Zdrowie
Zdrowy styl życia
- strona główna portalu

Żyj zdrowo -forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne o zdrowym stylu życia
Obecny czas: Czw Mar 28, 2024 12:07 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: jęczmień na oku - jak się go pozbyć?
PostWysłany: Śro Maj 02, 2007 8:04 am 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 19, 2007 7:26 pm
Postów: 13
czy znacie jakies sprawdzone i skuteczne sposoby zeby pozbyc się jęczmienia na oku? jest strasznie dokuczliwy, podobno pomaga pocieranie złotem, czy to prawda?


Góra
 Profil  
 

zdrowie



 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 02, 2007 11:30 am 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Pią Kwi 27, 2007 6:00 pm
Postów: 4
Miejscowość: Olsztyn
Ponoć pocieranie złotą obrączką pomaga. Jączmień za zakażenie bakteryjne, lepiej za dużo nie kombinować bo można zakazić wrażliwe miejsce.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 02, 2007 1:38 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Wto Mar 06, 2007 8:23 pm
Postów: 33
Miejscowość: Legnica
Też często wyskakuje mi jęczmień, jak już pojawi się obrzęk zawsze pomagał mi taki ziołowy kompres:
Zmieszaj po łyżce przywrotnika, świetlika lekarskiego i kwiatów nagietka. Pół łyżki mieszanki zalej 1 szklanką wrzątku i zaparzaj przez 15 min pod przykryciem a następnie przecedź. Nawiń kawałek waty na łyżkę, przykryj ją bandażem gazowym i zanurz w ziołach. Tak przygotowany okład przykładaj do oka na 10-20 minut parę razy dziennie.
A o tym sposobie ze zlotem nie słyszałam, więc nic na ten temat nie mogę Ci napisać.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 02, 2007 3:35 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Śro Mar 28, 2007 8:35 pm
Postów: 23
jak jęczmień jest już nabrzmiały ulgę mogą przynieść kompresy ze zwykłej przegotowanej, ciepłej wody – pod wpływem ciepła szybciej pęknie i zacznie się goić


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 02, 2007 4:01 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Sob Kwi 21, 2007 8:39 pm
Postów: 17
Zgadza się – rozgrzewanie udrożni ujście i umożliwi wydostanie się wydzieliny, z domowych sposobów można sobie pomóc właśnie poprzez rozgrzewanie: na zamknięte oko zrób sobie ciepły okład z wacika nasączonego np. świetlikiem bądź herbatą. Podobno dobrze jest też przykładać do powieki jeszcze ciepłe (lecz nie za gorące) białko jaja ugotowanego na twardo.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 02, 2007 4:25 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Mar 08, 2007 8:34 pm
Postów: 29
A ja zawsze jak tylko zaczyna mi się robić jęczmień pocieram go złotą obrączką - to bardzo znany, wypróbowany i w moim przypadku bardzo skuteczny sposób, trzeba go tylko zastosować jak jęczmień dopiero zaczyna się tworzyć, czyli jak pojawia się zaczerwienienie. Złoto jest bezpieczne, ponieważ nie uczula, a pocieranie twardą gładką powierzchnią złotej obrączki powoduje niewielkie przekrwienie i dzięki temu zapalenie się cofa


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Śro Maj 02, 2007 7:28 pm 
Offline
Junior Member
Junior Member

Dołączenie: Czw Kwi 19, 2007 7:26 pm
Postów: 13
Dzięki za rady, zstosuje ten sposob z ziolami bo mam juz obrzek, mam nadzieje ze pomoze, o tym sposobie z pocieraniem złotą obrączką też dobrze wiedziec, dzieki!


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Czw Maj 03, 2007 12:38 pm 
Offline
Member
Member

Dołączenie: Czw Mar 01, 2007 8:34 pm
Postów: 60
Miejscowość: Krak
Jęczmień to skutek zapalenia gruczołu łzowego, pocieranie złotą obrączką faktycznie można zastosować jak dopiero zaczyna się tworzyć, a jak już jest obrzęk to okłady i kompresy. Gdyby jednak nie przeszło w ciągu 3 dni, to trzeba iść do okulisty. Kiedys miałam jeczmien, zbagatelizowałam problem, a skończyło sie na wizycie u lekarza żeby otworzyć ropień i udrożnić ujście, a można było przecież tego uniknąć.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 1:58 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Gru 08, 2007 7:43 pm
Postów: 522
Miejscowość: Niemcy
jenczmien wyleczylem sobie olejem rycynowym.
mozna wziasc kilka kropel oleju rycynowego na jezyk i przycisnac do podniebienia(5-6 kropli)bez obawy na rozwolnienie.
tak sie zaczela moja najwieksza przygoda z amerykanskim fenomenem Edgarem Cayc;ym(Edgar Cayc;e) dotyczacej zdrowia i parapsychologii.
kiedys podszedl do mnie facet i zaproponowal mi wypicie kilku kropel oleju rycynowego i jeczmien zniknie za dwa trzy dni.
oczywiscie go wysmialem myslac,ze chce abym dostal rozwolnienia,a on popatrzyl na mnie jak na bardzo biednego intelektulnie czlowieka i powiedzial,sa dwie mozliwosci,mozesz sie dalej glupio smiac,lub wypic.
nastepnego dnia przyniosl mala flaszeczke z olejem,wypilem przed spaniem i za dwa dni bylo po jeczmieniu,oczywiscie po miesiacu pojawil sie znowu,powtorzylem i zniknol na dluzej po trzecim zabiegu mam juz spokoj kilka lat.
mozna go stosowac przy wielu innych schorzniach.
jest FANTASTYCZNY.
pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: jęczmień na oku - jak się go pozbyć?
PostWysłany: Nie Kwi 06, 2008 9:46 am 
Offline
Junior Member
Junior Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 25, 2006 7:35 pm
Postów: 17
Spotkałem sie z taka opinią, że na jęczmień w oku bardzo skuteczne jest dotkniecie go kroplą własnego moczu :|
Ponoć ma on właściwości bakteriobójcze i radzi sobie w sytuacjach gdy nawet antybiotyk nie pomaga.
To trochę obrzydliwe ale ponoć bardzo skuteczne.
Dla bardziej wrażliwych podobną skuteczność ma Ałun - wystarczy nim przetrzeć jęczmień i znika w ciągu jednego dnia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: jęczmień na oku - jak się go pozbyć?
PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 7:51 pm 
Offline
New Member
New Member

Dołączenie: Sob Maj 03, 2008 7:48 pm
Postów: 1
Mam problem. nie wiem czy to jeczmien ale mam tak jakby pogrubioną dolną powieke z zewnątrz nic nie widac, gdy dotykam to czuje jakbym mial tam taka kulke twarda mam to juz od jakis 3 dni. nie boli nie swedzi. prosze o pomoc...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: jęczmień na oku - jak się go pozbyć?
PostWysłany: Nie Maj 04, 2008 8:44 am 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Myślę, że powinieneś udać się do specjalisty.To może być gradówka, lepiej się upewnij.

Życzę powodzenia.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: jęczmień na oku - jak się go pozbyć?
PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 11:53 am 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 08, 2008 3:29 pm
Postów: 43
powiem jedno. pocieranie złotem bardzo pomaga sama zlikwidowałam jęczmień pocierając złotem polecam wszystki sprawdzony i skuteczny sposób.

_________________
[color=#008040] Czasem Warto Si

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: jęczmień na oku - jak się go pozbyć?
PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 3:17 pm 
Offline
Team Leader
Team Leader
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Cze 02, 2007 6:59 pm
Postów: 1097
Olciu to miło, że tak dobrze sobie poradziłaś.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: jęczmień na oku - jak się go pozbyć?
PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 5:08 pm 
Offline
Member
Member
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 08, 2008 3:29 pm
Postów: 43
a dziękuje bardzo, w końcu trzeba umieć sobie radzić w każdej sytuacji i znać najlepsze rozwiązania :D

_________________
[color=#008040] Czasem Warto Si

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości

Planujesz na urlop? - http://wypoczynek.turystyka.pl/


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Redakcja serwisu zdrowo.info.pl informuje, że publikowane komentarze są prywatnym opiniami użytkowników forum i nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. | polityka prywatności