Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 1:17 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zaćma
PostWysłany: Wto Cze 13, 2017 8:50 am 
Offline
New Member
New Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 31, 2017 1:33 pm
Postów: 1
Sprawa mnie nie dotyczy, piszę w imieniu mojej mamy.

Ostatnio moja mama była na rutynowym badaniu u okulisty i okazało się, że choruje na zaćmę. Dobrą wiadomością jest to, że choroba jest w początkowej fazie, a złą to, że mama powinna mieć zrobiony zabieg. Niestety, na laserowe usuwanie zaćmy w naszym kraju trzeba czekać aż 3,5 roku (oczywiście, mówię tu o opcji na NFZ). No tyle czasu mama nie chce czekać, bo zaćma może być się rozwinąć, a z tego co czytałam można nawet stracić wzrok. Druga kwestia jest taka, że mama boi się operacji i wolałaby jej uniknąć. Związku z tym mam pytanie, czy znacie jakieś leki, które leczą zaćmę?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Zaćma
PostWysłany: Wto Cze 20, 2017 12:43 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Cze 05, 2017 1:05 pm
Postów: 1
Giwea, leki na zaćmę nie leczą tej choroby, a jedynie ją hamują, więc zabieg jest konieczny.

Niech Twoja mama zgłosi się do AlfaVision - jest to polska placówka, która organizuje zabiegi w Czechach. A leczenie w Czechach po prostu się opłaca. Przede wszystkim Twoja mama będzie czekać 2 tygodnie, a nie 3,5 roku, a i dobrzy okuliści przeprowadzają zabieg (w szczególnosci doktor Bednarski jest świetnym specjalistą). Polecam Ci ich serdecznie, moja babcia robiła u nich operację zaćmy i jest bardzo zadowolona. Więcej możesz poczytać na ten temat na ich stronie: http://alfavision-zacma.pl/

Plus podsyłam Ci link do tekstu na temat laserowego usuwania zaćmy: http://alfavision-zacma.pl/na-czym-polega-laserowa-operacja-zacmy/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaćma
PostWysłany: Czw Lip 06, 2017 3:55 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lis 03, 2010 5:02 pm
Postów: 57
Witaj. Rzeczywiście farmakologią możesz tylko spowolnić rozwój choroby, nie jesteś w stanie jej wyleczyć. Ale to i tak trzeba sprawę konsultować z lekarzem. Na pewno lepszym wyjściem jest operacyjne leczenie zaćmy i zdaję sobie sprawę z tego, że na NFZ trzeba bardzo długo czekać. Wuj miał zaplanowaną operację na za 20 miesięcy, a do tego czasu mógłby po prostu stracić wzrok. Zdecydował się ostatecznie na operację w szpitalu Bonifratrów w Łodzi, który posiada nowoczesny oddział okulistyczny. Zapłacił z własnej kieszeni, ale zdrowie dla niego było dużo ważniejsze i nie miał zamiaru być na łasce bądź niełasce narodowego funduszu zdrowia. Opcję Czech też brał pod uwagę, ale zrezygnował z tego względu, że obawiał się wykonywać tak poważny zabieg zagranicą


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaćma
PostWysłany: Pią Lip 14, 2017 11:59 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 01, 2013 9:12 pm
Postów: 36
Na szczęście zaćmę można zoperować. U nas w PL to trzeba się naczekać (nawet do 2 lat), ale na szczęście w ramach dyrektywny transgranicznej możemy leczyć się też za granicą. Babcia miała operację w Czechach, wyjazd był organizowany przez Optegrę w Krakowie. Fakt, papierologii i tego wszystkiego jest sporo, ale można za darmo, na NFZ zoperować zaćmę w Czechach. Babcia nawet trafiła na jakąś promocję czy coś, że badanie kontrolne po operacji miała za darmo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaćma
PostWysłany: Wto Lip 25, 2017 8:04 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 07, 2016 9:40 am
Postów: 8
Cześć! W ramach mini odprężenia polecam ten artykuł http://alfavision-zacma.pl/na-czym-polega-laserowa-operacja-zacmy/ o laserowe usuwanie zaćmy i przegląd historyczny. ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaćma
PostWysłany: Pią Sie 11, 2017 10:27 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Sie 04, 2017 1:26 pm
Postów: 12
czy do takiej operacji jakos trzeba się przygotować? mama ma zaćmę i czeka już długo na operację, okulista nie mówi nic konkretnego, a ja się martwię ze mama długo będze do siebei dochodzić po tym. Warto stosować jakieś krople?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaćma
PostWysłany: Czw Sie 17, 2017 7:18 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Sie 22, 2015 8:21 pm
Postów: 19
To byś musiała skonsultowac z lekarzem może warto pójść i po prostu dopytać się jeszcze co i jak. Jak nie to znalazłam taki krótki filmik https://www.youtube.com/watch?v=0RlYyo24rMA to sobie zobacz jak to wygląda przed operacją i po. Będzie dobrze trzeba tylko w to wieżyc:)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaćma
PostWysłany: Pon Sie 21, 2017 10:11 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Sie 21, 2017 9:59 am
Postów: 20
Dokładnie, jedynie operacja w tym przypadku może pomóc, moja krewna miała dokładnie tak samo. Na szczęście operacja pomogła.

_________________
www.natura-centrum.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaćma
PostWysłany: Pon Sie 28, 2017 7:26 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Mar 30, 2017 2:54 pm
Postów: 3
może mama zastosować krople nawilżające, ja często używam hialeye free, one mają też przeciwzapalane składniki, moje oczy po nich długo są nawilżone, nie czuć takiego nieprzyjemnego uczucia jakby piasku czy coś, po operacji tez napewno lekarz zaleci krople


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaćma
PostWysłany: Wto Sie 29, 2017 5:45 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Sie 29, 2017 5:43 pm
Postów: 1
ja słyszałam sporo dobrego wlasnie o tych wyjazdach do Lexum do Ostravy - szybkie terminy i bardzo dobra opieka medyczna, mówiąca po polsku! także ja bym się długo nie zastanawiała nad tym


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaćma
PostWysłany: Wto Lis 28, 2017 5:19 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pią Mar 01, 2013 9:12 pm
Postów: 36
Ostatnio czytałam tez, że Optegra ma promocję 1999 zł za operację w kraju, u nich. Jak ktoś ma taka gotówkę, to też jest to dobra opcja. Zapoznajcie się na ich stronie szerzej z ich ofertą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaćma
PostWysłany: Śro Lis 29, 2017 12:12 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lut 15, 2017 9:29 pm
Postów: 92
U mojej babci zdiagnozowano zaćmę. W sumie czytałam na adamed expert że teraz zabieg usuwania zaćmy nie jest aż taki straszny. Prawie w 100% się udaje i można po tym normalnie widzieć. Mojej koleżanki babcia również miała problem z tą chorobą ale już jest wszystko ok. Mam nadzieję, że i u nas tak będzie TRZYMAJCIE KCIUKI


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaćma
PostWysłany: Śro Gru 13, 2017 1:45 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Gru 13, 2017 1:42 pm
Postów: 6
Z zaćmą nie ma żartów. Istnieje jednak sposób, aby z nią walczyć. Przede wszystkim można ubiegać się o refundację leczenia - można o tym poczytać na stronie http://www.mml.com.pl/oferta/okulistyka/zabieg-operacji-zacmy-w-ramach-nfz/. Moim zdaniem warto to zrobić, bo zwlekanie jedynie pogarsza sytuację.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaćma
PostWysłany: Pon Gru 18, 2017 9:38 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Sie 02, 2017 10:08 am
Postów: 5
Dla tych, którzy zastanawiają się gdzie najlepiej zrobić operację zaćmy i ile trwa zabieg zaćmy, polecam poczytać artykuł: http://alfavision-zacma.pl/zabieg/
Może dowiecie się czegoś nowego i pożytecznego. ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaćma
PostWysłany: Pon Kwi 23, 2018 5:34 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lis 16, 2016 5:15 pm
Postów: 39
Oferujemy najtańszy prywatny zabieg usuwania zaćmy, za pomocą fakoemulsyfikacji, bez oczekiwania w kolejce. Metoda ta polega na rozbiciu, przy pomocy ultradźwięków, zmętniałej soczewki i usunięciu jej rozbitych fragmentów. Potem na jej miejsce wszczepia się soczewkę sztuczną.

http://pulsmed.com.pl/okulistyka/operacja-zacmy.html
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności