Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 5:20 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Wto Kwi 11, 2017 1:33 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Pią Wrz 03, 2010 3:49 pm
Postów: 652
Witam

Ogólnie przy wypadaniu włosów (Alopercia) najczęściej rekomendowane jest stosowanie leków pobudzających cebulkowe mikrokrążenie krwi, która dostarcza do komórek macierzystych włosa potrzebne składniki odżywcze. Dlatego też przeważnie stosuje się w tym celu gotowe preparaty jak np Minoxidil, czy Piloxidil. Możemy też stosować środki naturalne jak np Olejek Rozmarynowy (Rosmarini Oleum).
Cebula zwyczajna (Alium cepa) przyjmowana od wewnątrz także ma silne działanie pobudzające krążenie i mikrokrążenie krwi w naczyniach podskórnych.
Przy kłopotach natury endokrynnej (Androgenizm) można dla równowagi stosować wyciąg z Aminka egipskiego (Amini Extractum) lub z Niepokalanka (Castus magnus Extractum).
Taka jest moja propozycja.
Pozdrawiam serdecznie
dany


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Wto Kwi 11, 2017 10:09 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Paź 10, 2016 8:28 pm
Postów: 130
Na wypadanie włosów ogromny wpływ ma dieta zastanów się jak wygląda twoja i dużo ruchu ogólnie zdrowy tryb życia i powinno się poprawić stres i inne tego typu również mają wpływ na kondycję włosów. Zresztą zerknij sobie na stronę adamed.expert ja ją śledzę od samego początku także jest tam sporo artykułów właśnie na temat wypadania włosów itd poczytaj i nie zaniedbuj tego problemu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Czw Kwi 13, 2017 9:16 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Kwi 08, 2016 11:17 am
Postów: 71
Przechodzone choroby zakaźne, doznawane infekcje, zakażenia – powodują narastanie ryzyka nasilającego wypadanie włosów. U mnie włosy wypadały i to nieźle w okresie ciąży. Nie należy upinać włosów zbyt sztywno w koki itd, bo przez to też ponoć wypadają. Polecam poczytać ten artykuł na temat przyczyn wypadania włosów https://adamed.expert/wypadanie-wlosow-co-moze-byc-przyczyna/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2017 11:28 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Kwi 13, 2017 10:53 am
Postów: 8
Mi też kiedyś wypadały i zaczęłam jeść więcej zielonych warzyw. To troszkę pomogło, do tego szampon dla dzieci ( wówczas jest delikatny dla skóry i bez żadnych dziwnych substancji). Później jednak byłam u dermatologa i przepisał mi tabletki z aminokwasami - novophane i pomogło. Brałam przez 3 miesiące, później już były efekty i baby hair.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2017 2:15 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Paź 10, 2016 8:28 pm
Postów: 130
Zdecydowanie tak jak pisze Ewelina, dużo jest powodów wypadania włosów, mi w ciąży tez mega wypadały teraz stosuję suplementy, olejki i jest dobrze. Portal adamed.expert znam bardzo dobrze od samego początku śledzę artykuły na tym portalu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Wto Kwi 18, 2017 5:24 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Kwi 18, 2017 5:17 pm
Postów: 1
ja próbowałam wszystkiego, a włosy wypadały dalej. W końcu ktoś mi podpowiedział, żebym poszła do endokrynologa, bo mogę mieć problemy z tarczycą. No i faktycznie to było to. Ustabilizowałam hormony tabletkami i włosy przestały wypadać :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Czw Kwi 20, 2017 11:31 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Kwi 07, 2017 12:53 pm
Postów: 15
Czasem już taka uroda, że włosy lecą z głowy. Nie zawsze jest to związane z pogarszajacym się stanem zdrowia. Oczywiście można z lepszym lub gorszym skutkiem walczyć z tym stosując środki stymulujące wzrost nowych włosów - np. Vichy neogenic (https://www.aptekagemini.pl/vichy-dercos-ampulki-neogenic-28-sztuk.html)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Wypadajace wlosy 17lat.
PostWysłany: Czw Maj 18, 2017 12:24 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Lut 22, 2016 4:19 pm
Postów: 59
Ampułki Vichy są dobre, ale drogie i w sumie nie każdemu potrzebne. Na początek wystarczy picie skrzypu i pokrzywy oraz suplementacja oleju z wiesiołka, który można bez problemu kupić w aptece (np. polski Gal).


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności