Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:41 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czy jest sens robić badania pełne/rozszerzone?
PostWysłany: Śro Kwi 20, 2016 9:09 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 20, 2016 8:38 pm
Postów: 2
Chcialbym sie zbadac profilaktycznie i zastanawiam sie nad badaniami w diag.pl czy robic badanie podstawowe czy pelne, podstawowe kosztuje 59 zł, pelne 423 zl. Posrednie chyba jakos 170. I stad moje pytanie czy jest sens robic pelne czy wystarczy podstawowe? Mam na mysli czy np w krwi widac odzwierciedlenie wszystkich chorob? Czy jest np tak, że jesli bede mial w podstawowych wszystko ok to w pelnych na 100% tez i nie ma sensu ich robic?

Mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi, pozdrawiam

ps linki to tych badan
http://www.pakiety.diag.pl/podstawowy,29.html
http://www.pakiety.diag.pl/pelny,31.html


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Czy jest sens robić badania pełne/rozszerzone?
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 12:35 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

No cóż jeśli chodzi o badania podstawowe to rzeczywiście nie odzwierciedlają one wszystkiego, dlatego czasem przy zauważalnym odstępstwie od normy w badaniach podstawowych zleca się ich uzupełnienie. Na przykład przy wysokiej leukocytozie, której przyczyną może być stan zapalny w organizmie, aby to potwierdzić zleca się jeszcze badanie OB (opad Biernackiego) oraz powinno się zwrócić uwagę na ilość eozynofili, czyli krwinek kwasolubnych wybarwiających się na czerwono, albowiem eozynofilia może wskazywać np na Parazytozę czyli na obecność pasożytów typu tasiemiec, czy owsiki. Przy podejrzeniu anemii (niski poziom Hgb i HCT powinno się jeszcze zwrócić uwagę na średnią objętość krwinki czerwonej MCV, albowiem niski wynik w tym zakresie zazwyczaj wskazuje na niedokrwistość niedobarwliwą. W badaniu na poziom glukozy we krwi lub cholesterolu powinno się przy odchyleniach od normy zrobić lipidogram czyli rozszerzone badanie przemian tłuszczowych lub tzw krzywą cukrzycową. W pierwszym badaniu zwraca się uwagę na poziom cholesterolu frakcji HDL i LDL oraz poziom trójglicerydów. W drugim badaniu bierze się pod uwagę zmianność stężenia glukozy w porównaniu wartości na czczo i 2 godziny po posiłku.
Przy stwierdzemniu infekcji dróg moczowych i nieskuteczności leczenia dostępnymi antybiotykami jak np gentamycyna, czy nollicin robi się jeszcze uzupełnienie badania antybiogramem, który pozwala przeanalizować dogłębnie wrażliwość poszczególnych szczepów na dany antybiotyk. W podstawowym badaniu moczu, bez posiewu możemy przy stwierdzonym stanie zapalnym obserwować leukocytozę. Obecność leukocytów w osadzie jest natomiast normalna i nie powinna nas martwić.
Przy podwyższonym wskaźniku bilirubiny we krwi badanego zleca się dodatkowe badanie na poziom aminotransferaz - alaninowej i asparaginianowej, tzw próbę wątrobową. Zbyt wysoki poziom obu aminotransferaz może wskazywać na stan zapalny największego gruczołu.
Konkludując i reasumując dodatkowe szczegółowe badania powinny być zlecane po wystąpieniu odstępstw od normy w badaniach podstawowych. Natomiast gdy wyniki badań podstawowych są dobre nie ma potrzeby robienia badań dodatkowych.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy jest sens robić badania pełne/rozszerzone?
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 9:59 pm 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Mar 29, 2016 5:25 pm
Postów: 7
Miejscowość: Krak
Warto dodać, że obecnie prowadzimy akcję "Żyj zdrowo-bądź aktywny". Polega na obniżce o niemal 60% ceny 2 pakietów badań, a także konkursie, w który do wygrania są wczasy odchudzające i weekendy w SPA, a także konsultacje dietetyczne. Wystarczy do 30 czerwca zarejestrować się na stronie akcji http://www.zyjzdrowo.diag.pl/, gdzie znajdziecie szczegóły, i pobrać vouchery na badania. Następnie należy wydrukować je lub zapisać na urządzeniu mobilnym i, do końca lipca 2016 r., udać się do najbliższego punktu pobrań Diagnostyki.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Czy jest sens robić badania pełne/rozszerzone?
PostWysłany: Czw Kwi 21, 2016 11:59 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Kwi 20, 2016 8:38 pm
Postów: 2
moj post nie byl reklamą, ale widze ze diagnostyka sie podczepila, wolalbym jednak skoro juz wypowiada sie diagnostyka to chyba jest to najlepsze zrodlo informacji ktore mogloby mi pomoc.. jednak tej pomocy nie widze w opscie powyzej i ostatecznego zalatwienia sprawy.. niestety moje pytanie stalo sie reklamą za co przerpaszam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności