Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:20 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: potworny bol glowy
PostWysłany: Śro Mar 30, 2016 12:14 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Mar 18, 2016 3:56 pm
Postów: 5
Czy możecie poradzić mi jak wygrać z nawracającym bólem głowy? szczególnie meczy mnie przy nachylaniu i o dziwo stwierdziłam że mam jakies problemy z wechem ?!?!


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: potworny bol glowy
PostWysłany: Nie Kwi 03, 2016 7:19 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Witam fiolek77

Przyczyn oczywiście może być wiele...nawet straszne... ale mogą to być nerwy... a chyba najczęściej przyczyną bywają zaparcia. Dawno temu jak jeszcze nie jadałam zgodnie z grupą krwi wg wskazówek D'Adamo... miewałam zaparcia... nawet czterodniowe... bardzo mnie to męczyło i wówczas bardzo bolała mnie głowa (to powodowało zatrucie organizmu- wypróżnienia powinny być 1-2 razy na dobę)... od wielu lat takich kłopotów nie miewam (jestem zerówką... od lat jadającą Kelp zawierający morszczyn pęcherzykowaty)... dodatkowo zauważyłam, że również po wypróżnieniu następuje wyraźny spadek podwyższonego chwilowo ciśnienia krwi...
Jeśli zaparcie powstaje na tle nerwowym...warto je zlikwidować w dowolny sposób i sprawdzić czy głowa się uspokaja... Nie słyszałam też na przestrzeni lat aby BTD D'Adamo komuś zaszkodziło...więc można, zależnie od posiadanej grupy krwi znaleźć sobie produkt, który ma działanie lekko przeczyszczające... i go użyć kiedy trzeba np. u mnie jest to kawa lub u "B" żytni chleb... Henryk z naszego forum natomiast radził brać 5 kropli pod język oleju rycynowego. Poza tym... warto przeczytać Ukryte terapie Jerzego Zięby :)

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: potworny bol glowy
PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 9:40 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lut 23, 2016 7:20 am
Postów: 10
Przede wszystkim to powinnas sie udac do neurloga, mozesz go poszukac na portalu znajdzlekarza. Tylko w ten sposob uda Ci sie poznac przyczyne bolu. Nie ma innego wyjscia,samemu mozna tylko gdybac co to moze byc


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: potworny bol glowy
PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 10:29 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Kwi 04, 2016 10:19 am
Postów: 50
Witam Wszystkich Użytkowników na forum. Tutaj mam bardzo podobne zdanie,czyli warto czym prędzej udać sie na badania kontrolne do lekarza,ponieważ częste i nasilające się bóle głowy nie są czymś naturalnym,to moim zdaniem nie jest zwykła migrena.

_________________
www.Denique.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: potworny bol glowy
PostWysłany: Czw Kwi 07, 2016 6:36 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Jadając zgodnie z grupą krwi nie miewa się też migren... a lekarz... jeśli jest dobry... najpierw o wszystko wypyta... więc trzeba mieć własne obserwacje... Też ma doświadczenia z BTD D'Adamo i zna Ukryte terapie Jerzego Zięby...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: potworny bol glowy
PostWysłany: Pią Kwi 08, 2016 10:35 am 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

No cóż z tym bólem głowy to bywa różnie. Najczęstszą przyczyną jest napięcie mięśni, a szczególnie potylicznego (musculus occipitalis) i czołowego (m frontalis), a może to wynikać z napięcia mięśni karku (mm nuchae). Drugą przyczyną może być skurcz naczyń doprowadzających krew do mózgu w obrębie tzw koła naczyniowego Wilisa.
Nie bez znaczenia jest także umiejscowienie i charakter bólu głowy. I tak ból z tyłu może mieć przyczynę w nadciśnieniu tętniczym (Hypertonia arterialis). Ból skroniowy np mówi nam zwykle o problemach trawiennych, a ból w okolicy czołowej o chorych zatokach przynosowych. Bóle pulsujące zaczynające się po jednej stronie głowy to bóle migrenowe, a te skupiające się dookoła głowy to tzw bóle klasterowe.
W Twoim przypadku, o ile dobrze to wyczytałem ból skupia się w okolicy trzonu kości klinowej i zakrętu zaśrodkowego (os sphenoidale et gyrus postcentralis area) co może wskazywać na problemy z zatoką klinową. Takie bóle nasilają się po schyleniu głowy ku dołowi, albowiem wtedy wzrasta ciśnienie w obrębie zatok. Ale to nie jest diagnoza a podejrzenie. Dlatego warto odwiedzić może nie tyle specjalistę co wstępnie lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: potworny bol glowy
PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 12:21 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Paź 17, 2011 2:52 pm
Postów: 38
Zaparcia mogą być przyczyną bólu głowy??
Coś w tym może być jedno i drugie towarzyszy mi od dawna i o tyle o ile sobie z nimi radzę to u syna wspieram się dicopegiem junior, on jeszcze nie rozumie że niektóre produkty należy jeść a innych unikać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: potworny bol glowy
PostWysłany: Pon Kwi 18, 2016 8:02 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Wto Lip 14, 2015 11:06 am
Postów: 210
Co prawda nie spotkałam się jeszcze z tym aby zaparcia były przyczyną bólu głowy,ale kto wie- robiąc podstawowy zestaw badań na pewno uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania,z bólem głowy- szczególnie tym notorycznym,naprawdę nie ma żartów.

_________________
www.Optilux.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: potworny bol glowy
PostWysłany: Śro Kwi 20, 2016 11:25 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Paź 17, 2011 2:52 pm
Postów: 38
może chodzi o zanieczyszczenie organizmu i toksyny?
tak czy inaczej na zaparcia pomaga dicopeg a na ból głowy często nie ma skutecznego środka.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności