Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 3:10 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ból w kolanach
PostWysłany: Pon Wrz 04, 2017 9:31 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lis 12, 2015 2:04 pm
Postów: 7
Byc moze sam sobie jestem winien, bo w młodosci dużo smigałem na motocyklu a wtedy jeszcze nie bylo takich ubran ochronnych tylko reklamówki w kolana i dawaj . A moze byly ale kogo bylo stac… Moze to zbieg okoliczności a może od tego ale odczuwam teraz silny ból w kolanach i troche nie wiem jak sobie z nim poradzic. Smarowałem mascią żony ale nie pomaga. Nie lubie lekarzy. Doradzicie coś?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Ból w kolanach
PostWysłany: Pon Wrz 04, 2017 1:09 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Paź 10, 2016 8:28 pm
Postów: 130
też mnie bardzo często boli kolano, no ale cóż mam taką pracę, jestem krawcową także ciągle muszę pracować nogą naciskając na pedał od maszyny. Tak czy inaczej zawsze chciałam szyć kocham tą pracę także nie narzekam. Jeśli mogę Ci coś doradzić to na stronie Adamed Expert masz artykuł o wzmocnieniu kolana ćwiczenia które w moim przypadku bardzo pomagają także poczytaj to


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból w kolanach
PostWysłany: Wto Wrz 05, 2017 10:32 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lis 12, 2015 2:01 pm
Postów: 6
no jak ci nie ustąpi to będziesz musiał polubic lekarzy niestety. takich rzeczy nie ma co bagatelizowac


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból w kolanach
PostWysłany: Śro Wrz 06, 2017 2:44 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Sty 09, 2017 3:41 pm
Postów: 12
Słyszałam że imbir działa na takie rzeczy, możesz albo wcierac w kolano maść imbirową albo pić taką herbatke z imbiru


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból w kolanach
PostWysłany: Czw Wrz 07, 2017 2:18 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Sie 04, 2017 7:54 am
Postów: 5
Domowe sposoby mogą pomóc, ale na krótką metę. Jeśli ból jest zaawansowany, a jego źródło ukryte głębiej, konieczne będzie wsparcie medyczne. To może być problem ze stawami, zwiastujący chorobę reumatyczną. Im wcześniej zostanie zdiagnozowana, tym skuteczniej da się ją leczyć. Z dostępnych środków przeciwreumatycznych proponuję Ci maść borowinową z uzdrowiska Busko Zdrój: http://www.sulphur.com.pl/masc-borowinowa/. Wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, a przy tym zmniejsza obrzęki i poprawia ruchomość stawów. Obok skuteczności działania jej niewątpliwą zaletą jest brak skutków ubocznych, przez co kurację z jej wykorzystaniem można stosować przez długi czas.

_________________
Przedstawiciel firmy Sulphur Zdr


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból w kolanach
PostWysłany: Pią Wrz 08, 2017 8:00 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Czw Lis 12, 2015 2:04 pm
Postów: 7
Zona też mnie wysyła do lekarza ale troche tak głupio mi było: panie doktorze, boli mnie kolano. Ale jak mówicie że nie ma zartów to chyba trzeba schowac dume do kieszeni i przyznać że juz nie te lata co sie na maszynie hulało… Mam już jakąś masc od żony ale nie działa, możę faktycznie trzeba czegoś innego spróbowac, o borowinie nie słyszałem, co to własciwie jest?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból w kolanach
PostWysłany: Wto Wrz 12, 2017 9:00 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Wto Wrz 12, 2017 8:39 am
Postów: 10
Może na początek warto skonsultować się z dobrym ortopedą aby zbadał nasze kolano, natomiast co do samych kremów czy preparatów polecam stosować głównie ten z kolagenem, który powinien pomóc i złagodzić ból.

_________________
www.Medyczne-konopie.pl


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból w kolanach
PostWysłany: Śro Wrz 13, 2017 4:57 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 13, 2017 3:48 pm
Postów: 9
Lekarz najprawdopodobniej przepisze jakąś kolejną maść i tyle najlepiej pokonać problem od środka naturalnymi produktami a proponuje zapoznać się z tym filmem napewno dowiesz sie jak zwalczyc ten ból :

https://myduolife.com/link/435a45c17eb143c1


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból w kolanach
PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 8:11 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Sie 22, 2015 8:21 pm
Postów: 19
Czasami nie ma wyjścia i trzeba isc do lekarza nie ma się co bać czy stresować wystarczy tylko dobrego ortopedę znaleźć i tyle osobiście mogę polecić dr Andrzeja Marka Puźniaka pomógł mi przy urazie kolana po zawodach.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból w kolanach
PostWysłany: Czw Lis 16, 2017 5:29 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Wrz 18, 2012 5:12 pm
Postów: 33
Może i maść uśmierzy ból, ale to nie załatwi sprawy. Z takimi problemami trzeba czym prędzej iść do dobrego specjalisty. Brat leczył się w poradni na Ursynowie u doktora Pisarskiego. Artroskopia wykazała jakieś tam problemy z więzadłami i musiał poddać się zabiegowi. Miał chwilę przerwy w treningach, kiedy chodził na rehabilitację, ale teraz jest już wszystko ok


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból w kolanach
PostWysłany: Śro Lis 22, 2017 12:42 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Gru 08, 2016 4:44 pm
Postów: 21
Jak problem utrzymuje się długo to raczej pozostaje lekarz, chociaż też miałbym opory przed pójściem do niego. No ale nie ma rady, jakoś funkcjonować. Jak kolana szwankują to nie można się nawet poruszać sprawnie a co dopiero pracować czy ćwiczyć. Chyba się lepiej jednak przełamać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból w kolanach
PostWysłany: Czw Lis 30, 2017 1:00 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Sie 17, 2017 9:43 am
Postów: 17
Myślę, że jeśli w grę wchodzą problemy zdrowotne, a przede wszystkim te związane ze stawami, to na bok odstawiłbym na Twoim miejscu to, czy lubisz lekarzy, czy też nie. Nie eksperymentowałbym też ze stosowaniem maści, bo rzadko kiedy są one w stanie pomóc. Udaj się najlepiej do sprawdzonego ortopedy, który dokładnie zbada kolana i zaproponuje jakieś leczenie, czy rehabilitację. Przyczyny bólu mogą być bardzo różne. Nie wiem skąd jesteś, ale w Szczecinie znajduje się świetna placówka ortopedyczna Orthosport, gdzie zazwyczaj bardzo sprawnie pomagają w takich sytuacjach. Ja w tym ośrodku korzystałem z pomocy dr Macieja Karaczuna i w ciągu kilku tygodni pozbyłem się bólu uszkodzonej podczas wypadku nogi. Dobrze Ci radzę, od razu idź do jakiegoś specjalisty. :wink:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból w kolanach
PostWysłany: Pią Gru 01, 2017 1:27 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Jeśli nic nie pomaga warto spróbować doraźnie suplementacji polem magnetycznym... to przykładanie nawet zwykłego magnesu tą stroną, która łapie metal(sprawdziłam to wcześniej po przeczytaniu Wody utlenionej na straży zdrowia Nieumywakina- gdzie jest wyjaśnienie zjawiska, a od roku używam MMS)... Najwięcej jednak da dieta zgodna z grupą krwi w wersji ukierunkowanej (dobór produktów nie powodujących zapalenia stawów... np. książka D'Adamo z serii zwalcz chorobę dietą zgodną z grupą krwi Zapalenie stawów). Warto też posłuchać p. Jerzego Zięby i podnieść poziom metabolitu 25(OH)do minimum 50 (suplementacja wit D3) i brać D3+ wit K2 MK7 bo K2 sprawia, że wapń trafia do zębów, kości i stawów a nie do tętnic. Wszyscy kojarzą witaminę K z K1. O roli "całej" witaminy K było już info w 2003 w Encyklopedii zdrowia Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi Dr Petera D'Adamo... o konieczności pilnowania homocysteiny w przypadku B i AB... też. P. Zięba zaleca wszystkim pilnowanie homocysteiny na poziomie 6-8 (poziom homocysteiny obniża się witaminami B6, B12 i kwasem foliowym... ) Warto oglądać odpowiednie filmiki na YT.

Pozdrawiam z Wołomina


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból w kolanach
PostWysłany: Nie Gru 10, 2017 10:22 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 31, 2016 9:00 pm
Postów: 24
Jak masz faktycznie takie bóle nie do zniesienia, to mogę Ci świetne miejsce polecić gdzie gwarantuje że Ci pomogą https://athleticomed.pl/co-diagnozujemy-i-leczymy/ , to centrum leczenia bólu, zobacz co diagnozują, moim zdaniem warto się udać, bo życie łatwiejsze się stanie bez bólu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Ból w kolanach
PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 9:18 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Gru 07, 2017 11:41 am
Postów: 12
Miejscowość: Gdynia
Zdrowym kościom i stawom potrzebny jest nie tylko wapń, ale też witamina D i magnez, dzięki któremu wapń właściwie wbudowuje się w kości. Niedobór obu pierwiastków może skutkować zwapnieniem chrząstek, chrupaniem w stawach czy podatnością na złamania. Dlatego polecam Kalktabletter, który zawiera dobrze przyswajalny, aminokwasowy chelat wapnia i magnezu wzbogacony witaminą D3.

http://sklep.alg-borje.pl/pl/p/Kalktabletter-tabletki-zawierajace-wapn-250-szt./81
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności