Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:15 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Wto Lut 09, 2016 6:59 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lut 08, 2016 8:39 pm
Postów: 3
Drodzy, mili :-) czy znacie może jakieś sposoby na powracające co jakiś czas zaparcia? Dodam, że nie chcę przyjmować żadnych leków, nie przepadam za farmakologią, zawsze próbuje sobie pomóc naturalnymi sposobami, ale przyznaję, że ostatnio czuję się bezradna, bo te zaparcia w ogóle nie mijają. A utrudniają życie, i to mocno. Dziękuję za pomoc.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Śro Lut 10, 2016 10:40 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Lut 10, 2016 10:21 am
Postów: 19
W takim razie napisz jakie leki naturalne stosowałaś do tej pory,podaj szczegóły. Poza tym na zaparcia bardzo pomaga tzw "detoks" za pomocą koktajli owocowych,oraz siemię lniane.

_________________
www.Med-life.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Śro Lut 10, 2016 12:44 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Głównymi przyczynami zaparć (Obstipatio) jest zła dieta, mała podaż płynów i unikanie ruchu.
Jeśli chodzi o dietę należałoby zwrócić uwagę na podaż błonnika który składa się z pektyn, hemicelulozy i celulozy i jest węglowodanem zatrzymującym płyny. Poprzez zatrzymanie płynu błonnik powoduje rozpulchnienie mas kałowych i ich uwodnienie, przez co łatwo mogą się przemieszczać w obrębie jelita grubego (intestinum crassum) i łatwiejszy staje się też proces defekacji, czyli wypróżnienia. Błonnika dostarczają nam owoce zjadane ze skórką, warzywa głównie korzeniowe i produkty pełnoziarniste, jak i zboża. Z produktow zbożowych można wymienić ryż brązowy, czy kasze gruboziarniste. Ze zbóż najsilniej wypróżniająco działa żyto, owies, proso i kukurydza.
Spożywanie siemienia lnianego (Semen lini) po 4 łyżki rano również pomaga w regulacji wypróżnienia.
Tak samo działa dodanie do diety suszonych owoców jak jabłka, śliwki kalifornijskie, morele, czy rodzynki.
Bardzo ważne jest dodawanie przypraw naturalnych tj koper włoski (Foeniculus graveolens), kminek (Carrum carvi), majeranek (Mayoranae herba) i anyż (Pimpinella anysium).
Dodawanie codzienne probiotyku w postaci lewoskrętnych szczepów bakteryjnych acidophillus i bifidus lub bifidobacter wzbogaca naturalną florę bakteryjną jelita i pomaga w zaparciach. Najlepsze są do tego jogurty pełnotłuste firmy Danon z oznacznikiem L+.
Spożywanie w umiarkowanej ilości warzyw cebulowych (Familiae Aliaceae) również niesie pomoc. Nie wolno z nimi przesadzać gdyż za duża retencja allicyny mogłaby zbytnio podrażniać śluzówkę jelita.
Periodycznie zażywany preparat Colon C z dodatkiem probiotyku i błonnika regulującego wypróżnianie jako zawiesina również pomaga w tym problemie.
Od czasu do czasu polecane są powidełka owocowe z owoców czarnego bzu (Fructi Sambuci nigra).

Do picia poleca się szczególnie wody mineralne siarczkowe (sulfuris) które podrażniając lekko jelito wzmagają jego perystaltykę. Do takich wód należą krynickie Jan, czy Zuber i wysowska Franciszek (nie wiem, czy dostępna na rynku). Patrząc na etykietę danej wody trzeba zwrócić uwagę na obecność jonów siarczanowych SO4, czy siarczynowych SO3). Najzdrowsze jest wybieranie wód w szklanych butelkach, plastik jest bowiem toksyczny
Z wodami siarczanowymi i siarczynowymi nie należy przesadzac, bowiem może to w konsekwencji doprowadzić do biegunek.

Bardzo ważny jest ruch i to nawet dość intensywny. Mogą to być np spacery (volksmarching) lub Nordic walking tak dzisiaj popularny.

Z pomocą idzie Fitoterapia. A oto przykładowa mieszanka ziołowa:

Owoc kopru włoskiego (Fructus Foeniculi graveolens) 50g
Owoc kminku (Fructus carvi) 50g
Owoc anyżu (Fructus anysi) 30g
Kora kruszyny (Cortex Friangulae) 30g
Owoc bzu czarnego (Fructus Sambuci nigra) 30g

Zioła zmieszać i wziąć dwie łyżeczki mieszanki na szklankę wrzątku. Zaparzać pod przykryciem przez ok 20 minut, przecedzić i pić letni napój ziołowy najlepiej przed snem. Rano powinno nastąpić wypróżnienie.
Zioła tj owoc czarnego bzu, owoc kminku, owoc anyżu, kora kruszyny zawierają związki naturalne tzw antrachinony, pomagające w wypróżnianiu. Do podobnych ziół należy także senes (Senei foli).

Przy wypróżnianiu pomagają rośliny strączkowe tj soja, soczewica, ciecierzyca, fasola we wszystkich jej odmianach. Ale uwaga do posiłku z tymi roślinami należy zawsze dodawać kminku i majeranku, co zapobiegnie wzdeciom i związanym z nimi kłopotom trawiennym.

Starałem się podać całą swoją wiedzę na ten temat więc jest tego dużo. Mam nadzieję że takie skompensowane działanie przyniesie u Ciebie efekty.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Czw Lut 11, 2016 2:01 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lut 08, 2016 8:39 pm
Postów: 3
bardzo, bardzo Wam dziękuję, te informacje są naprawdę wyczerpujące. Kto pyta nie błądzi :-) Odpowiadając na pytanie - ja głównie stosowałam czopki, glicerynowe, czasem działały czasem nie, w każdym razie znajomy od dzieciństwa środek. Zdarzało mi się pić ziółka typu xenna, brałam ziołowy, rozwalniający pilex, ale nie mogę powiedzieć, żeby jakoś specjalnie pomogło. Zaczęłam teraz pić siemię lniane rano, ustawiłam kilka przypomnień w telefonie - nawadnianie się :-) często jednak wyjeżdżam w podróże służbowe, także za granicę, i wiem, że wtedy na pewno mnie dopadnie, wiem też, że nie mogę wziąć czegoś na przeczyszczenie chcąc lecieć samolotem... Jak tu żyć? :-) :-)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Pią Lut 12, 2016 7:08 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
Cytuj:
Jak tu żyć

- a nie masz czasem problemów z mała ilością kwasu w żołądku ?
- ja bym spróbował Betaine HCL (650 mg + 150 mg pepsyna) tak przez tydzien, jedna tabletka przed posiłkiem.
- na innych forach sa opisy jej aktywnego działania na problemy ze zdrowiem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Pią Lut 12, 2016 12:05 pm 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Na to potrzeba też czasu,bo jak widze to dopiero od niedawna zaczęłaś rano pić siemię lniane. Dodatkowo polecam też zakupić sok z aloesu i spożywać codziennie,on też powinien się sprawdzić jeżeli chodzi o zaparcia.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 6:23 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lut 08, 2016 8:39 pm
Postów: 3
zgadza się, przygoda z siemieniem lnianym trwa od niedawna. Przyznaję, że "koktajl" z siemienia to najbardziej ohydna rzecz, jaką zdarzyło mi się pić. Zaczęłam też jeść rodzynki i figi, podobno dobrze wpływają na perystaltykę jelit. Zastanawiam się, czy doraźnie nie stosować czopków. Myślicie, że to dobry pomysł?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Czw Mar 10, 2016 11:11 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
No fakt,że może nie jest to jakiś super napój jeżeli chodzi o skład czy tym bardziej smak,ale musisz to przeboleć na rzecz właściwości zdrowotnych jakie oferuje. Zobaczysz,że po jakimś czasie będą bardzo pozytywne efekty.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Wto Mar 29, 2016 5:39 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Mar 29, 2016 5:25 pm
Postów: 7
Miejscowość: Krak
Spośród badań laboratoryjnych, w diagnozie przyczyny zaparć, pomocne okazać się mogą:
- badania krwi tj. OB, CRP, morfologia krwi, jonogram, poziom glukozy, kreatyniny, mocznika i TSH
- badanie kału na krew utajoną.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Śro Mar 30, 2016 5:44 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Śro Paź 27, 2010 8:07 am
Postów: 281
Miejscowość: grupa krwi 0 Rh + , Le (-a, +b), wydzielacz, GT2 zbieracz.
Cytuj:
- badanie kału na krew utajoną.

- kolor kału będzie wtedy czarny, zamiast ciemno-brazowego.
- przy takim kolorze kału ja bym poszukał tegoryjca, np dobrym biorezonansem.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Śro Mar 30, 2016 10:25 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Mar 30, 2016 10:20 pm
Postów: 5
Siemię lniane tak, a czy otręby także mogą pomóc przy zaparciach ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 8:06 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Jak najbardziej,znajoma codziennie rano je owsiankę z otrębami zbożowymi i twierdzi,że faktycznie pomaga więc na pewno w Twoim przypadku również nie zaszkodzi jej spróbować.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Wto Maj 17, 2016 10:47 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Maj 16, 2016 6:50 pm
Postów: 55
Oh zaparcia cięzka rzecz... na wszelkie dolegliwosci jelitowe to ja rezygnuje z smażonego i tym podobnych rzeczy. Jak nie mam pomysłu na ugotowanie czegoś co dobrze robi na jelita to pije nutramil , kupiony w aptece. Ma tyle wartości , ze smiało , może zastąpić posiłek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Pon Maj 23, 2016 10:20 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lut 22, 2016 4:19 pm
Postów: 59
Zjadaj codziennie 3 łyżki otrębów, najlepiej owsianych. Możesz dodawać je np. do jogurtu czy ugotować na nich owsiankę. Po przebudzeniu wypij szklankę ciepłej wody przegotowanej. Każdego dnia jedz suszone śliwki i/lub morele.
Jak to nie pomoże to zacznij wspomagać się błonnikiem, który kupisz praktycznie wszędzie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Śro Cze 01, 2016 10:09 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Cze 01, 2016 10:02 am
Postów: 7
Jest coś takiego jak błonnik naturalny.
Przy otrębach trzeba bardzo dużo pić bo można sobie zaszkodzić.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 38 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności