Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Pią Mar 29, 2024 12:53 am

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Wto Cze 20, 2017 12:59 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 7:37 am
Postów: 3942
Z wykładów i książki Ukryte terapie Jerzego Zięby natomiast wiem, że bardzo dobrze działa wit c (znam z praktyki kwas askorbinowy czda). Wit C w dużych ilościach (1g) leczy zapalenia w organizmie... zwłaszcza te, o których nie wiemy...(każdy posiłek, zwłaszcza niedobry indywidualnie czy choćby niezgodny z grupą krwi, czy GenoTypem... powoduje u nas stany zapalne). Można brać 1g kwasu askorbinowego czda co godzinę, aż pojawi się lekko rozwolniony stolec. Lepsza jest oczywiście wit c z aceroli lub róży ale ta czysta do analiz też się sprawdza i jest tania. Takie przeczyszczenie raz na miesiąc jest wskazane... Nie grozi tym sposobem też przedawkowanie, bo wit c gdy jest potrzebna w organizmie szybko znika...Na YT o stosowaniu wit c jest wykład dr Levi (był on w katowickim spodku podczas Wiosny Zdrowia 1-2 kwietnia br).


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Wto Cze 20, 2017 8:20 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 20, 2017 8:07 pm
Postów: 12
Miejscowość: Konstantyn
Problemy z oddaniem stolca wymuszają parcie, które zwiększa ciśnienie w obrębie jamy brzusznej, w tym także w splotach naczyń żylnych okolicy odbytu. Przy częstych zaparciach obrzęk naczyń krwionośnych może pozostać na stałe. Pojawiają się wówczas guzki krwawnicze, czyli główne objawy choroby hemoroidalnej.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Śro Wrz 13, 2017 4:21 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Wrz 13, 2017 4:03 pm
Postów: 2
niestety, ale krew w kale nigdy nie wróży nic dobrego... jak u mnie pojawił się ten problem to czytałem artykuly typu https://adamed.expert/krew-w-kale/ szukajac mozliwych powodow i okazalo sie na szczescie, ze to tylko zatrucie pokarmowe. Warto czytac takie rzeczy bo na przyszlosc ta wiedza moze okazac sie przydatna :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Wto Wrz 26, 2017 4:17 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Wrz 26, 2017 4:13 pm
Postów: 6
u mnie gdy pojawiają się problemy z wypróżnianiem a w naturalny sposób nie mogę się ich pozbyć stosuję Dicopeg 10g, który nie uzależnia a przynosi szybką ulgę


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Pią Wrz 29, 2017 5:09 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Pon Sie 21, 2017 3:23 pm
Postów: 31
Może pomógłby Ci jakiś probiotyk np trilac. Słyszałam że są lepsze niż stoperan który tylko zatrzymuję kał w jelicie


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Sob Paź 21, 2017 9:22 pm 
Offline
Senior Member
Senior Member

Dołączenie: Pon Paź 10, 2016 8:28 pm
Postów: 130
tutaj masz naturalne środki na zaparcia https://adamed.expert/naturalne-srodki-przeczyszczajace-i-sposoby-na-zaparcia/ ja jakiś czas temu stosował bo niestety ciężko było także polecam Ci poczytać na ten temat. Jestem ogólnie zdania że na samym początku trzeba używać takich naturalnych środków a dopiero potem chemii z apteki


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Pon Paź 23, 2017 10:17 am 
Offline
Expert
Expert

Dołączenie: Pią Maj 30, 2014 12:53 pm
Postów: 222
W wielu przypadkach problem z wypróżnianiem się oraz zaparcia to kwestia złej diety, warto się nad tym zastanowić. Na początek polecam pić czystek oraz siemię lniane, to naprawdę pomaga, jest skuteczne.

_________________
www.Skworcu.com.pl- herbaty,kawy smakowe Yerba Mate.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Śro Paź 25, 2017 3:49 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lut 15, 2017 9:29 pm
Postów: 92
Ja kiedyś miałam ogromne problemy z zaparciami naprawdę ciężko było nawet czasem aż mnie bolał brzuch myślałam że to początek jakiejś poważnej choroby już miałam iśc do lekarza. W sumie to przypadkowo znalazłam ten artykuł https://adamed.expert/klucie-i-bol-w-lewym-boku-jakie-sa-mozliwe-przyczyny-bolu-brzucha-z-lewej-strony/ i okazało się że wystarczyło tylko zmienić nawyki żywieniowe żeby problem sam się rozwiązał także ból brzucha i zaparcia zniknęły już w ciągu miesiąca


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Nie Lis 26, 2017 1:11 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lis 03, 2010 5:02 pm
Postów: 57
Magnetoplag napisał(a):
Problemy z oddaniem stolca wymuszają parcie, które zwiększa ciśnienie w obrębie jamy brzusznej, w tym także w splotach naczyń żylnych okolicy odbytu. Przy częstych zaparciach obrzęk naczyń krwionośnych może pozostać na stałe. Pojawiają się wówczas guzki krwawnicze, czyli główne objawy choroby hemoroidalnej.


Dokładnie tak, oprócz tego że zaparcia powodują hemoroidy to guzki krwawnicze powodują dodatkowe problemy z wypróżnianiem. Dlatego takich objawów nie należy ignorować i najlepiej zgłosić się z tym do proktologa. Osobiście polecam dr Pawła Grochowicza z warszawskiego szpitala św. Elżbiety, robiłam u niego skleroterapię guzka krwawniczego, po której wszelkie problemy związane z wypróżnianiem minęły


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 11:52 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Gru 07, 2017 11:41 am
Postów: 12
Miejscowość: Gdynia
W walce z zaparciami pomocny może być Matsmaltnings tabletten, który zawiera m.in.:
- kurkumę - optymalizuje pracę układu trawiennego
- imbir - przyspiesza wydalanie resztek i toksyn
- cynamon - pozytywnie wpływa na florę jelitową.

http://sklep.alg-borje.pl/pl/p/Matsmaltnings-tabletten-Tabletki-usprawniajace-trawienie-100-szt./104
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Pią Lut 16, 2018 9:19 am 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Nie Lut 12, 2017 1:01 pm
Postów: 60
Zawsze trzeba wspierać organizm jak najbardziej naturalnie. Niestety nie zawsze zdrowa dieta wystarczy. Trzeba czasami użyć bezpiecznych probiotyków. Trilac jest moim zdaniem najlepszy i bardzo delikatny.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Pon Lut 26, 2018 4:44 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Śro Lut 15, 2017 9:29 pm
Postów: 92
Tutaj trzeba zacząć od tego jak powstają zaparcia warto na ten temat poczytać https://adamed.expert/przyczyny-powstawania-zaparcia/ a dopiero później zaczynać leczyć. Moje dziecko 3 letnie tez bardzo często ma zaparcia, szkodzi jej czekolada zaraz po zjedzeniu minimalnej ilości słodyczy ma problemy także musimy na to uważać


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Śro Mar 14, 2018 10:23 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Paź 15, 2016 10:44 pm
Postów: 17
a może idź do apteki i zakup suplement Intesta? Mnie ona bardzo pomaga na te wszystkie problemy związane z trawieniem. A do tego ma dobry skład i nie kosztuje jakiś milionów


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Pon Mar 19, 2018 11:21 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Pon Mar 19, 2018 11:04 pm
Postów: 24
ja stosuje taki napój codziennie: kefir, śliwki suszone, siemie lniane, cynamon. Miksuje wszystko i piję wieczorem. Nie mam problemów z zaparciami. Dobrze też reguluje pracę jelit napój z cytryny z miodem


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Zaparcia, problem z wypróżnianiem
PostWysłany: Wto Mar 20, 2018 3:46 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Wto Mar 20, 2018 3:41 pm
Postów: 2
Zatwardzenie, gdy są długotrwałe i przewlekłe, mogą prowadzić do wielu chorób albo być przez wiele spowodowane. Wtedy trzeba koniecznie do lekarza. U mnie przy okazjonalnych zaparciach sprawdzają się czopki. Gdy mnie dopadną staram sie więcej pić, jeść warzywa bogate w błonnik i przyjmować probiotyk z błonnikiem (np Biopron IB_Symbio + high fibre). Po kilku tygodniach zaparcia normuja się ale jak zaniedbam hemoroidy murowane :(


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności