Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:47 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Pią Cze 03, 2016 11:39 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Cze 03, 2016 11:30 am
Postów: 31
To fakt,naturalny błonnik to coś niezbędnego czego potrzebuje nasz organizm podczas walki z zaparciami,więc kłania się dobra dieta. Akurat na naszej stronie znajdziecie same naturalne produkty,które pomogą utrzymać wskazaną równowagę organizmu.


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Pią Lip 15, 2016 3:39 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Paź 17, 2011 2:52 pm
Postów: 38
Przede wszystkim trzeba zmienić dietę, to zwykle to niewłaściwy sposób żywienia jest za zaparcia odpowiedzialny, jeśli to nie pomoże warto stosować dicopeg jakiś czas i wszystko się unormuje.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Pon Lip 18, 2016 8:45 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lip 15, 2016 10:00 am
Postów: 6
Zgadza się. Błonnik naturalny jest najlepszą metodą na powracające zaparcia. Jest też błonnik witalny - działa lepiej, tylko trzeba go stosować określony czas, a czasem nawet zapytać o zgodę lekarza. x-x Oprócz błonnika łagodzą zaparcia przyprawy, między innymi asafetyda. Jeśli chcesz więcej o tym poczytać, spróbuj tu http://www.biomedical.pl/dieta-i-odzywianie/asafetyda-6507.html Tylko0 od razu mówię, ja asafetydy nie próbowałam :D Ponoć traci dziwny smak wraz z gotowaniem, ale kto to tam wie. A, i jeszcze pamiętaj, żeby unikać ciężkostrawnego jedzenia.

_________________
Clint Eastwood: Gdzie s


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Pon Lip 18, 2016 3:48 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Wrz 25, 2015 12:41 pm
Postów: 53
Regularne picie soków warzywnych. Ja odkąd mam wyciskarkę Zebra pije codziennie różne soki i problemu nie mam, a dodatkowo poprawiłam sobie kilka innych kwestii zdrowotnych.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Czw Sie 18, 2016 10:09 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Sob Gru 19, 2015 12:51 pm
Postów: 72
Może jesz coś co siada Ci na żołądku ? spróbuj przez kilka dni pić nutramil, On jest zdrowy, nie siada na jelitach, jest wolny klinicznie od laktozy i od glutenu. Możesz nim na spokojnie zastąpić zwykły posiłek.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Pią Sie 19, 2016 4:49 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Już pisałam nieraz... jadanie przynajmniej zgodnie ze swoją grupą krwi załatwia ten problem w 100%


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Czw Gru 15, 2016 9:14 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Mar 18, 2016 9:57 pm
Postów: 27
Zaparcia wiadomo co na ich obecność wpływa ale jak z nim walczyć to indywidualna sprawa każdego organizmu .Wiem po sobie nie pomagają suszone śliwki ,picie wody na czczo itp.Na mnie działają np orzechy włoskie lub ostatnio zauważyłam picie różnych herbat ziołowych na zmianę.Głównie czystek,mięta,melisa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Śro Mar 01, 2017 12:01 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Lut 12, 2017 1:01 pm
Postów: 60
Na zaparcia polecam trilac IBS. Ja stosuję jak mam takie problemy i mi pomaga polecam.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Wto Kwi 25, 2017 4:27 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lis 21, 2016 1:31 pm
Postów: 16
Miejscowość: Nasut
Polecam suplement Enzymy trawienne, który zawiera amylazę, proteazę, lipazę, celulazę i laktazę. Rozkładają one odpowiednio skrobię, białka, tłuszcze, błonnik i cukier mleczny (laktozę), dzięki czemu mogą być przyswojone. Jego skład wzbogaciliśmy o probiotyk Bacillus coagulans, który wpływa korzystnie na stan naturalnej flory fizjologicznej.

https://hepatica.pl/sklep/enzymy-trawienne/
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Nie Maj 28, 2017 7:16 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 09, 2017 10:34 am
Postów: 90
zgadzam sie z @czech tak naprawde kazdemu bedzie pomagalo co innego. ja akurat mam spore doswiadczenie jesli chodzi o zaparcia ;/ niestety... gdy tylko troche pofolguje i np. nie trenuje bo jestem na jakims wyjezdzie za chwile mam problem z wyproznieniem. tak bylo na ostatniej majowce, gdy pojechalismy na Mazury. tutaj akurat juz znam swoj organizm i wzielam dicopeg 10g i pomoglo, ale dawniej meczylam sie jeszcze przez kilka dni po powrocie ;/ straszne i niekomfortowe. sprobujcie ten dicopeg 10g tez dla dzieciakow w ersji dicopeg junior na wakacyjne wyjazdy jest idealny


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Pon Maj 29, 2017 12:45 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 23, 2017 4:50 pm
Postów: 63
Najlepiej w sposób naturalny przynajmniej ja zawsze tak robi, u mojej córeczki też staram się właśnie w sposób naturalny likwidować zaparcia tutaj masz jakieś wskazówki ja bardzo często właśnie z tego korzystam https://adamed.expert/naturalne-srodki-przeczyszczajace-i-sposoby-na-zaparcia/ Pierwsze spróbuj tego a jak nie pomoże to w aptece coś powinnaś dostać


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Wto Cze 20, 2017 8:54 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 20, 2017 8:07 pm
Postów: 12
Miejscowość: Konstantyn
Należy jeść regularnie i powoli. Postarajmy się wprowadzić do diety więcej błonnika, który znajduje się np. w chlebie razowym. Błonnik zmiękcza kał i powiększa jego objętość, a także sprawia, że jelita lepiej i szybciej pracują. W przypadku zatwardzeń powinniśmy pić także więcej wody - od 2 do 3 litrów dziennie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Śro Cze 28, 2017 8:31 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lut 15, 2017 9:29 pm
Postów: 92
Dokładnie dużo błonniku, najlepsze są właśnie takie naturalne środki na zaparcia poczytajcie https://adamed.expert/naturalne-srodki-przeczyszczajace-i-sposoby-na-zaparcia/ ja stosuję tylko te naturalne i najlepiej działają lepiej od tych aptecznych bym nawet powiedziała


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Pią Lip 07, 2017 7:45 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Paź 10, 2016 8:28 pm
Postów: 130
dominikas napisał(a):
Dokładnie dużo błonniku, najlepsze są właśnie takie naturalne środki na zaparcia poczytajcie https://adamed.expert/naturalne-srodki-przeczyszczajace-i-sposoby-na-zaparcia/ ja stosuję tylko te naturalne i najlepiej działają lepiej od tych aptecznych bym nawet powiedziała


Dobrze mówisz błonnik jest dobry na wszystko i bardzo pomaga w procesie odchudzania. Staram się właśnie troszkę ale codziennie go zażywać. Przejrzałam ten artykuł adamed.expert i pisze dokładnie to samo co mojej mamie lekarz zalecił na zaparcia. Bo ona to od młodości cierpi na okropne zaparcia i nic z apteki jej nie pomaga tylko naturalne sposoby


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Jak pozbyć się nawracających zaparć?
PostWysłany: Czw Lip 20, 2017 7:46 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 20, 2017 7:44 am
Postów: 3
Ten serwis jest faktycznie dobry i informacje są wiarygodne, bo ja np. miałam krew w kale i bardzo bałam się, że to jakieś poważne problemy jednak na tej samej stronie znalazłam https://adamed.expert/krew-w-kale/ i trochę się uspokoiłam. Po powrocie od lekarza faktycznie okazało się, że to skutek złej diety, a zawsze myślałam... ze gdy krew w kale się pojawi to już coś bardzo poważnego!


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności