Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Wto Mar 19, 2024 8:08 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak bardzo alkohol może zmienić człowieka?
PostWysłany: Wto Cze 14, 2016 12:09 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 17, 2016 12:26 pm
Postów: 4
Cześć… piszę do was z dosyć smutną sprawą. Mój brat, nadżywa od pewnego czasu alkoholu… chłopak ma zaledwie 30 lat na karku, a potrafi spędzić kilka dni w cugu. Jednocześnie jakimś cudem udaje mu się zachować swoją robotę (a ma nienajgorszą). Z drugiej strony wystarcy tylko wspomniec, że mógłby nieco przystopowac, nawe tna imprezach rodzinnych, to potrafi się awanturować. Powiedcie mi, czy alkohol naprawde może aż tak zmienić człowieka, że porzuca dotychczasowe zainteresowania (do tej pory uwielbial motocykle crossowe) i oddalić się od rodziny?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jak bardzo alkohol może zmienić człowieka?
PostWysłany: Śro Cze 15, 2016 7:25 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Cze 13, 2016 12:25 pm
Postów: 5
Niestety… często tak jest, że ci, ktorzy piją, porzucają dotychczaoswe swoje życie na rzecz alkoholu. Odcinają się od rodziny, porzucaja zainteresowania. Najgorsze jednak jest to, że sa świetnymi manipulatorami. Najczesciej robią tak, żeswoje picie usprawiedliwiają tym, że ktoś jest dla nich zły, tj np. krzyczy się na niego, że on pije, więc on pije po to, by się odstresowac i takie błedne koło…


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak bardzo alkohol może zmienić człowieka?
PostWysłany: Śro Cze 15, 2016 11:43 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 03, 2015 9:24 am
Postów: 6
Koleżanka mam wrazenie trochę też stereotypowo patrzy na alkoholikow, bo to niekoniecznie porzucają bliskich czy zainteresowania. Chyba, że tu chodzi o metafore. Trzea pamiętac, że alkoholizm może dotknąć każdego. Mój wujek, osoba wysoko postawiona w jednej panstwowej instytucji, niby przykladny szef, w domu potrafi robic tyranie. Bo to jest tak, ze on sobie radzi oczywiście z pracą, rodzine chce scalać, ale jak wypije, to wylewa swoje madrości i jaki toon jest genialny, a wszyscy wkolo to nieudacznicy… Alkohol więc tez „pomaga” przelamac jakieś swoje wewnętrzne bariery, przy czym nie chodzi o te dobre najczęsciej. Z drugiej strony, jako zapalony wedkarz cały czas też chodzi na ryby.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak bardzo alkohol może zmienić człowieka?
PostWysłany: Czw Cze 16, 2016 7:09 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 17, 2016 12:26 pm
Postów: 4
czyli widać to chyba też zalezy od osobowości człowieka. Na pewno wiadomo jedno, że alkohol wyzwala w nas gorsze instynkty i w takiej, czy innej formie porzucamy rodzinę. Niektórzy fizycznie, inni stając się dla nich tyranem,a lbo po prostu w jakiś sposób ich obciążając. Niestety, wiekszość z tego, co Wy tu dziewczyny piszecie widzę u swojego brata…


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak bardzo alkohol może zmienić człowieka?
PostWysłany: Czw Cze 16, 2016 10:00 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 10, 2015 9:57 am
Postów: 7
Witam Was… Myślę, że przydałaby się Wam perspektywa tej drugiej strony. Jestem osobą, która leczyła się korzystając z pomocy ośrodka Agnus Terapia. Obecnie, powiedzmy, jestem już „wyciszony”, bo niestety, ale w życiu się człowiek z tego nie wyleczy. Alkoholizm zostaje z nami na zawsze. I tez byłem osobą, która miała firmę, miała rodzinę i pasję. Dzisiaj z tego wszstkiego został mi syn, który mnie w tym wszystkim wspiera. Żona mnie zostaiła i wcale się jej nie dziwię. Nie bedę mówić, co się działo, bo to nie na tym rzecz polega. W każdym razie ja się czułem kieyś usprawiedliwiony, że piję. Bo praca stresująca, bo to relask się należał. I tak jak któraś z koleżanke wyżej pisała, jak żona mówiła, że za dużo piję, że powinienem przestac i że odejdzie, to czułem się bardziej zdenerwowan, a alkohol był złudną nadzieją na to, że będzie mozna się odstresować. I tak błędne koło trwało dopóki w smie syn nie otworzyl mi oczu. Teraz po terapii ze specjalistami z tego ośrodka wiem,że mogę się przeciwstawic alkoholowi i już od ponad półtora roku jestem czysty.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak bardzo alkohol może zmienić człowieka?
PostWysłany: Czw Cze 16, 2016 2:09 pm 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Alkohol może zmienić człowieka diametralnie. Już nie raz byłem świadkiem totalnego stoczenia się na dno.

_________________
https://www.bodypak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak bardzo alkohol może zmienić człowieka?
PostWysłany: Pią Cze 17, 2016 7:13 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 17, 2016 12:26 pm
Postów: 4
Stary… pełen szacuj za wyjście z tego bagna. Na pewno nie było łatwo, tm bardziej, jak zostaleś tylko Ty i syn. Myśle, że to oparcie rodziny jest bardzo ważne. Słuchaj… w razie, gdyby jakimś cudem udało mi się przekonac brata do tego, żeby poszedł na tę terapie, podasz mi jakiś kontakt do nich? Cokolwiek, maila, link, telefon? Bede bardzo wdzięczny za pomoc.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak bardzo alkohol może zmienić człowieka?
PostWysłany: Pią Cze 17, 2016 11:22 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 10, 2015 9:57 am
Postów: 7
Przede wszystkim musisz się aastawić, że to nie będzie łatwe. Brat, jak i ja to robiłem, pewnie bedzie zaprzeczać, że cokolwiek mu dolega. Ale jeśli juz jakoś uda Ci się otworzyć mu oczy, to tu http://agnusterapia.pl/alkoholizm jak ewentualnie dalej postępowac. Mój syn tez poddał się terapii, ale w ramach DDA. Więc to nie jest tak, ze wlasnie tylko osoba, bedąca alkoholikiem ma wsparcie, ale też i ci, którzy są jej najbliżsi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak bardzo alkohol może zmienić człowieka?
PostWysłany: Pią Cze 17, 2016 12:29 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 17, 2016 12:26 pm
Postów: 4
Dla brata w sumie ja jestem najbliższ oprócz rodziców. W kazdym razie dostanieode mnie całe niezbędne wsparcie. Dzięki Ci stary za te słwa, za historię, jaka pewnie jest jedną z wielu, ale Ty z tego wyszedłeś. Mam nadzieję, że i mojemu bratu się uda. Pozdrawiam serdecznie Was wszystkich!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak bardzo alkohol może zmienić człowieka?
PostWysłany: Śro Cze 22, 2016 12:34 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 22, 2016 12:08 pm
Postów: 141
W takim razie pozostaje życzyć powodzenia i wytrwałości,bo jak dobrze wiemy alkohol potrafi diametralnie zmienić człowieka,szczególnie kiedy to już przeradza się w nałóg. W wielu przypadkach pomoc specjalisty oraz terapia jest czymś absolutnie niezbędnym.

_________________
www.TopWitaminy.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak bardzo alkohol może zmienić człowieka?
PostWysłany: Pią Lip 15, 2016 10:30 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lip 15, 2016 10:00 am
Postów: 6
Niestety tak. To używka, człowiek coraz bardziej się zatacza, nie potrafi ocenić rzeczywistości, a skupia się tylko na tym, by dostać określoną substancję. Alkohol jest bardziej niebezpieczny od papierosów. Powoduje też zmiany w charakterze. Kiedy ktoś się upije jednorazowo na imprezie, raczej nie zachowuje się jak on, prawda? A jeśli jest upity niemal 24 na dobę?

Bardzo ci współczuję :cry: Jedynym ratunkiem jest wsparcie bliskich i terapia, szkoda tylko że osoby uzależnione nie chcą pomocy, gdyż nie zdają sobie sprawy, że jej potrzebują. Albo zdają sobie, tyle że nie chcą się przyznawać, sądzą, ze same sobie poradzą.

_________________
Clint Eastwood: Gdzie s


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak bardzo alkohol może zmienić człowieka?
PostWysłany: Sob Lip 30, 2016 10:50 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 22, 2016 12:08 pm
Postów: 141
Daj też znać za jakiś czas jak w chwili obecnej przedstawia się sytuacja oraz czy udało się pomóc bratu i dalej walczy z nałogiem,będziemy czekać na Twoją odpowiedź na forum:)

_________________
www.TopWitaminy.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak bardzo alkohol może zmienić człowieka?
PostWysłany: Pią Sie 26, 2016 9:35 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sie 26, 2016 9:03 am
Postów: 1
Witajcie, wybaczcie, że może trochę podczepiam pod ten temat i szczerze współczuję sytuacji, ale… sama jestem w nielepszej. Mój mąż, generalnie złoty człowiek, ale niestety, od pewnego czasu zagorzały alkoholik. Nie jest agresywny, ale niestety… pije na umór. I jak jeszcze niedawno był zupełnie normalnym, dbającym o siebie człowiekiem, tak teraz strasznie przestał o siebie dbać. Trwa to mniej więcej od pół roku. To niestety prawda, alkohol strasznie zmienia człowieka, a ja teraz potrzebuję, to znaczy my potrzebujemy pomocy. Bo to dobry człowiek, który naprawdę wiele jeszcze w życiu może zrobić i zmienić, ale musiałby przestać pić :( Jesteście w stanie mi pomóc?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak bardzo alkohol może zmienić człowieka?
PostWysłany: Pią Sie 26, 2016 10:45 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 02, 2015 3:39 pm
Postów: 8
Cóż, niestety, Twoja historia nie jest jedyną. Wiele osób przeżywa dramaty, jako pijący, albo z pijącymi niestety. Ja sam, przyznaję, że mam ciągoty i boję się tego. Czasem po prostu nie potrafię sobie odmówić, co mnie przeraża. Kiedyś miałem pasję, byłem towarzyski, a teraz jeśli towarzystwo, to koniecznie z alkoholem, bo inaczej nie umiem się odnaleźć i nawet nie wiem o czym z ludźmi rozmawiać…


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak bardzo alkohol może zmienić człowieka?
PostWysłany: Pon Sie 29, 2016 11:47 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Gru 10, 2015 9:57 am
Postów: 7
Cześc ponownie. Znam horror kolegi (i wierz mi, to że widzisz już problem, to pierwszy krok), podejrzewam, że mój syn mógłby powiedzieć więcej o tym, jak się czuje koleżank. Jednak dzięki terapii w Agnusie naprawdę wyszedłem na prostą. I tak jak mówiłem wcześniej, to jest ogrom roboty. Przyznaję, że choć cieszę się tym, że nie piję, to bywają chwile, kiedy jest mi naprawdę ciężko. Dlatego czasem zdaza mi się odwiedzić moja byłą terapeutkę, abyz nią porozmawiać. Czasem udajemy się razem z synem, dzięki temu obaj rozumiemy coraz lepiej swoje perspektywy. Żałuję tylko tych wszystkich lat zaprzeczania, że wszystko w porządku, bo mógłbym mieć to wszystko, co było przed alkoholem. Na pewno, cego potrzebujecie, to pomocy specjalisty. A kolega nade mną, jeśli masz kogoś bliskiego, to popros go o pomoc. To niejest łatwe, zdaję sobie z tego sprawę, ale inaczej pójdziesz dalej w to bagno, a im dalej, tym trudniej wyjść.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności