Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 6:43 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kilka pytań na temat cukru
PostWysłany: Czw Mar 01, 2018 2:19 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 28, 2018 8:43 pm
Postów: 2
Cześć!
Założyłem konto na tym forum w nadziei, że mi pomożecie. :) Mam 23 lata, 180cm wzrostu i ważę ok 65 kg.
Jak wiemy cukier jest bardzo niezdrowy, nie ma żadnych korzyści, a mnóstwo wad. Niestety nie wyobrażam sobie życia bez jedzenia słodyczy. I nie mówię tu o kolosalnych ilościach cukru, ale od czasu do czasu lubię zjeść jakieś słodkie ciasto z cukierni, wypić słodki soczek, czy zjeść po obiedzie batona. I w związku z tym mam parę pytań:

1. Czy istnieją jakieś witaminy/suplementy, które stają naprzeciw negatywnym skutkom spożywania cukru? Chodzi mi o to, że z jednej strony zjadłbym batona, a z drugiej wziąłbym jakąś witaminę, która zahamowałaby albo chociaż zredukowała przynajmniej niektóre negatywne skutki spożycia cukru. Chodzi mi tu zarówno o skutki zdrowotne, jak i te związane z pogorszeniem sylwetki.
2. Czytałem, że MAKSYMALNA dzienna dawka cukru, wynosi 10% dziennego zapotrzebowania. Załóżmy, że u mnie wynosi 50g cukru na dzień. Pytanie, czy jeśli dzisiaj nie zjem cukru, to jutro będę mógł zjeść 100g, czy raczej po każdym dniu ten licznik się zeruje?
3. Czytałem, że IDEALNA dawka dziennego przyjmowania cukrów wynosi do 5% dziennego zapotrzebowania. Czy to oznacza, że jeśli nie przekroczę tej wartości, to nie muszę martwić się o zdrowie?
4. Ile mogę go spożywać, żeby nie pogarszać sylwetki, przy zwykłym codziennym ruchu (bo rozumiem, że każdy ruch w jakimś tam stopniu przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej wytworzonej z cukru?). I ile mógłbym go spożywać, jeśli zacząłbym ćwiczyć... powiedzmy 2x w tygodniu, z czego 15-20 min to bieg na bieżni, a potem jakieś 40 minut ćwiczeń z obciążeniem na masę.
5. Po jakim czasie cukier zamienia się w tkankę tłuszczową? Po kilku godzinach, dniach, tygodniach?
6. Czy ksylitol zamienia się w tkankę tłuszczową?
7. Dlaczego podczas budowania masy mięśniowej nie poleca się spożywania białego chleba, a makaron jest wręcz polecany? Przecież to i to jest robione z białej mąki. A przynajmniej tak mi się zawsze wydawało.

Proszę o nieudzielanie odpowiedzi o treści "najlepiej w ogóle nie spożywać cukru". :D


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu: Re: Kilka pytań na temat cukru
PostWysłany: Nie Mar 04, 2018 1:54 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Śro Lut 28, 2018 8:43 pm
Postów: 2
Ponawiam pytanie :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności