Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 2:25 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zimne stopy
PostWysłany: Wto Wrz 06, 2016 8:33 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Lip 03, 2016 7:48 pm
Postów: 13
Macie z tym problem? Ja z tym problemem borykam się w okresie jesienno-zimowym. Wówczas zawsze gdy mam czas stosuję kąpiele rozgrzewające, a Wy jakie macie swoje patenty na ten problem?
Jak sięgam pamięcią wstecz moja babcia również musiała zmagać się z tym problemem bo zawsze u niej leżał na fotelu koc elektryczny, którym okrywała stopy. Sprawdzałam, że nadal są one w sprzedaży. Szukając ich w sieci natknęłam się również but rozgrzewający (Beurer-Mimari)

Image

Co myślicie o takich wynalazkach, sprawdzają się?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Śro Wrz 07, 2016 12:24 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Zazwyczaj problem zimnych stóp dotyczy upośledzenia krążenia dystalnego. Dlatego leki np ziołowe stymulujące krążenie krwi w naczyniach mogą tu okazać się bardzo pomocne. Piszesz np o ciepłej rozgrzewającej kąpieli stóp. Pewnym pomocnym dodatkiem do takiej właśnie kąpieli może okazać się olejek rozmarynowy (oleum Rosmarini) lub wyciąg z kwiatu kasztanowca (Aesculus hyppocastaniae extractum).
Do użytku zewnętrznego poleca się też żele typu np Rutowen na bazie wyciągu z ruty (Ruta graveolens extractum).
Parenteralnie czyli doustnie można stosować Diosminę, Hesperydynę, czy wyciąg z winorośli (Vitis vinifera extractum).
Podobno pomaga też spożywanie warzyw z rodziny cebulowe (Aliaceae), jak cebula (Alium cepa), czy czosnek (Alium sativum). Warzywa te silnie stymulują krążenie krwi w naczyniach krwionośnych.
Podobne działanie do wspomnianych warzyw ma też czosnek niedźwiedzi (Alium ursi).
I to tyle tak w skrócie. Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Śro Wrz 14, 2016 10:02 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lip 13, 2016 7:18 pm
Postów: 2
Ja praktycznie przez cały rok borykam się z problemem zimnych stóp. Niestety taka uroda. Mam takie właśnie buty rozgrzewające- tej samej firmy. Najwięcej używam ich wczesną jesienią, później zwykle wolę przerzucić się na koce rozgrzewające.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Śro Wrz 14, 2016 11:03 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 14, 2016 10:58 pm
Postów: 4
Zastosuj dietę rozgrzewającą, przyprawiaj potrawy imbirem i innymi korzennymi aromatami. Możesz też używać chili, np. zupa krem z dyni z ostrą papryczką świetnie rozgrzewa:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Czw Wrz 15, 2016 9:06 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 22, 2016 12:08 pm
Postów: 141
Dieta rozgrzewająca- jak najbardziej, z doświadczenia wiem że to zdaje egzamin, a poza tym na wszelki wypadek zawsze warto sprawdzić czy układ krążenia działa w sposób prawidłowy i wybrać się na badania do lekarza.

_________________
www.TopWitaminy.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Pią Wrz 16, 2016 12:39 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lip 13, 2016 5:56 pm
Postów: 2
no to akurat bardzo dobrze trafiłaś bo te buty na prawdę dają radę. Mam je od roku i nadal bardzo dobrze funkcjonują. Mi poleciła je koleżanka i na początku słabo w nie wierzyłam ale efekty rewelacja


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 8:15 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Nie Lip 03, 2016 7:48 pm
Postów: 13
Nie wiedziałam, że ostrymi przyprawami można wpłynąć na układ krążenia. Chętnie spróbuję stosować więcej tych przypraw w mych potrawach. Imbir lubię ale gości on w mojej kuchni tylko sezonowo właśnie zimą. Może warto go wdrożyć również na stałe. Myślę, że buty rozgrzewające również kupię. Najwyżej sprezentuję je mamie gdy ja już nie będę ich potrzebować.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Pon Wrz 26, 2016 11:49 am 
Offline
Expert
Expert
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Cze 01, 2015 7:56 am
Postów: 436
Miejscowość: Kielce
Wątek w sam raz dla mnie. Ja mam wiecznie zimne stopy, nawet w upalne letnie dni chodzę w skarpetkach. Mam też problem z zimnymi dłońmi i strasznie marznę. Też stosuję kąpiele rozgrzewające ale to dobre tylko doraźnie. Skorzystam chyba z waszych porad i kupię coś na krążenie :)

_________________
https://www.bodypak.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Czw Wrz 29, 2016 11:50 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Czw Mar 26, 2015 10:17 am
Postów: 143
Jeżeli faktycznie masz wiecznie zimne stopy,to moze warto zbadać czy krew krąży prawidłowo, bo właśnie najczęściej przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieprawidłowe krążenie. Polecam też stosować specjlne okłady z wykorzystaniem termoforu na stopy.

_________________
www.KochamZdrowie.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Pią Paź 21, 2016 7:53 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Paź 21, 2016 7:49 pm
Postów: 9
no ja mam problem z krążeniem więc mam wiecznie zimne stopu i dłonie :( też mam dokładnie ten sam model co Kobietka: beurer z mimari. Sprawdza się, zawsze to się cieplej w stopy robi :) czasem też stosuje dodatkowo maści rozgrzewające no i oczywiście non stop gorąca herbata ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Nie Lis 20, 2016 6:12 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 20, 2016 6:11 pm
Postów: 4
widzę, że nie jestem osamotniona ze swoim problemem. Ja nawet w lato przy 30 stopniach mam zimne nogi i ręce! :(


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Wto Gru 06, 2016 11:33 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Cze 22, 2016 12:08 pm
Postów: 141
Pamiętaj, że to jak się odżywiasz oraz jaki tryb życia prowadzisz również ma wpływ na całokształt więc warto zadbać o to aby cały czas być aktywnym i przyjmować odpowiednie suplementy, witaminy, to szczególnie istotne dla osób mających problemy z układem krążenia.

_________________
www.TopWitaminy.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Śro Gru 07, 2016 6:16 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Paź 21, 2016 7:49 pm
Postów: 9
iskra995 napisał(a):
widzę, że nie jestem osamotniona ze swoim problemem. Ja nawet w lato przy 30 stopniach mam zimne nogi i ręce! :(



a robiłaś badania?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Czw Gru 15, 2016 9:07 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Mar 18, 2016 9:57 pm
Postów: 27
Zimne stopy i ręce to również mój problem od lat.Bywa tak że po prostu zimą śpię w cienkich bawełnianych skarpetkach Od pewnego czasu ktoś mi polecił picie herbaty z imbirem i muszę przyznać że ręce mam już cieplejsze z nogami bywa różnie ale to może kwestia czasu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 8:15 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Nie Lis 20, 2016 6:11 pm
Postów: 4
komaska napisał(a):
iskra995 napisał(a):
widzę, że nie jestem osamotniona ze swoim problemem. Ja nawet w lato przy 30 stopniach mam zimne nogi i ręce! :(



a robiłaś badania?


robiłam ale wszystko ok :) dlatego zamówiłam sobie też te ogrzewacze z mimari i w zimę sprawdzają się idealnie!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności