Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 4:27 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Źródło błonnika
PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 9:37 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Śro Wrz 30, 2015 3:44 pm
Postów: 147
Jednak Yerba Mate wpływa bardzo dobrze również na trawienie,w tym głównie chodzi mi o zieloną herbatę bez której sama nie mogę się już obejść :) Warto zwrócić uwagę również na zdrową i ekologiczną żywność,a tą w niższej cenie znajdziecie u nas:)

_________________
www.Zielonysmak.pl


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Źródło błonnika
PostWysłany: Czw Sty 28, 2016 6:00 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Gru 19, 2015 12:51 pm
Postów: 72
najlepszym moim zdaniem jest owsianka na śniadanie. U mnie bez tego nie przejdzie .. albo przynajmniej kawa ponieważ są takie zaparcia bez tych dwóch rzeczy , że ja to wymiękam. Dicopeg jest u mnie na stałe w apteczce. Moja cała rodzina od kilku wieków ma problemy z zaparciami. Może jakies geny...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Źródło błonnika
PostWysłany: Wto Lut 02, 2016 8:59 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pią Paź 16, 2015 10:32 am
Postów: 166
Warto postawić przede wszystkim na zdrowe i sprawdzone produkty żywieniowe jeżeli chcemy w naturalny sposób przyspieszyć swój metabolizm,u mnie też bardzo dobrze sprawdza się w tym celu owsianka :)

_________________
www.NaturalneWedliny.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Źródło błonnika
PostWysłany: Wto Sie 16, 2016 3:09 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sie 16, 2016 2:06 pm
Postów: 2
Fajne są produkty, ze zwiększoną ilością błonnika jak np. Żurawina suszona firmy http://www.helio.pl . Polecam, bardzo fajny produkt. Sam zdziwiłem się, że może zawierać aż tak dużą ilość błonnika.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Źródło błonnika
PostWysłany: Śro Sie 24, 2016 9:39 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Sie 10, 2016 10:36 am
Postów: 25
Miejscowość: Wroc
Polecam Owsianke królewska z amarantusempoza doskonałym smakiem charakteryzuje się również wysoką zawartością cennych składników odżywczych. Bogactwo tych wartości zawdzięcza m.in. nasionom amarantusa.

Sposób użycia: zalać gorącą wodą lub mlekiem i zamieszać; nie gotować.

WYSOKA ZAWARTOŚĆ BŁONNIKA, MAGNEZU I ŻELAZA.

Skład: płatki owsiane (74%), ekspandowane nasiona amarantusa, jabłko suszone. Produkt może zawierać śladowe ilości orzeszków ziemnych i soi.

Wartość odżywcza w 100 g produktu:

wartość energetyczna 1568 kJ (372 kcal)
tłuszcz 6,7 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 1,5 g
węglowodany 62 g, w tym cukry 6,1 g
błonnik 8,1 g
białko 12 g
sól 0,02 g
żelazo 4,6 mg (33%*)
magnez 140 mg (37%*)

_________________
______________________
www.jarmarknatury.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Źródło błonnika
PostWysłany: Sob Gru 10, 2016 8:01 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Gru 10, 2016 7:48 pm
Postów: 3
Źródłem błonnika pokarmowego są m.in. warzywa, owoce, produkty zbożowe (otręby zbożowe, kasze, naturalne płatki zbożowe, musli, niełuskany ryż, pieczywo razowe i żytnie) i nasiona roślin strączkowych.

Błonnika nie zawierają m.in. mięso, ryby, mleko, jaja, alkohole, masło, oleje i inne produkty tłuszczowe.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Źródło błonnika
PostWysłany: Śro Lut 22, 2017 3:50 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 23, 2017 4:50 pm
Postów: 63
Ja ostatnio na adamed.expert przeczytałam o takim warzywie jak topinambur. Nie wiem może ktoś miał styczność z tym czymś i mi doradzi gdzie to mogę kupić? W sumie nie spotkałam się z tym w sklepach no albo po prostu nie zwracałam uwagi. Czytałam że ma dużo właściwości zdrowotnych m.in ogromną ilość błonnika, a także jest idealny dla cukrzyków a moja mama choruje właśnie na cukrzycę i nie może byle czego jeść


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Źródło błonnika
PostWysłany: Czw Lut 23, 2017 10:08 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Wrz 30, 2016 3:02 pm
Postów: 34
Tak to prawda. Płatki owsiane mają dużo błonnika, dodatkowo z tego co wiem to niektóre owoce suszone mają dużą zawartość błonnika. Z tego co pamiętam to chyba przede wszystkim śliwki suszone http://www.helio.pl/produkty/bakalie-helio/sliwki-suszone, także może warto je włączyć do swojej diety. Dodawać do niektórych potraw. ;) Na pewno pomogą :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Źródło błonnika
PostWysłany: Pon Wrz 04, 2017 5:36 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lip 31, 2017 9:29 am
Postów: 42
Wystarczy tylko stosować dobrą i sprawdzoną dietę, w której będziemy unikać nadmiaru tłuszczu oraz słodyczy na rzecz warzyw, owoców. Źródło błonnika możemy znaleźć chociażby właśnie w płatkach owsianych jak mowa powyżej.Polecam w szczególności rano jako śniadanie.

_________________
www.MocAntyoksydantow.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Źródło błonnika
PostWysłany: Pon Wrz 04, 2017 10:19 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Lip 04, 2017 12:03 pm
Postów: 26
surówki, siemię lniane, chia, płatki owsiane (błonnik rozpuszczalny) to wystarczy, nie potrzeba żadnych suplementów i innych cudów. Polecam diete od lionfitness, czasami mam wrażenie że aż za dużo tego błonnika mam w diecie (jeśli wiecie co mam na myśli :p


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Źródło błonnika
PostWysłany: Śro Wrz 13, 2017 8:55 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Wrz 13, 2017 8:51 am
Postów: 10
Witam Wszystkich na forum :) Akurat tutaj mogę się zgodzić, wcale nie potrzeba cudownych suplementów aby podarować swojemu organizmowi błonnik w naturalnej postaci, wystarczy bazować na dobrej diecie i produktach a na pewno osiągniemy efekt.

_________________
www.Sklep-Rumianek.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Źródło błonnika
PostWysłany: Śro Lis 08, 2017 8:22 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Mar 18, 2016 9:57 pm
Postów: 27
Jeżeli masz w swojej diecie warzywa ,owoce i nadal masz braki to może powinnaś udać się po poradę do lekarza.Ewentualnie istnieją produkty które pomagają osobom uprawiającym sport uzupełnić różne niedobory witaminowe Mój mąż np jada batony proteinowe które są świetnym uzupełnieniem diety w białko po treningu jak i pyszną przekąską między posiłkami.Na temat tych produktów poczytaj na stronie https://www.goonnutrition.pl/batony-proteinowe Nie jest co prawda sportowcem ale jeździ na rowerze w dalekie trasy


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Źródło błonnika
PostWysłany: Pią Maj 25, 2018 11:10 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Maj 15, 2018 1:02 pm
Postów: 23
Dobrym źródłem błonnika są np. herbaty Yerba Mate, które mamy w naszej ofercie - warto sprawdzić. Z takich szeroko dostepnych także skórki od jabłka mają trochę błonnika.

_________________
www.Imbryczek.net.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Źródło błonnika
PostWysłany: Czw Lip 12, 2018 7:34 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Wrz 07, 2017 1:32 pm
Postów: 108
Miejscowość: Suchy Las k. Poznania
Polecam nopal, czyli wysuszoną próżniowo, a następnie sproszkowaną łodygę opuncji. Znajduje się w nim duża ilość błonnika pokarmowego:
- rozpuszczalnego w wodzie (pektyny, gumy, śluzy), który pod wpływem wody pęcznieje i zwiększa swą objętość tworząc "galaretowaty" żel
- nierozpuszczalnego w wodzie (celulozy i hemicelulozy), który stymuluje motorykę jelit i podrażnia receptory błonowe, co sprzyja przemieszczaniu się pokarmów w jelitach.

http://marokosklep.com/saharacactus_-_nopal_czysty_blonnik_naturalny_-_suplement_diety_z_certyfikatem__ecocert_125_g,160,1138.html
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności