Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 10:12 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Sob Maj 27, 2017 10:23 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Sie 22, 2015 2:47 pm
Postów: 29
Dziwna sprawa, pewnie najprościej byłoby udać się na gastroskopię. Ale w pierwszej kolejności zapytaj lekarza- możesz to zrobić nawet online na edoktor24.pl. Mają również świetnych dietetyków- może zmiana diety pomogłaby uporać się z tymi dolegliwościami?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Śro Maj 31, 2017 8:55 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Dla tych co nie spróbowali... radzę skorzystanie z dowolnej książki Dr Petera J.D'Adamo z serii zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi(w przypadku gdy walczą już z jakaś chorobą) lub Encyklopedię zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi... dla tych co jeszcze nie dostrzegają co sobie hodują :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Pią Lip 07, 2017 8:14 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Paź 10, 2016 8:28 pm
Postów: 130
A może masz problemy z wątrobą?? Mojej siostrze tak samo właśnie się rozwijała choroba już nie pamiętam nazwy ale właśnie związana z wątrobą. Naprawdę długo była w szpitalu ale wszystko się dobrze skończyło. Ból wątroby jest bardzo często mylony z bólem brzucha zerknij na to https://adamed.expert/bol-watroby-co-robic-w-przypadku-dolegliwosci-watroby/ i jak najszybciej udaj się do lekarza


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Czw Lip 20, 2017 12:28 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 20, 2017 8:07 pm
Postów: 12
Miejscowość: Konstantyn
W diagnostyce, poza wywiadem i badaniem fizykalnym, konieczne będzie wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych z krwi (morfologia, elektrolity, próby wątrobowe, trzustkowe, nerkowe itd.). Lekarz prawdopodobnie zaleci wykonanie USG jamy brzusznej. W dalszej diagnostyce, jeżeli wyniki badań będą wskazywały na możliwość przyczyny gastrologicznej, lekarz zdecyduje o konieczności wykonania badań endoskopowych (gastroskopia/kolonoskopia).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Pon Sie 07, 2017 6:11 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lut 15, 2017 9:29 pm
Postów: 92
Nie wiem czy o to Ci chodzi ale ja jakiś czas temu miałem problemy z brzuchem zawsze mnie bolało z lewej strony. myślałam, że to błaha sprawa do chwili kiedy przeczytałam przypadkowo ten artykuł https://adamed.expert/klucie-i-bol-w-lewym-boku-jakie-sa-mozliwe-przyczyny-bolu-brzucha-z-lewej-strony/ i poszłam do lekarza okazało się że mam jakies poważne zapalenie i przyszłam w samą porę gdybym później się zgłosiła do lekarza naprawdę byłoby gorzej


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Pią Sie 25, 2017 4:34 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sie 21, 2017 3:23 pm
Postów: 31
Sprawdzić i może zastosować jakąś dobrą dietę, może to tez być zespół jelita nadwrażliwego proponuję poczytać o tym spytać lekarza. Moja ciocia która jest samotna i jej pomagam ma podobny problem stosuje środek trilac IBS który można włączyć do diety jest poprawa.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Śro Sie 30, 2017 6:34 am 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Paź 10, 2016 8:28 pm
Postów: 130
ja miałam jakaś czas temu ból w lewym boku niestety kilka diagnoz się nie potwierdziło dopiero w szpitalu wyszło mi zapalenie jelita grubego. Poczytaj sobie tutaj https://adamed.expert/klucie-i-bol-w-lewym-boku-jakie-sa-mozliwe-przyczyny-bolu-brzucha-z-lewej-strony/ o możliwych przyczynach problemów z żołądkiem bo naprawdę może ich być sporo nie wiadomoo co wyjdzie na badaniu a lepiej być przygotowanym


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Pią Lut 16, 2018 9:22 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Lut 12, 2017 1:01 pm
Postów: 60
Probiotyki pomagają w przypadku problemów jelitowych, natomiast jeśli takie problemy się długo utrzymują i są bardzo nasilone to dobrze jest się porządnie przebadać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Problemy gastryczne
PostWysłany: Czw Mar 08, 2018 5:16 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lut 05, 2018 3:41 pm
Postów: 12
Miejscowość: Chorz
Wrażliwość i stany zapalne u Pacjentów z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi, może zmniejszać leczenie kannabinoidami. Łagodzą one bóle brzucha i rozluźniają jego skurcze. Poza tym kannabinoidy (w tym CBD) uśmierzają ból, który pojawia się w ludzkich nerwach, przy zespole jelita drażliwego.

https://konopieizdrowie.pl/CBD
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności