Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 3:48 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Co mogę zrobić z bólami kręgosłupa?
PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 11:05 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lut 19, 2016 10:56 am
Postów: 7
Dzień dobry. Od dłuższego czasu zmagam się z bólami kręgosłupa, ale dość specyficznymi. Mam siedzącą pracę, nie cierpię raczej z tego powodu bo funkcjonuję normalnie, nie boli mnie nic od siedzenia. Natomiast boli mnie okrutnie od… stania. Kiedy muszę gdzieś stać dłużej niż pół godziny, boli strasznie, zwłaszcza w krzyżu i tak mniej więcej w połowie wysokości pleców. Co to może być? Jak sobie z tym radzić? Czy to może być coś poważnego? Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Co mogę zrobić z bólami kręgosłupa?
PostWysłany: Pią Lut 19, 2016 12:48 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Bóle kręgosłupa w postawie stojącej to głównie choroba fryzjerów. To jest raczej normalne podczas długiego stania. Dlatego rehabilitanci, fizjatrzy i lekarze zalecają się troszkę poruszać i nie stać dłuższy czas nieruchomo. Na przykład w pozycji stojącej zalecane jest zmieniać środek obciążenia poprzez np zmianę obciążenia kończyny dolnej. W pozycji siedzącej zaś zalecane jest poruszanie się co jakiś czas na kościach kulszowych. W ten sposób uniknie się tzw choroby przeciążeniowej kręgosłupa.
Ale jeśli mamy już odczuwalne symptomy tej choroby w postaci bólu, możemy oczywiście wdrożyć środki terapeutyczne. Najczęściej w tym stanie rzeczy wiadomym jest fakt tkliwości dolnych odcinków kręgosłupa jak lędźwiowy (vertebrae lumbales) i krzyżowy (os sacrum s vertebrae sacrales). Czasem ból sięga pośladków (glutealis area) i stawu biodrowego (articulatio coxae) gdzie może dojść do tzw coxoartrozy. Przyczyną są najczęściej zmiany osteofityczne, które mogą rozpocząć się już w młodym wieku. Wszystko zależy od tego jak dbamy o nasz kręgosłup.

No cóż nie będę ukrywał, iż w przypadku Spondylosis, czy Spondyloartritis ankyllopoetica podstawą są oczywiście ruch i ćwiczenia. Gimnastyka kręgosłupa nawet krótkotrwała musi być tu codziennością i priorytetem. Kręgosłup to bowiem nie tylko rusztowanie kostne ale przede wszystkim mięśnie. Do tej grupy zaliczamy mięśnie nadkolcowe (mm supraspinales), mięśnie międzykolcowe (mm interspinales) i mięśnie międzypoprzeczne (mm intertransversales). W jaki sposób ćwiczyć te grupy mięśniowe znajdziesz we wcześniejszych moich postach, wystarczy tylko poszperać w archiwum Zdrowo pl. Najważniejsze ćwiczenia to ławeczka i tzw koci grzbiet - ćwiczenie wywodzące się z chińskiej jogi o nazwie Con Tua Ton Tua.

Poza ćwiczeniami i ruchem polecam także często używaną w takich stanach mieszankę ziołową:

ziele skrzypu polnego (Herba Equisetum arvense) 50g
kwiat bzu czarnego (Flos Sambucus nigra) 50g
owoc bzu czarnego (Fructus Sambucus nigra) 30g
liść pokrzywy (Folium Urticae dioicae) 50g
liść brzozy (Folium Betullae) 30g
ziele rdestu ptasiego (Herba Polygonum avicularis) 30g

Zioła zmieszać i wziąć 2 łyżeczki mieszanki na szklankę wrzątku, gotować przez 3-5 minut, przecedzić i pić ciepły napój dwa razy dziennie.

Przeciwbólowo można pić korę wierzby (Cortex Salicis) po pół szklanki po posiłku głównym. Kora wierzby ma silne działanie analgetyczne i przeciwzapalne.
Do kory wierzby czyli dozie salicylanów można dołączyć witaminę B compositum po 2 drazetki 3 razy dziennie oraz magnez. Po tej kuracji ból powinien szybko ustąpić.

Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co mogę zrobić z bólami kręgosłupa?
PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 7:35 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Lis 23, 2015 4:31 pm
Postów: 15
ja mam może mniej naturalny sposób, ale za to działa od razu. Zabieg, który nazywa się kriolezją i polega na wymrożeniu bolącego nerwu ciekłym azotem. Ja robiłam coś takiego ponad 2 lata temu i do tej pory nie czuję żadnego bólu, a tryb życia raczej mi się nie zmienił. Nie wiem, czy jest to standard, ale mi w KręgosłupCenter robili to przy pomocy rentgenu, dzięki czemu była pewność, że trafią gdzie trzeba. Także jak cię sprawa nagli to warto rozważyć. Lekarz mówił, że nawrotu bólu nie będzie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co mogę zrobić z bólami kręgosłupa?
PostWysłany: Wto Lut 23, 2016 2:59 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lip 23, 2014 12:50 pm
Postów: 33
Witaj. Przede wszystkim nie ruszasz się - prawdopodobnie to jest źródło i przyczyna Twoich problemów z kręgosłupem. Postaraj się jednak wprowadzić chociażby minimalne dawki ruchu do Twojego życia - spacer, trochę przysiadów. Wszelkie ćwiczenia na wzmocnienie mięśni pleców również będą pomocne. O tego typu ćwiczeniach możesz poczytać więcej tutaj: http://www.abcfitness.pl/xxi_wiek_-_wiek_problemow_z_kregoslupem.html Spróbuj, powinno być lepiej. Jeżeli nie będzie - to mogą być zmiany zwyrodnieniowe, wtedy koniecznie powinieneś zajrzeć do ortopedy.

_________________
Ekspert sklepu ABCfitness
www.abcfitness.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co mogę zrobić z bólami kręgosłupa?
PostWysłany: Czw Lut 25, 2016 8:57 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lut 23, 2016 7:20 am
Postów: 10
Najlepiej bylo by sie wybrac do fizjoterapeuty moze na jakies zabiegi albo masaze. Praca siedzaca lub stojaca wlasciwie taka wykonywana w jednym miejscu niestety jest szkodliwa. Tylko takie rozwiazanie znacznie poprawi Twoj stan zdrowia. Taki www.znajdzlekarza.pl/fozjoterapeuta/kraków to bardzo dobre rozwiazanie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co mogę zrobić z bólami kręgosłupa?
PostWysłany: Czw Lut 25, 2016 9:31 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lut 19, 2016 10:56 am
Postów: 7
Dziękuję bardzo. Ale o ile to zwyrodnienia - czy takie ćwiczenia mi nie zaszkodzą? Nie lepiej iść od razu do lekarza?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co mogę zrobić z bólami kręgosłupa?
PostWysłany: Pon Lut 29, 2016 10:35 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Paź 16, 2015 10:32 am
Postów: 166
Tego typu ćwiczenie opisane powyżej nie powinny zaszkodzić,natomiast jeżeli chcesz mieć 100% pewność,to udaj się do lekarza,który wszystko dokładnie Ci powie,w tym również jak leczyć zwyrodnienia.

_________________
www.NaturalneWedliny.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co mogę zrobić z bólami kręgosłupa?
PostWysłany: Śro Mar 02, 2016 1:15 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lip 23, 2014 12:50 pm
Postów: 33
Lekarz może być zupełnie zbędny, to są raczej popularne dolegliwości które łatwo wyeliminować właśnie ćwiczeniami na wzmocnienie pleców. Takie ćwiczenia raczej niczego nie pogorszą, ale gdyby działo się coś nie tak - na pewno poczujesz wzmożony ból, wtedy nie wolno wykonywać ćwiczeń na siłę i trzeba po prostu zgłosić się do ortopedy.

_________________
Ekspert sklepu ABCfitness
www.abcfitness.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co mogę zrobić z bólami kręgosłupa?
PostWysłany: Śro Mar 02, 2016 3:20 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Lut 19, 2016 10:56 am
Postów: 7
Dziękuję za rozwianie wątpliwości. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co mogę zrobić z bólami kręgosłupa?
PostWysłany: Pią Mar 04, 2016 8:53 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Wto Mar 25, 2014 7:43 pm
Postów: 173
Witam,
A może warto zrobić sobie prześwietlenie kręgosłupa. Kiedyś mój znajomy opowiadał, że jego znajoma miała bóle kręgosłupa. Po prześwietleniu kręgosłupa okazało, ze miała niewielkie pęknięcie w kręgosłupie.

Moje własne doświadczenie:
Przez wiele lat teczkę z dokumentami (waga około 10 kg) nosiłem w prawej ręce, a później tę teczkę nosiłem na prawym ramieniu. Po pewnym czasie nie mogłem długo stać na prawą nogę. Lekarz po prześwietleniu kręgosłupa stwierdził, ze mam bardzo duże skrzywienie kręgosłupa w części lędźwiowej i był bardzo zaskoczony, że ja jeszcze chodzę. (A wyjaśnienie tego jest proste: Ja od ponad 20 lat rano przed śniadaniem systematycznie ćwiczę zestaw ćwiczeń typu joga ze stron 38-43 książki: doktora G.P. Malachowa: „Oczyszczanie organizmu i prawidłowe odżywianie”1/).

Lekarz rodzinny skierował mnie do lekarza neurologa zajmującego się rehabilitacją.

A specjalista od rehabilitacji skierował mnie na pewne zabiegi (niestety nie pamiętam już jakie). Te zabiegi bardzo mi pomogły i wspomniane wyżej problemy ustąpiły.

Warto zrobić prześwietlenie bolącej części kręgosłupa.
A później warto prosić lekarza rodzinnego o skierowanie do neurologa od rehabilitacji. U nas do tego specjalisty trzeba się wcześniej zapisać, bo u nas w Koszalinie na wizytę u niego się czeka kilka miesięcy.
Jeśli ten lekarz skieruje na zabiegi, to na te zabiegi znów się czeka kilka miesięcy.
Przypis:
1/ Książkę wydało prawdopodobnie 1996 roku Wydawnictwo „Interspar” z Warszawy w ramach serii „Moce uzdrawiające”
Pozdrawiam,
Ryszard Roszkowski


http://ryszrosz.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co mogę zrobić z bólami kręgosłupa?
PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 3:15 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Paź 12, 2014 8:44 pm
Postów: 45
na samym początku wiadomo, że warto skonsultowac się z lekarzem albo dobrym fizjoterapeutą, który często potrafi zdziałać cuda, ja dzięki masażom z fizjol + zmianie fotela do pracy na bardziej profesjonalny zupełnie inaczej jestem w stanie teraz funkcjonować, a że Pani z fizjol przychodziła do mnie na zabiegi do domu to z czasem nie jest się w żaden sposób stratnym na dojazdach chociażby


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co mogę zrobić z bólami kręgosłupa?
PostWysłany: Czw Mar 10, 2016 10:49 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Dobre rady,warto brać je pod uwagę,plus koniecznie konsultacja z lekarzem specjalistą,który zbada ewentualne wady postawy i powie co należy zrobić. Na pewno nie zaszkodzą masaże czy regularne wizyty na basenie.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co mogę zrobić z bólami kręgosłupa?
PostWysłany: Śro Maj 18, 2016 5:00 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Kwi 21, 2016 10:44 am
Postów: 6
Miejscowość: Warszawa
Choroba zwyrodnieniowa stawów rozwija się na skutek zaburzenia ilości i jakości chrząstki stawowej, a często atakuje również kręgosłup. W jej przypadku, korzystne działanie wykazuje natywny kolagen typu II, który jest podstawowym składnikiem Normaflexu. Jego skład uzupełniono o ekstrakt z owoców dzikiej róży i kory sosny nadmorskiej, a także o witaminę C, która pomaga w syntezie kolagenu.

http://normaflex.pl/
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co mogę zrobić z bólami kręgosłupa?
PostWysłany: Pon Maj 23, 2016 3:40 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 31, 2016 9:00 pm
Postów: 24
to zależy gdzie i w jakim odcinku Cię boli. Moja żona ze wzgledu na duże piersi a co za tym idzie spore obciążenie miała strasznie zwyrodnienie kręgów szyjnych. Najpierw musiała uzupełnić kolagen miedzy stawami i kręgami, brała w tym celu arthroblock forte następnie miała profesjonalną rehabilitacje. Bóle minęły, teraz dba o siebie, nawet kupiła matę do ćwiczeń, jest aktywniejsza, kręgosłup musi być aktywny tak samo jak stawy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Co mogę zrobić z bólami kręgosłupa?
PostWysłany: Pią Cze 03, 2016 11:40 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Cze 03, 2016 11:30 am
Postów: 31
Oczywiście,że wszystko jest zależne od rodzaju bólu czy też odcinka kręgosłupa,natomiast generalnie moim zdaniem nie powinieneś czekać aż bóle zaczną się nasilać,tylko czym prędzej udać sie do lekarza specjalisty.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 35 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności