czerwonymi brzegami powiek daje efekt jakbym chodził po 0.7l wódki czy po jakiś narkotykach, lecz prawda jest taka, narkotyków nigdy nie zażywałem a alkohol raz na miesiac z kumplami 4 piwka..) występują też inne objawy ( objawy suchego oka tzn: czesty jak nie wieczny dyskomfort w oku, jasne światła w hipermarketach jakiegoś oczopląsu dostaje, przy włączonych klimatyzacjach też jest tragedia, swedzenie oka, czasem łzawienie oka zwłaszcza na wietrze itp.) Po dłuższej przerwie nie dawało mi to spokoju, udałem się prywatnie do okulisty wyszukanego w internecie jednego z lepszych w Warszawie/Polsce. Po spojrzeniu w oko od razu stwierdził, że mam problemy z gruczołami meiboma( odpowiadający za nawilżanie oka) faktycznie na brzegach powiek zbierają mi się takie miniaturowe pęcherzyki. Przepisał mi: oxycort A, thealoz duo gel, blephasol i sól fizjologiczna. Stosowałem leczenie ze dwa miesiące w trakcie leczenia poszedłem jeszcze do dermatologa która stwerdziła atopowe zapalenie skóry, nie wiem czy jedno z drugim może mieć coś wspólnego, przepisała pirolam, rozex i kremy tłuste. Po całej kuracji 2 miesięcznej stwierdziłem, że oczy jakie były takie są, ewentualnie z 10% mniej sa czerwone. Poszedłem z powrotem do tego samego okulisty który jak usłyszał, że moze 10% jest lepiej stwierdził no to mamy diagnoze taki Twoj urok musisz to pokochać.. Proszę pomóżcie mi co mam z tym zrobić, może macie/mieliście taki sam problem, gdzie szukać rozwiązania tego problemu? :(


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Śro Gru 02, 2015 6:30 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
- masz klasyczną dysbakteriozę.
- na poczatek seria witamin z grupy B i minie po 2-3 miesiacach.
- naprawa flory bakteryjnej w jelitach , to trudniejsza sprawa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Śro Gru 02, 2015 10:12 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Gru 01, 2015 3:28 pm
Postów: 11
To flora z jelit ma taki wpływ na moje oczy? Czemu sa raz troche czerwone a czasem jedno oko bardzo z jakąś wydzieliną ropną.
To jak mogę to wyleczyć? :( rozumiem, że sama witamina B nie podziała?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Czw Gru 03, 2015 11:12 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Objawy które tu opisałeś wcale nie muszą wskazywać na tzw Zespół suchego oka, na co wskazywałaby Twoja zaordynowana przez lekarzy okulistów terapia. Otóż przekrwione i ropiejące oczy mogą też wskazywać na Conjunctivitis, czyli zapalenie spojówek. Spojówki (tunicae conjunctivi) pokrywają od wewnątrz obie powieki (palpebrae) - górną (palpebrum superior) i dolną (palpebrum inferior). W okolicy kąta bocznego i przyśrodkowego oka (angulus lateralis et medialis oculi) spojówka przechodzi na rogówkę (cornea) pokrywającą gałkę oczną (bulbus oculi) od zewnątrz.
Twoje objawy kumulują się właśnie w tych miejscach. Piszesz że czasem masz tak zaropiałe oczy, że trudno jest Ci je otworzyć. A to jest właśnie jeden z podstawowych symptomów zapalenia spojówek. I bynajmniej to nie jest Twoja uroda, ale schorzenie, które da się dość szybko wyleczyć, pod warunkiem zastosowania dobrego antybiotyku w kroplach lub maści jak np Neomycyna.
Taka jest właśnie moja sugestia I może warto pójść tym tropem.
Jako zioła stosowane ochronnie na oczy polecam krople ze świetlika łąkowego (Euphrasia pratensis guttae) lub okłady z rumianku pospolitego (Matricaria chammomilla compress).
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Pon Gru 07, 2015 2:19 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Warto udać się do okulisty na badania,aby stwierdził czy faktycznie jest to zespół suchego oko i zapalenie spojówki,a tym czasem proponuje dobrać też okulary korekcyjne,ochronne,które będziesz zakładać przed oglądaniem tv czy pracą przed ekranem monitora.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Pon Gru 07, 2015 4:49 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Gru 01, 2015 3:28 pm
Postów: 11
Własnie dzisiaj ide na wizyte prywatnie z dobrą opinią okulista, ale ostatnio też u takiego byłem to jakoś badań po kolei mi nie robił :/ tylko powiedział ze zespół suchego oka to z reguły kobiety mają, a facetom to własnie chorują brzegi powiek czyli problemy z gruczołem mejboma, nieodpowiednie nawilżenie oka zamiast tłuszcz w łzie to na brzegu powieki się zbiera, ale czy to sie da stwierdzic bez badań? czy tak jak mi powiedział trzeba to pokochać i nic nie da się z tym zrobic? :/ to strasznie wygląda do tego te wszystkie objawy, które fizycznie odczuwam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Śro Sty 20, 2016 1:16 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Gru 01, 2015 3:28 pm
Postów: 11
Witam wszystkich. Problem nie ustąpił ;/ Przeszedłem szereg padań usg, rtg, badania moczu, krwi. Wszystko pokazuje, że jest dobrze.. Jedynie z moczu wyszło bakterii 30.70 gdzie norma to 0-11.40. Reumatolog skierował na badania boreliozy ( ugryzł mnie 1 kleszcz miałem wtedy z 10 lat czyli koło 12 lat temu). Badanie pierwszych wynik IgG wyszedł 10 gdzie do 10 jest ujemny 10-15 watpliwy, >15 ddodatni, natomiast IgM 50.6 gdzie od 22 jest dodatni. Zrobiłem kolejne testy western-blot które IgG i IgM mam ujemne.. lecz w IgG mam dodatni p41 a w IgM mam dodatni p41 i p39. Wyniki jednoznacznie nie odrzucają boreliozy ale nie potwierszają.. Problem cały czas jest oczy nadal są czerwone, brzegi powiek napuchnięte i lekko czerwone okulista odesłał do reumatologa, u reumatologa czuje, że też to bedzie ostatnia wizyta skoro wychodzi nadal, że wszystko okej :( co mogę jeszcze zrobić? czy to na pewno nie ta borelioza? co w takim razie z tymi p41 i p39 może to świadczy o innej chorobie ??


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 9:04 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 30, 2015 3:44 pm
Postów: 147
A co z wizytą u okulisty? Bo moim zdaniem jego opinia również będzie miała bardzo duże znaczenie,szczególnie że występuje zaczerwienienie oka i ból,więc warto zbadać się właśnie pod tym kątem.

_________________
www.Zielonysmak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Pią Sty 29, 2016 9:34 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Gru 01, 2015 3:28 pm
Postów: 11
Tak jak wyzej pisalem, bylem u dwoch okulistow ktorzy mnie odsylali jeden do dermatologa drugi natomiast do reumatologa. Wiec pora chyba pojsc jeszcze do trzeciego ktory w koncu przypatrzy mi sie lepiej i jakies badania porobili. Odbiegajac nie wiem czy wierzycie w takie badania cxy nie, sam mam watpliwoaci ale zrobilem badanie zywej kropli krwi, gdzie pokazalo ze mam bardzo duzo bakterii we krwi, troche zakwaszony organizm, to juz druga rzecz co wskazuje na jakies bakterie, czy jest jakies badanie co mozna znalesc przyczyne tych bakterii ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Pią Sty 29, 2016 5:48 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sty 29, 2016 5:26 pm
Postów: 1
Dzień dobry.
Ja miałam podobny problem z oczami chodziłam od okulisty do okulisty i nikt nie umiał mi pomóc jednak pewnego razu uważam że był to chyba cud na jednym ze zjazdów rodzinnych babcia mojego zięcia przyjechała ze swoja koleżanką po krótkiej rozmowie kobieta ta doradzila mi prosty sposób na moje dolegliwości i o dziwo po 2 tygodniach skończył sie mój problem z oczami ,do małej miseczki wlać 20ml naparu z rumianka do tego dodać 4 krople cytryny i płatkami kosmetycznymi przemywać zamkniete oczy od spojówki do skroni robić to dwa razy dziennie rano i wieczorem ,do tego wszystkiego sama od siebie piłam 1 raz dziennie herbatke z czyska .Kuracja pomogła a ja od czasu do czasu nadal przemywam oczy w ten sposób.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Sob Sty 30, 2016 8:36 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Gru 01, 2015 3:28 pm
Postów: 11
A pytanie ile czasu miales te problemy z oczami ? Ja juz mam sporo lat i sie tak mecze, przemywam rano i wieczorem plynem do powiek: blephasol moze ciutke pomaga ale to nie jest to :/ np. Wieczorem jak sie poloze i przespie z godzine cxy dwie, ovudze sie to mam takie suchce oczy az ledwo co ruszam w lewo i w prawo i oczywiscie jeszcze bardziej czerwone niz norma :/ chetnie i ten rumianek z cytryna sprobuje a moze to ma jakis sklad boski


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Pią Lut 12, 2016 11:58 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Może warto wybrać się do okulisty na profilaktyczne badania,zapewniam Cie,że to na pewno nie zaszkodzi,a być może tylko pomoże. Co do samych soczewek kontaktowych czy opraw okularowych,to zapraszamy do nas,właśnie tym zajmujemy się na co dzień.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Pią Lut 12, 2016 3:18 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Gru 01, 2015 3:28 pm
Postów: 11
Nie mam problemów ze wzrokiem bo dobrze widze, okulisci tez nie widza potrzeby abym okulary zakładał. Teraz jestem na etapie ponawiania testów westor blot na berelioze. Ale sam nie wiem co z tego wyjdzie :/ Jeszcze po weekendzie ide na badania tarczycy a wiecej pomysłow nie mam wiec jakby komuś jeszcze przyszło coś do głowy to smiało piszcie :)) z góry dzieki :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Czw Mar 10, 2016 11:21 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Z mojej strony brak dodatkowych pomysłów,poczekamy na wyniki testów i wtedy będzie można napisać coś więcej,mam nadzieję ze wszystko dobrze się skończy :)

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ratunku moje oczy!!
PostWysłany: Czw Mar 10, 2016 4:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 10, 2016 4:20 pm
Postów: 6
moja kolezanka miala podobnie, tak jak ktos napisal powyzej ma to zwiazek z flora bakteryjna, przynajmniej u niej taka byla diagnoza, trzeba systematycznie zazywac tabletki, które zapisze na to lekarz i po kwartale najpozniej powinno byc juz ok, jak nie przejdzie, no to wtedy trzeba bedzie chyba zrobic juz naprawde kompleksowe badania, zeby wykluczyc inne schorzenia


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności