Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:55 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nietrzymanie moczu - pomocy!
PostWysłany: Wto Gru 29, 2015 9:43 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Mar 02, 2015 11:14 am
Postów: 9
Hej, wybieram się na zabieg laserowy, który ma mi pomóc przy nietrzymaniu moczu :( Szukam kogoś, kto może był na takim zabiegu i opowie mi, jak to wyglądało, bo się trochę stresuję. U Michalika bywałam nie raz, natomiast sam zabieg to dla mnie nowość... Trochę info wyczytałam tutaj: http://ginekolog-michalik.pl/laser-aphrodite-rewitalizacja-laserowa-pochwy-i-sromu/


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Nietrzymanie moczu - pomocy!
PostWysłany: Czw Gru 08, 2016 10:37 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 07, 2016 9:40 am
Postów: 8
No z tego co wiem, to w zaawansowanym stadium pomoze ci tylko zabieg z ginekologii estetycznej. Tymczasowo można co najwyżej zakładać specjalne wkładki. Jak co, to polecma taką fajną klinikę w Skoczowie: http://alfamedycyna.pl/skoczow/szpital/oddzial-chirurgii/oddzial-ginekologii-estetycznej/ Zrób zabieg jak najszybciej i przestań się męczyć...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nietrzymanie moczu - pomocy!
PostWysłany: Czw Sty 12, 2017 1:10 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Maj 12, 2015 12:10 pm
Postów: 45
W przypadku nietrzymania moczu u osób starszych (bo u nich zdarza się to najczęściej) oraz innych przypadłości seniorów, można co nieco poczytać tutaj: http://www.opiekawniemczech.pl/opieka-osob-starszych/ i dowiedzieć się sporo ciekawych i przydatnych rzeczy.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nietrzymanie moczu - pomocy!
PostWysłany: Pią Sty 20, 2017 12:26 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lis 16, 2016 5:15 pm
Postów: 39
W leczeniu nietrzymania moczu wykorzystujemy komórki macierzyste ADSC, które pochodzą z tkanki tłuszczowej Pacjenta. W tkance tej jest blisko 70 razy więcej komórek macierzystych niż w szpiku kostnym.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nietrzymanie moczu - pomocy!
PostWysłany: Wto Cze 20, 2017 11:03 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Kwi 08, 2016 11:17 am
Postów: 71
Czy nietrzymanie moczu to oznaka, że mam torbiel? czytałam tutaj o objawach torbiela https://adamed.expert/torbiel-jajnika-jakie-sa-typowe-objawy/ i częste oddawanie moczu jest jednym z objawów. Boję się, że torbiel jajnika i te objawy mają coś wspólnego. Czy iść z tym do lekarza? nie chcę tego lekceważyć, ale nie wiem czy nie przesadzam po prostu


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nietrzymanie moczu - pomocy!
PostWysłany: Wto Cze 20, 2017 8:26 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 20, 2017 8:07 pm
Postów: 12
Miejscowość: Konstantyn
Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne nie zaleca metody laserowej w przypadkach wysiłkowego nietrzymania moczu, gdyż dotychczas nie dostarczono informacji o mechanizmie leczenia, ani wiarygodnych dowodów jej skuteczności, nie określono też ryzyka. W krajach Europy Zachodniej nie leczy się w ten sposób tej dolegliwości.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nietrzymanie moczu - pomocy!
PostWysłany: Czw Lip 20, 2017 7:52 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lip 20, 2017 7:44 am
Postów: 3
Z tego co wiem, bo któregoś razu podczas przeglądania Adamed.Expert (jest to serwis o zdrowiu) widziałam artykuł o ćwiczeniach na nietrzymanie moczu. Pisało tam, że można z tą wstydliwą dolegliwością wygrać tylko potrzebna jest cierpliwość no i właśnie trochę ćwiczeń. Zawsze jest rozwiązanie!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nietrzymanie moczu - pomocy!
PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 8:10 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lut 15, 2017 9:29 pm
Postów: 92
Czytałam te artykuły na portalu Adamed Expert i później nawet niektóre konsultowałam z lekarzem i dużo rzeczy potwierdził także teraz chociaż wiem że warto takie coś czytać. ta i nawet moja mam przegląda tego typu portale już jakiś czas i jeszcze mnie zawsze namawiała teraz widzę, że miała rację bo np wiem co robić z nietrzymaniem moczu bo miałam ten problem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nietrzymanie moczu - pomocy!
PostWysłany: Czw Lip 27, 2017 5:36 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Paź 10, 2016 8:28 pm
Postów: 130
dominikas napisał(a):
Czytałam te artykuły na portalu Adamed Expert i później nawet niektóre konsultowałam z lekarzem i dużo rzeczy potwierdził także teraz chociaż wiem że warto takie coś czytać. ta i nawet moja mam przegląda tego typu portale już jakiś czas i jeszcze mnie zawsze namawiała teraz widzę, że miała rację bo np wiem co robić z nietrzymaniem moczu bo miałam ten problem


Dokładnie też jakieś 2 mce temu dowiedziałam się o istnieniu portalu adamed.expert i teraz bardzo często też przeglądam te wszystkie artykuły. Dużo ciekawych informacji naprawdę można wyczytać z tego typu portali. Ostatnio nawet znalazłam informację o nowotworach co je wywołuje itd


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nietrzymanie moczu - pomocy!
PostWysłany: Sob Lip 29, 2017 9:05 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sty 23, 2017 4:50 pm
Postów: 63
A próbowałaś może Urofuraginum lek na problemy z pęcherzem. Nie wiem jak to jest w przypadku nietrzymania moczu ale ja kilka miesięcy miałam zapalenie pęcherza i lekarz mi przepisał właśnie ten lek i pomogło teraz nawet nie powraca. Można go kupic bez recepty także moze spróbuj


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nietrzymanie moczu - pomocy!
PostWysłany: Pią Sie 04, 2017 12:32 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Kwi 07, 2017 12:53 pm
Postów: 15
jeśli chodzi o laserowe leczenie nietrzymania moczu, to jest zabieg bezbolesny wykonywany bez znieczulenia, zajmujący nieco ponad 30minut. Zabieg wzmacnia mięśnie pochwy jak również okolic ujścia cewki moczowej. Przeciwwskazaniem są aktywne infekcje intymne i układu moczowego więc tutaj trzeba dokładnie się przebadać pod tym kątem. Po zabiegu przez kilka dni mogą wystąpić wysięki więc warto skorzystać "w razie czego" z wkładek urologicznych, w które zaopatrzysz się np. na stronie http://abamedica24.pl/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nietrzymanie moczu - pomocy!
PostWysłany: Pią Sie 04, 2017 1:49 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sie 04, 2017 1:26 pm
Postów: 12
Też urofuraginum max brałam, szybko pomaga na zapalenie pęcherza, fajnie ż emożna kupić coś takiego bez recepty, z domowych sposobów to na pewno ma sens picie dużej ilości wody


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nietrzymanie moczu - pomocy!
PostWysłany: Śro Sie 30, 2017 7:36 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lut 15, 2017 9:29 pm
Postów: 92
Nie no urofuraginum jak dla mnie jest również bardzo dobre, staram się go zawsze mieć pod ręką bo nigdy nie wiadomo kiedy się przyda z tego co sie orientuję moja mama też go używa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Nietrzymanie moczu - pomocy!
PostWysłany: Wto Gru 12, 2017 11:01 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Paź 10, 2016 8:28 pm
Postów: 130
Urofuraginum z tych wszystkich lekarstw na zapalenie dróg moczowych sprawdza się najlepiej. Bardzo szybko działa można normalnie funkcjonować czy to w pracy czy w szkole, a do tego działa naprawdę długo infekcja anie powracam. Zdecydowanie jestem na tak


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności