Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 9:18 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Pon Lut 06, 2017 2:40 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lut 06, 2017 2:38 pm
Postów: 1
szukałam właśnie czegoś takiego! :) zaraz zamawiam na tej hurtowni! Czasem to nawet w lecie bym z czegoś takiego używała :)


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Pon Lut 06, 2017 3:13 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pon Lut 06, 2017 3:10 pm
Postów: 6
Tez mam problem z zimnymi stopami, dowiedziałam się, że wynika to ze słabego krążenia, dlatego zazwyczaj śpię w skarpetkach ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Wto Lut 28, 2017 9:00 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Lut 15, 2014 5:22 pm
Postów: 27
O, coś dla mnie :) Nie miałam pojęcia, że w Mimari takie rzeczy można kupić. Ja też mam zawsze zimne stopy, dłonie i nos. Zdrowa jestem, tylko zawsze mi w tych miejscach zimno. Taki ogrzewacz na stopy z pewnością się przyda :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Wto Mar 28, 2017 9:27 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Sty 19, 2017 1:14 pm
Postów: 32
Od dziecka miałam problem z zimnymi stopami, nadal śpię w skarpetkach, także przydałoby mi się takie urządzenie. Widziałam gdzieś taki but rozgrzewający, szczerze mówiąc zastanawiałam się na zakupem takiego wynalazku, na pewno poprawiłby mój komfort życia, tym bardziej, że pracuję zdalnie.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Wto Maj 09, 2017 10:49 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Lut 15, 2014 5:22 pm
Postów: 27
Osoby, które nie mają takich problemów nie są w stanie sobie wyobrazić, że to jest naprawdę duży problem. Ciągłe uczucie zimna nie jest komfortowe, ja niestety jestem ogromnym zmarzluchem. Mój mąż zawsze się dziwi, że nawet latem muszę być przykryta kołdrą.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Czw Maj 11, 2017 9:34 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Maj 11, 2017 9:26 am
Postów: 8
Cierpiałam dość długo na dolegliwość jaką są zimne stopy, ale znalazłam rozwiazanie. Znalazlam strone https://www.medansklep.pl/aparaty-do-masazu-i-cwiczen/ a na niej aparat do masazu stop - kilka minutek na takim przyrzadzie i krazenie wraca do normy :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Śro Maj 31, 2017 1:28 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Maj 31, 2017 12:39 pm
Postów: 14
zimne stopy i ręce to dla mnie nie nowość :D mam niskie ciśnienie tętnicze i lekarz twierdzi, że to od tego. co pomaga? ruch i termofor z ciepłą wodą, w moim przypadku taka już uroda :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Śro Cze 07, 2017 3:09 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Cze 07, 2017 3:01 pm
Postów: 9
Zimne stopy mają związek z krążeniem krwi, wiele osób zmaga się z taka dolegliwością, czytałem nawet, że u kobiet problem jest o tyle poważny, że mogą mieć problemy z osiągnięciem orgazmu. Jedyne co można zrobić to zakładać ciepłe skarpetki, pomagają też masaże, na rynku są dostępne jak piszecie różnego rodzaju termofory, ocieplacze, koce elektryczne, także jest w czym wybierać. Ważna jest również dieta, aktywność fizyczna, na nasz wygląd i samopoczucie ma wpływ wiele czynników.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Czw Cze 08, 2017 6:33 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lut 15, 2017 9:29 pm
Postów: 92
Zimnych stopów i dłoni nie wolno lekceważyć zerknijcie tutaj https://adamed.expert/zimne-stopy-i-dlonie-te-porady-pomoga/ jakie poważne choroby mogą być przyczyną zimnych stóp i dłoni. Moja mama np zawsze miała zimne dłonie i jak później się okazało tarczyca atakowała wszystko dobrze się skończyło bo w porę zareagowała


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Pon Cze 19, 2017 9:38 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Cze 19, 2017 9:08 am
Postów: 10
Duża część kobiet cierpi na zimne stopy - problem znany wszystkim od dawna :D Jeśli nie ma kłopotów z krążeniem, to warto stosować rozgrzewające diety, na noc zakładać ciepłe skarpetki i zimą bezwarunkowo mieć szczelne, ocieplane obuwie na mocnej podeszwie (żadnych delikatnych kozaczków na podeszwach cienkich jak papier, przez które cały mróz ciągnie nam w stopy). Do tego sport (rozgrzewa cały organizm).

Kiedyś czytałam całkiem sensowne wyjaśnienie, czemu kobietom jest wiecznie chłodniej niż mężczyznom:
a) faceci mają o wiele więcej mięśni. By cokolwiek zrobić i się ruszyć, uruchamiają ich o wiele większą masę niż kobiety. Praca mięśni = ciepło, więc mężczyznom od razu się robi cieplej niezależnie od tego, co robią.
b) po drugie sklepy z modą damską sprzedają nam ubrania cienkie i przylegające do ciała. Kobiety ubierają się po prostu za cienko, tymczasem męskie rzeczy są zwykle grubsze i cieplejsze.

Cytuj:
Osoby, które nie mają takich problemów nie są w stanie sobie wyobrazić, że to jest naprawdę duży problem. Ciągłe uczucie zimna nie jest komfortowe, ja niestety jestem ogromnym zmarzluchem. Mój mąż zawsze się dziwi, że nawet latem muszę być przykryta kołdrą.

Mam dokładnie to samo ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Czw Cze 29, 2017 3:50 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Cze 07, 2017 3:01 pm
Postów: 9
W sumie racja kobiety są drobnej budowy ciała i organizm może szybciej się wyziębiać, poza tym zaobserwowałem, że dla większości Pań najważniejsze jest to, jak się prezentują, a nie to czy jest im w danej stylizacji ciepło;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Sob Sie 05, 2017 5:15 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Cze 09, 2017 5:49 pm
Postów: 15
Różne są przyczyny zimnych stóp, ja marznę nawet latem, także łączę się z Wami w bólu :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Pon Sie 14, 2017 9:01 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Kwi 09, 2017 10:34 am
Postów: 90
zależy czy ci to jakoś bardzo przeszkadza czy raczej da sie z tym zyc ;p bo byc moze to nic groźnego, ale jesli stopien wyziebienia jest męczący to radziłabym skorzystać z kosnultacji podologicznej. W Warszawie polecam wizytę w Gabinecie Satin sama chodze, więc wiem że robią tam dobrą robotę. Ja miałam robioną rekonstrukcję paznokcia 4 lata temu i do tej pory nie wierzę, że ani śladu po wypadku :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Pon Sie 21, 2017 10:14 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Sie 21, 2017 9:59 am
Postów: 20
Jeżeli to powtarza się cały czas - to najprawdopodobniej jest to jak pisano wyżej - problem z krążeniem. Lepiej skontakuj się z lekarzem w tym przypadku.

_________________
www.natura-centrum.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zimne stopy
PostWysłany: Sob Wrz 02, 2017 1:56 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pią Cze 09, 2017 5:49 pm
Postów: 15
Da się żyć z tą przypadłością, w sumie mam tak całe życie, także zdążyłam się już przyzwyczaić. Nie mniej jednak pomyśle o tym, żeby wybrać się do specjalisty, badania kontrolne na pewno nie zaskoczą.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności